366
سه شنبه، ۰۷ آذر ۱۳۹۶
5
ریاض در تعقیب تروریسم!

تروریستی که رهبر نشست ضد تروریسم شد

نشست وزرای دفاع ائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم عربستان در حالی در ریاض برگزار شد که سعودی‌ها سه سال است یمن را زیر بمباران هوایی و توپخانه‌ای خود قرار داده و گروه‌های تروریستی تکفیری داعش در سوریه و عراق را مورد حمایت‌های مالی و تسلیحاتی خود قرار می‌دهند. سعودی‌ها برای سرپوش گذاشتن به جنایت‌های خود در منطقه، به نشست‌های به ظاهر ضد تروریسم اقدام می‌کنند و تا کنون اقدامی عملی در این راه از خود نشان ندادند.

خبر

صبح نو

ریاض در تعقیب تروریسم!

تروریستی که رهبر نشست ضد تروریسم شد

نشست وزرای دفاع ائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم عربستان در حالی در ریاض برگزار شد که سعودی‌ها سه سال است یمن را زیر بمباران هوایی و توپخانه‌ای خود قرار داده و گروه‌های تروریستی تکفیری داعش در سوریه و عراق را مورد حمایت‌های مالی و تسلیحاتی خود قرار می‌دهند. سعودی‌ها برای سرپوش گذاشتن به جنایت‌های خود در منطقه، به نشست‌های به ظاهر ضد تروریسم اقدام می‌کنند و تا کنون اقدامی عملی در این راه از خود نشان ندادند.

محمد بن سلمان شاهزاده جویای قدرت سعودی، درسخنانی تعجب برانگیز در این نشست قول داد که تروریسم را تعقیب می‌کنیم حتی اگر زیر زمین باشد! مثل اینکه فراموش کرده است که پس از عهده‌دار شدن وزارت دفاع عربستان در سال2015 با اقدام نسنجیده و شیطنت‌آمیز که از حمایت کشورهای غربی و آمریکا برخوردار بود، به کشور مظلوم و بی‌دفاع یمن که به دنبال بیداری اسلامی بودند، حملات گسترده هوایی و موشکی انجام داد، حملاتی که کشته شدن هزاران زن و کودک یمنی را به همراه داشت و آوارگی هزاران خانواده بی‌دفاع را رقم زد.
سعودی‌ها که داعیه مبارزه با تروریسم و ظلم و ستم را دارند در حالی نشست به ظاهر، مبارزه با تروریسم را برگزار کردند که نه تنها آرامش را در یمن، عراق و سوریه برقرار نکردند بلکه بیماری مهلک وبا را برای میلیون‌ها نفر یمنی بر جای گذاشتند و آوارگی را به مردم سوریه و عراق هدیه کردند، موضوعی که صدای سازمان‌های بین المللی را هم درآورد و خواستار توقف حملات عربستان و ارسال کمک‌های امدادی به یمن و بخش‌هایی از سوریه شدند.
اصابت یک موشک یمنی به نزدیکی فرودگاه ریاض که در ماه اخیر روی داد، موجب شد تا عربستان به تکاپوی بیشتری در برابر محور مقاومت بیفتد و به جای شمارش موشک‌های شلیک شده ائتلاف عربستان به یمن و عقب نشینی از سیاست‌های استعمارگونه خود، به موشکی که به فرودگاهی در ریاض برخورد کرد بیشتر توجه کند و شوی رسانه‌ای آن را در رسانه‌های
تحت حمایتش برقرار سازد. عربستان با محور قرار دادن خبر موشکی که از سوی یمن به ریاض اصابت کرد، تلاش داشت تا افکار عمومی نسبت به تنش‌های داخلی عربستان و منطقه را به سویی دیگر منحرف سازد،
لذا نوک پیکان حملات را متوجه ایران و حزب الله لبنان کرد تا بهتر بتواند به اهداف عربی عبری و آمریکایی خود دست یابد.ازاین رو بود که نشست قاهره را با بیانیه‌ای ضد ایرانی و ضد حزب الله لبنان در ماه اخیر در مصر برگزار کرد و یکشنبه اخیر هم میزبان وزرای دفاع ده‌ها کشور بود تا مگر بتواند در پشت هیاهوی رسانه‌ای خود اقدامات تروریستی خودشان را در یمن و دیگر کشورها پنهان سازد.
وزرای دفاع ائتلاف به اصطلاح اسلامیِ ضد تروریست به سرکردگی عربستان سعودی یکشنبه این هفته نشست مشترکی با شعار «همه باهم علیه تروریسم» با حضور نمایندگان 41 کشور در ریاض برگزار کردند تا تحکیم پیوندهای همکاری و تکمیل ساختار مبارزه با تروریسم و افراطی گری را مورد ارزیابی قرار دهند؛ موضوعی که آل سعود خود رهبر تروریسم تکفیری در منطقه غرب آسیاست که با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی موجب ویرانی عراق، سوریه و یمن شده است و ریاض در تازه‌ترین اقدامات خود به این فکر است تا بیروت را هم محلی برای ادامه بقای گروه‌های تروریستی خود قراردهد چرا که استعفای دیکته شده سعد الحریری نخست وزیر لبنان را در ریاض کلید زد .
محمد بن سلمان رهبر جریان افراطی‌گری تکفیری وهابی در سخنانی تأمل برانگیز در نشست ریاض، گفت: تروریسم را حتی اگر زیر زمین باشد تعقیب می‌کنیم! بزرگ‌ترین خطر تروریسم، بدجلوه دادن عقیده اسلامی ماست و ما اجازه ادامه این امر را نخواهیم داد و قویاً به همکاری با یکدیگر در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم.
وی افزود: طی سال‌های گذشته تروریسم در تمامی کشورهای ما فعالیت داشته و اکثر سازمان‌های تروریستی در چند کشور هستند بدون اینکه هماهنگی خاصی بین این کشورهای اسلامی باشد. امروز دیگر با وجود این ائتلاف چنین چیزی وجود نخواهد داشت.
از سویی دیگر، راحیل شریف فرمانده نظامی ائتلاف اسلامی نظامی نیز در این کنفرانس با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی بهای زیادی در مقابله با تروریسم می‌پردازند؛ عنوان کرد: ائتلاف ما به طور اساسی مبارزه با تروریسم را هدف قرار داده و هیچ دین و کشوری را هدف نگرفته است. ما با هم برای خشکاندن منابع مالی تروریسم از طریق توانمندی‌های اطلاعاتی و سازوکارهای حمایتی بین کشورها ادامه می‌دهیم.
عربستان هدف از تشکیل این ائتلاف در سال 2015 را تحکیم همکاری میان 41 کشور عضو ائتلاف برای هماهنگی وتلاش بیشتر در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم عنوان کرده بود که بدون نتیجه عملی پایان یافت .سعودی‌ها حدود سه سال پیش همزمان با حمله به یمن در فروردین ماه 94 ائتلاف موسوم به ائتلاف اسلامی -نظامی ضد تروریسم را پایه گذاری کردند.
عربستان سعودی ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ تشکیل ائتلاف به اصطلاح اسلامی ضد تروریسم با شرکت ۴۱ کشور به رهبری ریاض را اعلام کرده بود که از لحاظ مالی، سیاسی، اطلاعاتی و نظامی با هم کار خواهند کرد.
کشورهای شرکت کننده درائتلاف اسلامی به اصطلاح مبارزه با تروریسم عبارتند از عربستان، اردن، امارات متحده عربی، پاکستان، بحرین، بنگلادش، بنین، ترکیه، چاد، توگو، تونس، جیبوتی، سنگال، سودان، سیرالئون، سومالی، گابن، گینه، فلسطین، جمهوری کومور، قطر، ساحل عاج، کویت، لبنان، لیبی، مالدیو، مالی، مالزی، مصر، مغرب، موریتانی، نیجر، نیجریه و یمن که وزرای دفاع عراق و سوریه از غایبان نشست اخیر ریاض بودند.

عربستان! #مقاومت_تروریسم_نیست

ازسویی دیگر، برگزاری مراسم افتتاحیه نشست وزیران دفاع کشورهای موسوم به ائتلاف اسلامی - نظامی با حاشیه‌هایی همراه بود که با انتقاد برخی رسانه‌ها و فعالان صفحات اجتماعی در توئیتر همراه شد. در این نشست تصاویر پاسخ گروه‌های مقاومت فلسطینی به حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نمایش درمی‌آید که فلسطینیان را تروریست نشان می‌دهد!
شبکه خبری الجزیره واسکای نیوزعربی از محل برگزاری این نشست تصاویری پخش کردند و اعتراض خود را به گزارش‌های ویدیویی این نشست نشان دادند. ادرعی، سخنگوی وزارت دفاع رژیم صهیونیستی در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشت: خود عرب‌ها
(بر تروریستی بودن گروه‌های فلسطینی) گواهی دادند، آن‌ها با انتشار این فیلم، چه عامدانه و چه سهوی، حق را بیان کردند.
کاربران عرب به ویژه فلسطینیان ضمن محکوم کردن این تصویر در جلسه افتتاحیه وزیران دفاع کشورهای موسوم به ائتلاف اسلامی - نظامی ضد تروریسم در صفحه شخصی خودشان در توئیتر نوشتند: «فیلمی که در این نشست به نمایش درآمد، تصویر درگیری سال 2001 میان نیروهای مقاومت فلسطین و ارتش صهیونیستی در نزدیکی شهرک گیلو در جنوب سرزمین‌های اشغالی بود که به جای فیلمی از گروه‌های تروریستی پخش شد.»

captcha
شماره‌های پیشین