367
چهارشنبه، ۰۸ آذر ۱۳۹۶
1
تأملی بر سخنان سیدجواد طباطبایی درباره امت و ایدئولوژی

بر سر شاخ، بن می‌برید

هر چند سیدجواد طباطبایی به‌عنوان یک اندیشمند، باید در کتب و مقالات اصلی‌اش خوانده و تفسیر و نقد شود، اما خود او چندی است که به‌مثابه یک مصلح سیاسی-اجتماعی وارد عرصه فعالیت سیاسی هم شده است. البته منظور این نیست که طباطبایی مثلاً نامزد مجلس یا وزیر و مدیر شده باشد، اما مخاطب اغلب سخنرانی‌های طباطبایی در چند سال اخیر، نه اندیشمندان و دانشمندان که طبقاتی از عموم مردم هستند و همین نشان می‌دهد که آرای سید جواد طباطبایی از همین زاویه، یعنی فهمی نسبتاً عمومی‌تر نیز قابل بررسی و ارزیابی هستند.

سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری اعلام کرد

خبر خوش برای مال باختگان موسسات مالی

نشست خبری دیروز سخنگوی قوه‌قضاییه مثل همه سه شنبه ها پر بود از سوژه های داغ و خبرهای داغ‌تر. از ماجراهای سیاسی چندروز اخیر درباره احمدی‌نژاد و اطرافیانش گرفته تا مسایل حاشیه‌ای درباره زلزله کرمانشاه. ویژه ترین بخش نشست دیروز حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای اما، خبری بود که او برای سپرده‌گذاران و مالباختگان موسسه «کاسپین» داشت. سوژه ای که حالا ماه‌هاست جنجالی ترین سوژه مربوط به معیشت بخشی از مردم شده است.

خنجر از پشت...

مذاکره موشکی آدرس جدید تحریم

سریال برخی از اصلاح‌طلبان برای عادی جلوه دادن مذاکره موشکی با قدرت‌های خارجی ادامه دارد؛ از قرار معلوم در این سریال روزنامه‌های اصلاح‌طلب نقش اول را بازی می‌کنند و برخی چهره‌های اصلاح‌طلب پشت پرده این جریان قرار گرفته‌اند؛ اما سؤال اینجاست چرا روزنامه‌ای جرأت می‌کند که پذیرش محدودیت‌های نظامی مورد نظر دشمن را در داخل، توجیه و ترویج و تشویق به انجام آن کند؟

عبدالله ناصری در گفت و گو با «صبح نو»:

سخنان عارف دیدگاه شخصی بود

چند وقتی بود که معرفی اعضای فراکسیون امید در دستور کار هیأت رییسه این فراکسیون قرار گرفت اما در نهایت با تصمیم هیأت رییسه و در رأس آن آقای محمدرضا عارف، این مسأله ملغی شد. عارف درباره این موضوع گفت که ما «مراعات عده‌ای را کردیم » شاید بتوان منظور عارف را از «عده‌ای» فهمید. همان‌هایی که با تابلوی «امید» وارد مجلس شدند اما در بزنگاه‌های پارلمانی، از جمله انتخاب ریاست یا رأی اعتماد به وزرا، زیر پای عارف و یاران وی را در فراکسیون امید خالی‌کردند. سرنوشت این روزهای فراکسیون امید، مانند کودک بی مادری است که عده ای دلسوز به دنبال سرپرستی برای آن می‌گردند؛ اصلاح طلبان دلخور از عملکرد این فراکسیون نیز تلاش می کنند تا راهی رابرای نجات آن درنظر بگیرند اما واقعیت وضعیت کنونی این فراکسیون، بحرانی تر از آن است که با وجود سهم خواهان اصلاحات، سرنوشت امید ختم به خیر شود!

جایگزینی تازه برای مکان یاب خارجی

نقشه «دال» برای خارج کردن «وِیز»

چند روزی است که کاربران ایرانی، نام بعضی از اپلیکیشن‌ها را بیشتر از قبل می‌شوند. بعد از دستور دادستانی برای ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن ویز، حالا، حدود یک ماهی هست که نام سیستم مسیر جدید کاملاً ایرانی روی بورس آمده است. اپلیکیشنی با نام «دال». هرچند این نسخه مسیریاب وطنی جدید هنوز بسیاری از کاربران را راضی نکرده و همین قضیه باعث حرف و حدیث‌های زیادی درباره اپلیکیشن دال، اپلیکیشن جایگزین راهبری برای رانندگان شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا مقابل کارشکنی‌ها ایستاد

سیلی محکم به عربستانی‌ها

«سیاست از ورزش جداست» این شعار نهادهای تصمیم‌گیر و فدراسیون‌های جهانی ورزش است که در ظاهر خود را حامی چنین تفکری نشان می‌دهند اما عملا و در بزنگاه‌ها، رفتاری کاملا مغایر با این طرز فکرشان انجام داده و اقدام سیاسی را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

سرمقاله

منورالفکران ضد ملی

رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان نیروی دریایی ارتش اعلام کردند:

نیروی دریایی در خط مقدم دفاع از کشور

شماره‌های پیشین