370
دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۶
5
انصارالله: شلیک موشک به امارات در راستای «دفاع از خود» انجام شد

موشک جواب موشک

یک ماه از اصابت موشک یمن به فرودگاه ملک خالد ریاض و ترس سعودی‌ها از اقدام حوثی‌ها نمی‌گذرد که انصارالله یمن روز گذشته از شلیک موشکی به نیروگاه اتمی ابوظبی خبرداد؛ موضوعی که از سوی مقامات یمنی در راستای «دفاع از خود» تأیید وعنوان شد که امارات به دلیل خجالت کشیدن از این موضوع، شلیک موشک را منکر می‌شود.

خبر

دکتر ولایتی در گفت و گو با «صبح نو»:

یمنی‌ها در نهایت پیروز خواهند شد

صبح نو

انصارالله: شلیک موشک به امارات در راستای «دفاع از خود» انجام شد

موشک جواب موشک

یک ماه از اصابت موشک یمن به فرودگاه ملک خالد ریاض و ترس سعودی‌ها از اقدام حوثی‌ها نمی‌گذرد که انصارالله یمن روز گذشته از شلیک موشکی به نیروگاه اتمی ابوظبی خبرداد؛ موضوعی که از سوی مقامات یمنی در راستای «دفاع از خود» تأیید وعنوان شد که امارات به دلیل خجالت کشیدن از این موضوع، شلیک موشک را منکر می‌شود.

شبکه تلویزیونی المسیره یمن دیروز یکشنبه با اعلام این خبر گزارش داد که این موشک از نوع بالدار بوده و نیروگاه اتمی «براکه» در پایتخت امارات متحده عربی را هدف قرار داده است.
شبکه المسیره با اشاره به اینکه پرتاب روز گذشته موشک کروز به ابوظبی، در پی پرتاب آزمایشی موشکی در ماه اوت گذشته انجام شده است، نوشت: پروژه ناتمام نیروگاه اتمی براکه امارات که ساخت یک شرکت کره‌ای است، قرار است از سال ۲۰۱۸ عملیاتی شود.
اما خبرگزاری رسمی امارات (وام) در واکنش به این خبر به نقل از مدیران رسمی این کشور،اقدام انصارالله یمن را تکذیب کرد. وزارت مدیریت بحران و امور اضطراری امارات متحده عربی ضمن تکذیب این خبر در صفحه توئیتر خود نوشت: «سامانه دفاع هوایی امارات قادر است با هر گونه تهدیدی علیه نیروگاه براکه برخورد کرده و امنیت آن را تأمین کند.» این نهاد اماراتی همچنین گفته است: «امارات سامانه‌های پدافند هوایی دارد که قادر است با هر تهدیدی از هر نوعی مقابله کند و پروژه تأسیسات براکه ایمن و در مقابل همه احتمالات مستحکم است.»  این تکذیب‌ها از سوی امارات در حالی است که یک منبع نظامی که نامش فاش نشد، به المسیره گفته است که این موشک دقیقاً به هدف تعیین شده اصابت کرده است.

امارات خجالت می‌کشد
از سویی دیگر،«محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی انصارالله در گفت‌وگو با «المیادین» اعلام کرد شلیک موشک به امارات در راستای «دفاع از خود» بوده است. امارات به دلیل خجالت کشیدن از این موضوع، شلیک موشک را منکر می‌شود.
او همچنین درباره اوضاع داخلی یمن گفت: «درباره آنچه در صنعا می‌گذرد مبالغه‌های بسیاری صورت می‌گیرد؛ امور به شکلی سریع در حال انجام است و میان جنگنده‌های ائتلاف و برخی اقدامات در داخل (صنعا) هماهنگی وجود دارد.»
وی تصریح کرد علی عبدالله صالح رییس‌جمهور پیشین یمن اطلاعاتی میدانی به ائتلاف عربی به رهبری عربستان داده است؛ صالح میان مردم فتنه ایجاد کرده و به آن افتخار می‌کند.
البخیتی با اشاره به اینکه ما درهای توبه را نبسته‌ایم اما این موضوع شروطی دارد، گفت: برخی از اعضای حزب کنگره مردمی از اظهارات علی عبدالله صالح ناراضی هستند و اینها باید به دنبال رهبرانی جدید باشند؛ سخنان صالح مانند اعلام جنگ علیه ما بود و آنچه وی انجام داد خیانت است.

«عبدالله صالح» خواستار میانجی‌گری ایران و حزب‌الله شد
منابع آگاه اعلام کردند رییس‌جمهور پیشین یمن برای حل اختلافات با انصارالله، از ایران و حزب‌الله خواسته در این باره وساطت کنند.
شبکه «الجزیره» درگزارشی عنوان کرد؛ حزب علی عبدالله صالح (المؤتمر) گفته از هر تلاشی در راستای کنار  زدن این اختلافات استقبال می‌کند و از اظهارات صالح تفسیری اشتباه برداشته شده است.
در روزهای اخیر اختلافات حزب «المؤتمر» با جنبش انصارالله یمن بار دیگر بروز کرده و عربستان امیدوار شده تا بتواند اهدافی را که طی نزدیک به سه سال با جنگ نظامی محقق نکرده، از طریق گل‌آلودن آب و ایجاد اختلافات داخلی، در این کشور محقق کند.

قاسمی: تمام اختلافات داخلی یمن، در چارچوب گفت وگو حل و فصل شود
آقای بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به تحولات چند روز گذشته یمن، با اشاره به تداوم تجاوز وحشیانه خارجی که به نابودی زیرساخت‌ها و محاصره همه جانبه و کشتار جمعی و خاموش ملت یمن منجر شده، ابراز امیدواری کرد همه گروه‌ها، احزاب  و جریان‌های سیاسی و اجتماعی یمن، ضمن همبستگی با یکدیگر از جبهه واحد ملی علیه تجاوز خارجی محافظت کنند.
وی با ابراز تأسف از درگیری‌های اخیر و دعوت همه نیروهای یمنی به آرامش و خویشتنداری، ابراز امیدواری کرد: تمامی اختلافات داخلی در چارچوب گفت وگو
حل و فصل و زمینه هرگونه سوء استفاده دشمنان خارجی ملت یمن مسدود شود.

حمله جنگنده‌های عربستان به «انصارالله»
همچنین، جنگنده‌های ائتلاف عربستان سعودی علیه یمن، همزمان با آشوب شبه‌نظامیان وابسته به رییس جمهور سابق، دیروز یکشنبه چند حمله به مواضع نیروهای جنبش انصارالله در جنوب صنعاء انجام دادند.
درگیری‌ها در صنعاء با مسلسل و گاهی با توپ سنگین در محله «السیاسی» در پایتخت ادامه یافته است. وزارت کشور یمن اعلام کرد که شبه‌نظامیان وابسته به خائنان را در نقاطی در صنعاء محاصره کرده‌اند. ائتلاف سعودی در حمایت از صالح اعلام کرد که او قابل اعتماد است و همچنین آشوب‌های چند روز گذشته در صنعاء را «انقلاب مبارک» می‌داند!

captcha
شماره‌های پیشین