sobhe-no.ir
366
سه شنبه، ۰۷ آذر ۱۳۹۶
12

خبر

در نقد و بررسی کتاب «دست خون» عنوان شد

رونمایی از یک مؤدب شاعر و جامعه‌شناس

چهارمین نشست «رصد صبح» مجموعه شعر «دست خون» از سروده‌های آقای علی‌محمد مؤدب با حضور شاعران، در فرهنگسرای انقلاب اسلامی با همکاری بنیاد صبح قریب نقد و بررسی شد.

صبح نو

خبر

 پاسداشت «قربان ولیئی»
در سی و نهمین شب شاعر
سی و نهمین شب شاعر با پاسداشت مقام ادبی و کارنامه آقای قربان ولیئی برگزار می‌شود.به گزارش خبرگزاری فارس، در این مراسم که از ساعت 15امروز سه‌شنبه 7 آذر و با حضور چهره‌های سرشناس فرهنگی و ادبی برگزار می‌شود، قرار است از تلاش‌های فرهنگی و ادبی قربان ولیئی تقدیر شود.
آقایان سید علی موسوی گرمارودی، جواد محقق، اسماعیل امینی، علیرضا قزوه، سید اکبر میر جعفری، محمدمهدی سیار، مصطفی محدثی خراسانی، زهیر توکلی و... از چهره‌هایی هستند که به سی و نهمین شب شاعر خواهند آمد.حضور در این مراسم برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

اعلام برنامه تازه ارکستر سمفونیک تهران
در پی امضای تفاهمنامه‌ای، ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر جوانان ایتالیا در تهران و رم اجرایی مشترک برگزار می‌کنند.
به گزارش «صبح نو» در پی امضای تفاهمنامه همکاری بین بنیاد فرهنگی هنری رودکی، دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه هنر تهران با دانشگاه ساپینزا رم و ارکستر جوانان ایتالیا، شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفونیک تهران، رازمیک اوحانیان رهبر گروه کر، یکی از نوازندگان و گروه کر ارکستر راهی ایتالیا می‌شوند.
براساس برنامه پیش‌بینی شده اجرای مشترک ارکستر جوانان ایتالیا به رهبری دامیانا جورانا و ارکستر سمفونیک تهران به رهبری آقای شهرداد روحانی در ۲ پایتخت رم و تهران برگزار می‌شود.
اجرای شهر رم این ۲ ارکستر یکشنبه دوازدهم آذر ماه در کلیسای سانتا ماریا و اجرای تهران پنج‌شنبه شانزدهم آذر ماه در تالار وحدت است.در این برنامه «قطره‌های باران» و «باغ ایرانی» اثر شهرداد روحانی و «کجایید شهیدان» اثر هوشنگ کامکار اجرا می‌شود.

دبیر علمی جایزه کتاب سال
و جایزه جهانی منصوب شدند
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی آقای احمدعلی حیدری را به‌عنوان دبیر جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، در حکم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به احمدعلی حیدری آمده است:نظر به تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی در حوزه‌های علمی، پژوهشی و بنا به پیشنهاد معاون محترم امور فرهنگی به موجب این حکم به مدت یک سال به‌عنوان «دبیر جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.
 امید است با عنایت الهی و بهره گیری از دیدگاه‌های صاحب‌نظران، این جایزه ارزشمند و معتبر، بیش از گذشته زمینه‌ساز رشد و تعالی جامعه فرهنگی و علمی ایران و جهان گردد.
وزیر ارشاد در حکمی دیگر دبیر علمی سی و پنجمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را تعیین کرد.
در حکم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به آقای محمد‌علی مهدوی‌راد آمده است:نظر به مراتب علمی و تجارب ارزشمند جناب عالی در زمینه‌های علمی- پژوهشی، به موجب این حکم به عنوان « دبیر علمی سی و پنجمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید.
امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از دیدگاه‌های جنابعالی و سایر اندیشمندان و صاحب‌نظران، این جایزه ارزشمند و معتبر، بتواند نقش شایسته خود را در ارتقای فرهنگی و معرفی حوزه فرهنگ و تمدن ایران سرافراز، ایفا نماید.

«سیاه‌مست سایه تاک» منتشر شد
جدیدترین اثر آقای مرتضی امیری اسفندقه با عنوان «سیاه‌مست سایه تاک» منتشر شد. از جمله ویژگی‌های این اثر، ارائه مجموعه‌ای از قصاید شاعر در این کتاب است. امیری اسفندقه در این‌باره می‌گوید: قصیده عاشق و رند و نظرباز است.
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، این کتاب شعر خواندنی، شامل 100 قصیده از امیری اسفندقه است که همگی آنها به شخصیت‌های فرهنگی کشور مانند آقایان محمدرضا شفیعی‌کدکنی، زنده‌یاد خسروشکیبایی، محمود مهدوی دامغانی، سیدعلی موسوی گرمارودی، بهاءالدین‌خرمشاهی، استاد علی انسانی و استاد مفتون امینی تقدیم شده است.این مجموعه شعر شامل دو دفتر با عناوین «چین کلاغ» و «سوا شب» است. دفتر قصائد «چین کلاغ» که بخش نخست مجموعه را دربرمی‌گیرد، شامل 44 قصیده است که پیش از این در سال 1383 منتشر و عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را نیز به‌دست آورده بود و حالا پس از 12 سال در قالب این کتاب تجدید چاپ شده است.
 دفتر قصائد «سوا شب» نیز عنوان تازه‌ترین قصائد منتشر نشده از مرتضی امیری اسفندقه است که در قالب 56 قطعه در این کتاب گردآوری شده است.

 

captcha
شماره‌های پیشین