368
شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۶
1
گزارش «صبح نو» از پرده آخر نمایش سرگردانی سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج

پرداخت زیر ستون‌های لرزان

موسسه ثامن‌الحجج یکی از مؤسساتی است که بعد از مدت‌ها فعالیت از سوی بانک‌مرکزی به‌عنوان یکی از مؤسسات غیرمجاز اعلام شد و سپرده‌گذاران این موسسه در سراسر کشور دچار آشفتگی شدند. با این ناهماهنگی که بین این مؤسسات مالی و بانک مرکزی پیش آمد مشکلات مؤسسات مالی در کشور به حد هشدار رسید و باعث شد تا مجلس شورای اسلامی برای سامان دادن به وضعیت سپرده‌گذاران و همچنین تعیین تکلیف اموال این موسسه و همچنین سایر مؤسسات مالی که به معضلی برای نظام اقتصادی کشور بدل شده‌اند وارد عمل شود.

ایران با پرتغال، اسپانیا و مراکش در جام جهانی 2018 همگروه شد

آقای کافو ... آقای کافو!

بدترین قرعه و اتفاق همگروهی با دو تیم مدعی اروپایی، یعنی اسپانیا قهرمان جام جهانی 2010 و پرتغال قهرمان یورو 2016 بود که این قرعه به نام دو تیم ایران و مراکش افتاد.

احتمال برکناری وزیر امور خارجه آمریکا قوت گرفت

تحقیر تیلرسون

نیویورک تایمز از برنامه ترامپ برای برکناری رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا خبر داد؛ خبری که بعد از انتشارش از سوی سخنگوی کاخ سفید تکذیب شد اما با توجه به اختلافات شدید رییس‌جمهور آمریکا با وزیر خارجه‌اش، تحقق این امر دور از انتظار نیست.

ابطال برگ برنده دولت دوازدهم با افول طرح جنجالی

نسخه طرح تحول سلامت پیچیده شد

رییس‌جمهور، سه‌شنبه شب 6 آذر در یک برنامه زنده تلویزیونی از شبکه اول سیما، گزارش 100 روز عملکرد دولت تدبیر و امید را تشریح کرد؛ گزارشی که در آن نشانه‌های امید کمتر به چشم می‌خورد و شاید بتوان گفت، فاتحه یکی از طرح‌های کلیدی دولت دوازدهم که می‌توانست کمک زیادی به قشر آسیب‌پذیر جامعه کند، عملاً خوانده شد.

عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در گفت‌وگو با «صبح نو»:

اعتبار فراکسیون امید در افکار عمومی از بین رفته است

شکست‌های متوالی فراکسیون امید، موج فزاینده ناامیدی را در میان اردوگاه اصلاح‌طلبان پدیدار ساخته است. «چندنبش‌های سیاسی» کنایه‌ خطاب به اصلاح‌طلبان تاکتیکی است؛ آنانی که از تصمیم‌گیری‌های فراکسیون اصلاح طلبان تبعیت نمی‌کنند و گاه، چشم به دستور رییس بهارستان و گاه در تکاپوی یاری پاستور دارند. از همین رو برخی به منظور شفاف سازی، به صرافت انتشار اسامی اعضای این فراکسیون افتادند اما برخی دیگر، رویکرد محرمانه سازی نمایندگان فراکسیون امید را مطرح کردند. برای بررسی وضعیت فراکسیون امید و عملکرد دو ساله اش در مجلس شورای اسلامی، سراغ آقای علی صوفی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان رفتیم.

گزارش «صبح نو» از تلاش گروه‌های جوان جهادی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده

دوباره آبادش می‌کنیم

تقریباً 20 روزی است که از زلزله کرمانشاه می‏گذرد. زلزله‌ای که در چند دقیقه اتفاق افتاد و به روستاها و شهرهای زیادی آسیب رساند. در کسری از ثانیه ویرانی به‌وجود آمد. حال که مدتی از زلزله گذشته است، بحث اسکان و ساخت‌وساز مطرح‌شده و برای همین هم یک گروه جهادی، برای ساخت‌وساز در شهرهای کرمانشاه دست‌به‌کار شده‏اند.

سرمقاله

برادر شغال

حبیب الله چایچیان شاعر آیینی درگذشت

آمده، ای شاه! پناهش بده

«حسان» نام شاعری در زمان پیامبر (ص) بود و آقای چایچیان به‌واسطه ارادتش به سلاله پاک محمدی، این تخلص را برای خود برگزید. حبیب‌الله چایچیان پس از شکستگی پا، دچار‌‌سکته مغزی شد و بدنش تقریباً بی‌حرکت بود و حدود دو سال و اندی در منزل تحت درمان قرار گرفت و نهایتا عصر پنجشنبه 9 آذرماه دار‌فانی را وداع گفت. «امشب شهادت‌نامه عشاق امضا می‌شود» و «آمدم‌ ای شاه پناهم بده» از سروده‌های معروف این شاعر فقید و خوش‌طبع بوده است. دیوان اشعار او در سه جلد به چاپ رسیده است.

شماره‌های پیشین