370
دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۶
1

خبر

برگزاری نشست خبری «نخستین جایزه ترانه افشین یداللهی»

«افشین»ی که به ترانه اعتبار داد

نشست خبری «نخستین جایزه ترانه افشین یداللهی» روز گذشته با حضور آقایان روزبه بمانی، دبیر جایزه، حسن‌علیشیری، قائم‌مقام دبیر جایزه، مهدی‌ایوبی، دبیر اجرایی جایزه و اصحاب رسانه در سالن سورنا برگزار شد.

انصارالله: شلیک موشک به امارات در راستای «دفاع از خود» انجام شد

موشک جواب موشک

یک ماه از اصابت موشک یمن به فرودگاه ملک خالد ریاض و ترس سعودی‌ها از اقدام حوثی‌ها نمی‌گذرد که انصارالله یمن روز گذشته از شلیک موشکی به نیروگاه اتمی ابوظبی خبرداد؛ موضوعی که از سوی مقامات یمنی در راستای «دفاع از خود» تأیید وعنوان شد که امارات به دلیل خجالت کشیدن از این موضوع، شلیک موشک را منکر می‌شود.

ریزعلی خواجوی هم خاطره شد اما بر سر بقیه شخصیت‌های کتاب‌های درسی چه آمده است

مشعل روشن دهقان فداکار

یک مشعل روشن در دست داشت، دست دیگرش را هم بال گرفته بود و از پیچ کوه در حال دویدن بود. پشتش به سمت خواننده بود و سریع روی ریل در تاریکی شب به سمت قطار در حال دویدن بود. تصویر دهه شصتی‌ها از قهرمان کتاب سوم دبستان‌شان این بود. دهقان فداکار قهرمان داستان آنان بود. قهرمانی که یکی دو روز پیش بر اثر ذات‌الریه درگذشت. بسیاری از دانش‌آموزان دهه شصتی نگاه ویژه‌ای به قهرمانان کتاب‌هایشان داشتند، حال آیا قهرمانان کتاب‌های دانش‌آموزان جدید هم این تأثیر را بر دانش‌آموزان دارند؟

بهرام قاسمی درباره شایعه نامه وزیر خارجه فرانسه به «صبح نو»گفت:

دوران شرط و شروط گذشته است

این روزها، بسیاری از نشریات و رسانه‌های بین‌المللی در تیترهای خود راجع‌به موضع فرانسه نسبت به برجام، از عبارت «چرخش 180 درجه‌ای» فرانسه نسبت به برجام سخن می گویند؛ چرخشی که بر مدار زیاده‌خواهی‌های شخص مکرون رییس‌جمهور این کشور، برای بهره‌برداری‌های اقتصادی بیشتر از کشورهای منطقه صورت می‌پذیرد.

بست نشینی

رییس سیا به سردار سلیمانی نامه نوشت

داغ‌نامه باز نشده

فرستادن نامه پمپئو به سردار سلیمانی را وقتی کنار درخواست‌ آمریکایی‌ها برای ملاقات با حجت الاسلام حسن روحانی بگذاریم، بی‌شک به شکست یا حداقل سردرگرمی ایالات متحده در سیاست‌های تهاجمی خود علیه ایران پی می‌بریم؛ سیاست‌هایی که با روی کارآمدن ترامپ نیز شدت گرفته بود.

«صبح نو» تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت را بررسی می‌کند

اینترنت منصفانه طَبق طَبق

مصوبه 266 برای ارائه خدمات ADSL اینترنت فیبر نوری و VDSL در نظر گرفته شده است و با این مصوبه مشترکان توانستند با پرداخت اشتراک ثابت ماهانه از حجم زیادی از اینترنت استفاده کنند بدون اینکه نگران پایان حجم خود باشند. این طرح سال‌ها در پروسه اداری دولت مانده بود اما بالاخره تصویب و اجرایی شد اما نکته مهم قیمتی است که برای آن در نظر گرفته شده است. در این مصوبه، هم برای مشترکان کم مصرف و هم برای مشترکان پرمصرف تمهیداتی در نظر گرفته شده است. طبق این مصوبه کاربران می‌توانند در چند سقف مختلف از سرعت اینترنت استفاده کنند که سرعت استفاده از شبکه ملی اطلاعات با اینترنت جهانی در این مصوبه تفکیک شده است. برای مثال مشترکان می‌توانند با پرداخت هزینه ماهانه حداقل ۱۰هزار تومان از سرعت بالای اینترنت بدون محاسبه حجم مصرفی استفاده کنند البته این به معنای استفاده نامحدود نیست و کاربران بر اساس سرعتی که درخواست می‌کنند، از این سرویس استفاده خواهند کرد چرا که در این تکنولوژی چیزی به عنوان نامحدود وجود ندارد.

سرمقاله

دست برتر انصارالله

شماره‌های پیشین