sobhe-no.ir
366
سه شنبه، ۰۷ آذر ۱۳۹۶
4
عضو مجلس علمایی بحرین در گفت‌وگو با «صبح نو»:

سلامت جسمی «شیخ عیسی قاسم» در خطر است

اوضاع در جزیره بحرین هر روز بحرانی‌تر می‌شود. این کشور کوچک جنوب خلیج فارس اگرچه سال‌هاست که شاهد انقلاب فراگیر اکثریت مردم است اما در ماه‌های اخیر و با تشدید سرکوبگری رژیم آل خلیفه که کانون آن به صدور حکم سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم و بازداشت اجباری وی می‌شود، شرایط پیچیده‌تر از همیشه شده است. موضوعی که امروزه سلامت جسمی رهبرشیعیان بحرین را با خطر مواجه ساخته و اجازه رسیدگی به روند درمان و سلامت ایشان را به پزشکان نمی‌دهد.

صبح نو

عضو مجلس علمایی بحرین در گفت‌وگو با «صبح نو»:

سلامت جسمی «شیخ عیسی قاسم» در خطر است

اوضاع در جزیره بحرین هر روز بحرانی‌تر می‌شود. این کشور کوچک جنوب خلیج فارس اگرچه سال‌هاست که شاهد انقلاب فراگیر اکثریت مردم است اما در ماه‌های اخیر و با تشدید سرکوبگری رژیم آل خلیفه که کانون آن به صدور حکم سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم و بازداشت اجباری وی می‌شود، شرایط پیچیده‌تر از همیشه شده است. موضوعی که امروزه سلامت جسمی رهبرشیعیان بحرین را با خطر مواجه ساخته و اجازه رسیدگی به روند درمان و سلامت ایشان را به پزشکان نمی‌دهد.

 

«شیخ محمدحسن خجسته» عضو مجلس علمایی بحرین با اعلام اینکه سلامتی شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین وخیم گزارش شده است، به روزنامه «صبح نو»، گفت: آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین از ماه مبارک رمضان تا کنون تحت درمان پزشکی قرار نگرفته‌اند چرا که در محاصره رژیم آل خلیفه‌اند و برای رسیدگی به سلامت جسمی ایشان، اجازه‌ای به پزشکان برای بررسی و روند درمان ایشان از سوی دولت داده نمی‌شود.

عضو مجلس علمایی بحرین: سازمان‌های
بین المللی برای نجات شیخ عیسی قاسم ورود کنند
 عضو مجلس علمایی بحرین با بیان اینکه سازمان‌های بین المللی نسبت به این موضوع باید سریع‌تر ورود کنند، تصریح کرد: آیت الله شیخ عیسی از بیماری قلبی، قند خون و فشار خون رنج می‌برد و از آنجایی که ماه‌هاست روند درمانی ایشان قطع شده است، سلامتی ایشان رو به وخامت رفته و اگر اقدامی جدی صورت نگیرد سلامت وی به خطر می‌افتد.
عضو ارشد مجلس علمایی بحرین، تصریح کرد: محاصره منزل شیخ عیسی قاسم در منطقه «الدراز» تنگ‌تر شده و اجازه ملاقات و درمان ایشان ممنوع شده است. مسوول سلامت جسمی رهبر شیعیان بحرین، رژیم آل خلیفه است و چنانچه اتفاقی برای ایشان روی دهد، دولت و پادشاه بحرین باید پاسخگو باشند.
وی تأکید کرد: لازم است سازمان‌های بین المللی به این موضوع ورود و برای نجات ایشان تدبیری اتخاذ کنند چرا که سلامت رهبر شیعیان بحرین که در محاصره رژیم
آل خلیفه است، در خطر و نیازمند کمک فوری است.

المیادین: سلامت شیخ عیسی قاسم
از وضعیت خطرناک فراتر رفته است
از سویی دیگر«المیادین» گزارش داد، حال شیخ «عیسی قاسم» از خطرناک نیز فراتر رفته و حدود نصف وزن خود را از دست داده است. خانواده رهبر شیعیان بحرین با بیان اینکه هیچ کمکی از سوی دولت این کشور ارائه نشده، خواستار حضور تیمی از پزشکان بین‌المللی شدند.
منابع بحرینی می‌گویند معاینات پزشکان دولتی
امیدوار کننده نیست و می‌گویند نمی‌توان او را در خانه درمان کرد.

هشدار جنبش الوفاق نسبت به وخیم شدن
سلامتی رهبر شیعیان بحرین
از سویی دیگر، معاون دبیرکل جنبش الوفاق بحرین نسبت به اوضاع بد و سلامتی شیخ عیسی قاسم به تمامی طرف‌های داخلی و خارجی هشدار داد.
شیخ حسین الدیهی معاون دبیرکل جنبش الوفاق بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد که شیخ عیسی قاسم رهبر دینی و ملی بزرگ و از مؤسسان دولت معاصر در بحرین بوده و از جمله کسانی است که اولین قانون اساسی در بحرین را تدوین کرده و با رهبری خود به اکثریت سیاسی و مردمی ملت بحرین پایبند است.
الدیهی در این بیانیه تأکید کرد که اطلاعات دقیق نشان می‌دهد که اوضاع جسمانی ایشان مساعد نیست و در نتیجه وضعیت نابسامان بهداشتی و تراکم مشکلات جسمانی، ایشان در شرایط خطرناک قرار دارند. به ویژه در شرایطی که ایشان از یکسال و نیم پیش تاکنون مورد محاصره و حصر خانگی قرار گرفته‌اند که این موضوع توهینی برای ملت بحرین و بخصوص شیعیان این کشور به شمار می‌رود که به رهبری و مرجعیت ایشان اعتقاد دارند.
وی در پایان این بیانیه تأکید کرد که جهان امروز در برابر مسوولیت مهم اخلاقی و انسانی در جهت تلاش برای نجات زندگی شیخ عیسی قاسم قرار دارد. نامساعد شدن حال ایشان نیز هشداری برای همه در داخل و خارج از بحرین به شمار می‌رود.
در همین رابطه یک منبع بحرینی در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: برخی خبرها حاکی از آن است که پزشک به منزل شیخ قاسم رفته و از او آزمایش خون و همچنین نوار قلب گرفته، از همین رو وضعیت جسمانی ایشان نیاز به پیگیری دارد.
مجمع حقوق بشر بحرین پیش از این اعلام کرده بود که تدابیر امنیتی سختگیرانه در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم ادامه دارد و رژیم آل خلیقه مانع از آن می‌شود که پزشکان، شیخ قاسم وضعیت سلامت وی را دنبال کنند.

ادامه محاکمه شیخ علی سلمان
پس از صدور حکم لغو تابعیت بحرینی شیخ عیسی قاسم، از 23 می 2017 این رهبر معنوی شیعیان 7 ماه است که در اقامت اجباری قرار دارد. این تنها مورد مقابله با شیعیان این کشور نیست. شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین - بزرگ‌ترین جمعیت سیاسی معارض- هم از دسامبر 2014 بازداشت شده است.
همچنانکه جلسه محاکمه شیخ علی سلمان به اتهام واهی جاسوسی برای قطر روز گذشته (دوشنبه 6 آذرماه) بدون حضور وی برگزار شد.
رژیم آل خلیفه همچنین چندی قبل اتهامات جدیدی به شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق وارد کرد. اتهاماتی چون تلاش برای جاسوسی برای یک کشور بیگانه با هدف انجام عملیات خصمانه در بحرین و صدمه رساندن به مراکز نظامی، سیاسی، اقتصادی و منافع ملی این کشور از جمله اتهامات بی‌اساسی است که به این روحانی معارض بحرینی وارد شده است. شیخ حسین الدیهی، معاون دبیرکل جمعیت الوفاق در واکنش به این اتهامات جدید علی شیخ علی سلمان گفت که اتهامات رژیم آل خلیفه علیه شیخ علی سلمان، دروغ بوده و هدف از آن تسویه حساب بین بحرین و قطر در چارچوب اختلافات بین برخی از کشورهای عربی خلیج فارس و قطر است.

 

captcha
شماره‌های پیشین