366
سه شنبه، ۰۷ آذر ۱۳۹۶
1
اهتمام دستگاه قضا بر اجرای عدالت

پرونده کهریزک بسته شد

شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر، سعید مرتضوی را در پرونده کهریزک، به اتهام معاونت در قتل به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد و پرونده این زندان بعد از 8 سال مختومه شد.

کار بزرگ پهلوان کشتی ایران در آوردگاه لهستان

کریمی، ایستاده برد...

شکست همیشه تلخ است، به ویژه باخت‌هایی که پای مدال‌های آسیایی و جهانی باشد. ناکامی همیشه دردناک است زیرا زحمات چندماهه و حتی چند ساله که یک لحظه برباد می‌رود و حسرت، سرخوردگی و سرشکنی می‌ماند برای ورزشکار و بس.

ریاض در تعقیب تروریسم!

تروریستی که رهبر نشست ضد تروریسم شد

نشست وزرای دفاع ائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم عربستان در حالی در ریاض برگزار شد که سعودی‌ها سه سال است یمن را زیر بمباران هوایی و توپخانه‌ای خود قرار داده و گروه‌های تروریستی تکفیری داعش در سوریه و عراق را مورد حمایت‌های مالی و تسلیحاتی خود قرار می‌دهند. سعودی‌ها برای سرپوش گذاشتن به جنایت‌های خود در منطقه، به نشست‌های به ظاهر ضد تروریسم اقدام می‌کنند و تا کنون اقدامی عملی در این راه از خود نشان ندادند.

گفت و گو با «محمد خانی» پاکبان معروف این روزها

من یک رفتگرم با مدرک فوق‌لیسانس

کار، عار نیست. این شعار، برای برخی‌ها فقط شعار است و در حد حرف باقی می‌ماند. اما قهرمان قصه ما، از آن‌هایی است که لذت عرق جبین و خوردن نان حلال را به‌همه‌چیز ترجیح داده و برای گذران زندگی‌اش، لباس پاکبانی را انتخاب کرده است. آقای «محمد خانی» فوق‌لیسانس جغرافیا دارد اما لباس پاکبانی پوشیده است. پای حرف‌هایش که بنشینی، پر است از صمیمیت و سادگی در عین گلایه‌های مهربانانه. گفت‌و‌گوی «صبح نو» با پاکبان تحصیل‌کرده یزدی را بخوانید.

عضو مجلس علمایی بحرین در گفت‌وگو با «صبح نو»:

سلامت جسمی «شیخ عیسی قاسم» در خطر است

اوضاع در جزیره بحرین هر روز بحرانی‌تر می‌شود. این کشور کوچک جنوب خلیج فارس اگرچه سال‌هاست که شاهد انقلاب فراگیر اکثریت مردم است اما در ماه‌های اخیر و با تشدید سرکوبگری رژیم آل خلیفه که کانون آن به صدور حکم سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم و بازداشت اجباری وی می‌شود، شرایط پیچیده‌تر از همیشه شده است. موضوعی که امروزه سلامت جسمی رهبرشیعیان بحرین را با خطر مواجه ساخته و اجازه رسیدگی به روند درمان و سلامت ایشان را به پزشکان نمی‌دهد.

در نقد و بررسی کتاب «دست خون» عنوان شد

رونمایی از یک مؤدب شاعر و جامعه‌شناس

چهارمین نشست «رصد صبح» مجموعه شعر «دست خون» از سروده‌های آقای علی‌محمد مؤدب با حضور شاعران، در فرهنگسرای انقلاب اسلامی با همکاری بنیاد صبح قریب نقد و بررسی شد.

سرمقاله

داستان دروغ‌های بزرگ

احتمال مسدود شدن تلگرام قوت گرفته است

تمام جانشینان تلگرام

اظهارنظرهای بعضی مقامات حاکمیتی و دولتی در روزها و هفته‌های اخیر، احتمال مسدود شدن تلگرام را قوت بخشیده است.

صبح نو

سرمقاله

داستان دروغ‌های بزرگ

در روزهای اخیر، یک موج خبری خرابکارانه به مدد فعالیت عناصری از جریان انحرافی در کشور به‌وجود آمده که هم پیگیری مسائل زلزله‌زدگان را به حاشیه برده و هم تبعات ناشی از اجرای قانون کاتسا و نقض برجام. گفتارهایی که شبیه خبرهای درگوشی وسایل نقلیه شهری است و بدون هیچ مدرک و سندی در حال اتهام‌زنی‌های مکرر و غیرمنطقی است؛ بعضا افرادی این فضاسازی‌ها را به عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی افراد مذکور تفسیر می‌کنند و البته پاسخی در برابر این پرسش ندارند که هیچ‌ یک از این ادعاها، مربوط به دوره پس از مسوولیت هشت‌ساله حضرات نیست! پس در آن دوران، چه می‌کردند و آن‌همه سر و صدای احیای حقوق ملت، چه طبل توخالی و بی‌محتوایی بوده است که به‌مدد آن، هم عدالت را نقض کردند و هم عدالت‌طلبی را ذبح. در برابر این جنجال‌آفرینی‌هایی که با هدف کوتاه‌مدت ایجاد حرکت اجتماعی صورت می‌گیرد، اقدام اصلی رسیدگی شفاف، سریع و صریح به همه پرونده‌های آقایان است و صد البته پاسخ‌ندادن به افشاگری‌های راست و دروغ آن‌ها (که راست‌هایش اتهام نیست و دروغ‌هایش غیرواقعی) در معابر و جلسات عمومی؛ اگر خلاف این رویه عمل شود، صد البته که خواسته ضمنی آن‌ها برآورده شده و افکار عمومی را در گردابی از ابهام و سردرگمی قرار داده‌اند. سطح نازل ادعاهای مطرح‌شده را باید در همان مقیاس واکنش نشان داد و اجازه نداد برخی بتوانند از آب‌ گل‌آلود، ماهی خود را صید کنند.

captcha
شماره‌های پیشین