sobhe-no.ir
366
سه شنبه، ۰۷ آذر ۱۳۹۶
8

خبر

«صبح نو» فاز دوم طرح رجیستری را بررسی می‌کند

مراحل جدید کدسازی

بعد از مطرح شدن طرح رجیستری، از همان ابتدای طرح موافقان و مخالفان در باب آن مقاله‌ها انتشار دادند. البته موافقان آن بیشتر بوده‌اند. ممنوعیت قاچاق کالا و جلوگیری از ورود کالای بی‌کیفیت و تقلبی یکی از دلایل موافقان این طرح بوده است. طرحی که از نظر بسیاری می‌تواند باعث رشد بازار موبایل باشد. حرف مخالفان اما یک چیز دیگر بوده است. کدگذاری موبایل‌ها طرحی بود که قرار است در طرح رجیستری اجرایی شود. کدگذاری قرار است برای تمام گوشی‌های موبایل انجام شود. با این طرح، فقط گوشی‌هایی وارد کشور می‌شوند که شناسه یا (IMEI (International Mobile Equipment Identity در گمرک ثبت‌شده باشند و به این ترتیب قابلیت دسترسی در شبکه‌های تلفن همراه را داشته باشند.

صبح نو

خبر

باز باران در ایران
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود موج بارشی به کشورمان گفت: این موج بارشی از امروز بخش هایی از جنوب غرب، زاگرس مرکزی، مرکز و کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ بارش ها به صورت رگبار پراکنده در مناطق زلزله زده نیز رخ می‌دهد.
آقای «احد وظیفه» گفت: عمده فعالیت این موج بارشی در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی می‌شود؛ بارش ها در استان های واقع در زاگرس مرکزی و جنوبی به صورت برف خواهد بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد:‌ این موج بارشی اوایل وقت روز سه‌شنبه در مناطقی از شرق کشور سبب بارش پراکنده می‌شود و به‌تدریج از کشورمان خارج
خواهد‌شد.
به گفته وظیفه، امروز با تقویت جریان های شمالی در مناطقی از استان های گیلان، مازندران و اردبیل بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: روز چهارشنبه در غالب مناطق کشور جو پایدار پیش‌بینی می‌شود و تنها در مناطقی از شمال غرب کشور رشد ابر و در بعد از ظهر این روز، بارش پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.
 
ایرانیان دوباره فرودگاه نجف را تحریم کردند
ایرلاین‌های ایرانی در اعتراض به افزایش هزینه‌های مختلف پروازی و دریافت عوارض ۱۰ دلاری از زائران ایرانی، از دیروز تا اطلاع ثانوی به این فرودگاه پرواز نمی‌کنند؛ فرودگاه بغداد برای مسیر رفت و برگشت مسافران ایرانی تعیین شده است.
دلیل این اقدام ایرلاین های ایرانی هزینه‌های اضافی مانند افزایش پول بنزین هواپیما، دریافت 5 دلار بابت هندلینگ، دریافت مبلغ 10 دلار از زائران به عنوان عوارض ورود و ...عنوان شده است.
این، برای سومین مرتبه در سال جاری است که این اتفاق می افتد. پیشتر نیز ایرلاین های ایرانی در مقطعی اخطارهایی را بابت عدم پرواز به فرودگاه نجف اعلام کرده بودند و مسوولان ذیربط طرف مقابل نیز قول هایی بابت مساعدت داده بودند اما تغییرات محسوسی نسبت به مسائل پیش آمده در هزینه‌های فرودگاه نجف انجام نگرفت و ایرلاین های ایرانی سرانجام، برای بار سوم تصمیم خود برای عدم پرواز به فرودگاه نجف را قطعی کردند.

امروز؛ قرعه‌کشی وام ضروری بازنشستگان
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، از برگزاری قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان خبر داده و گفته است: «این وام به مبلغ ۴ میلیون تومان است و اولویت دریافت با کسانی است که قبلا از این تسهیلات استفاده نکرده‌اند.»
آقای «عباس رشیدی» گفته است: «بازنشستگان برای گرفتن وام می‌توانند از طریق سامانه ثبت‌نام کنند و نیازی به ضامن نیست.»
رشیدی با اشاره به این که برای دریافت نیازی به مراجعه فرد به بانک نیست، این را هم گفته است که بازنشستگان اقساط این وام ۳۶ ماهه را با کارمزد سالانه ۴ درصد و به میزان هر قسط ۱۲۰ هزار تومان می‌پردازند. اعتبار تخصیص‌یافته برای وام ضروری از ۷۵۰ میلیارد به ۱۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است که ۳۰۰ هزار بازنشسته می‌توانند از این وام بهره بگیرند.
وی، شمار دریافت کنندگان وام را در سه سال گذشته ۷۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: «محدودیتی برای دریافت وام ضروری وجود ندارد؛ چراکه امسال شرایط خوبی در نظر گرفته شده است.»

خداحافظی با 40هزار پیکان‌تاکسی
معاون امور شهرداری های سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، با اشاره به نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری گفته است: «تاکنون بیش از ۵۵ هزار تاکسی جدید تحویل داده و بیش از ۴۰ هزار تاکسی پیکان از رده خارج شده اند و تاکسی‌های جدید جایگزین و فاقد آلودگی بوده و موجب ارتقای کیفیت زیست شهروندان خواهد‌شد.»
آقای « هیربد معصومی» در گفت‌وگو با «ایسنا» با بیان اینکه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور در جلسات متعدد کارگروه کاهش آلودگی هوا در نهاد ریاست جمهوری شرکت کرده و از سال گذشته نیز تلاش‌های بسیاری برای کاهش آلودگی هوا با اولویت کلانشهرها داشته است، گفت: به دلیل حساسیت موضوع آلودگی هوا، رییس جمهور شخصا  موضوع را رصد می‌کردند و سال گذشته نیز دولت ۲۰۰۰میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت دراختیارشهرداری‌ها قرار داد که شهرداری‌ها باید از این تسهیلات استفاده و نسبت به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اقدام کنند.

captcha
شماره‌های پیشین