363
چهارشنبه، ۰۱ آذر ۱۳۹۶
1
گزارش «صبح نو» از تب جدید کاربران به ارزهای رمزنگاری شده

WCXT: رمز مشکوک

بعد از تب به‌وجود آمده درباره بیت‏کوین و افزایش سود هر روزه آن، بسیاری از مردم توجه‏شان به سمت ارزهای مجازی جلب شده است. ارزهایی که تا همین دیروز مشتری نداشتند و خیلی مورد توجه قرار نمی‏گرفتند حالا به پله صعود بسیاری از مردم تبدیل شده‌اند. بسیاری از مردم به خیال پول‌دار شدن، سراغ سرمایه‏گذاری در آنها رفته‏اند. نوعی سرمایه‌گذاری‌ که البته می‏تواند برای آنها گران تمام شود.

در واکنش به تروریستی خواندن حزب الله توسط اتحادیه عرب

نبیه بری : ببخشید که با اسراییل می‌جنگیم!

عربستان که با شکست در عراق، سوریه و یمن از سوی محور مقاومت روبه‌رو شده، این روزها با شکست جدیدی از نشست قاهره مواجه شده است. نشستی که یکشنبه این هفته با حضور وزرای خارجه برخی از کشورهای عربی در مصر برگزار شد و بیانیه‌ای با موضوع تروریست خواندن حزب الله لبنان صادر کرد. این بیانیه اما با عدم استقبال کشورهای عربی و منطقه روبه‌رو شد و واکنش برخی از سیاستمداران و گروه‌های مقاومت منطقه را نیز به همراه داشت.

پاسخ رهبر انقلاب به نامه سردار سلیمانی:

به بشریت خدمت بزرگ کردید

سرمقاله

تاریخ به احترام تو می‌ایستد

تهیه‌کننده «پرواز به وقت شام» به «صبح نو»خبر داد

تولید سریالی علیه داعش به دستور پوتین

در کنار همه موضوعات و داستان‌های اجتماعی که مدت‌هاست در سینمای ایران مد شده و انگار پرداختن به آنها به عنوان یکی از ارکان اصلی فیلمسازی تبدیل شده است، قصه‌ها و رخدادهای دیگری نیز وجود دارند که نه تنها در کشور ما بلکه در خیلی از نقاط دنیا جای کار دارند و در هر فضایی متناسب با ظرفیت های آن منطقه به آن پرداخته می‌شود.

گفت‌وگو با حجت‌الاسلام علیزاده موسوی، پژوهشگر حوزه جهان‌اسلام

حالا نوبت جنگ فکری با داعش است

با انتشار رسمی خبر شکست داعش در سوریه و عراق و پایان سیطره نظامی و جغرافیایی آنها بر بخش‌هایی از منطقه، سوالی که مطرح می‌شود این است که ساختار فکری داعش در آینده چگونه می‌تواند بازتولید شود و آیا ما آشنایی کافی با این مبانی داریم تا بتوانیم با آن مواجه شویم؟ سوالی که مبنای گفت‌وگوی ما با حجت‌الاسلام دکتر سید مهدی علیزاده موسوی، پژوهشگر حوزه کلام‌اسلامی و جهان اسلام قرار گرفت. او قبلاً تالیفاتی در این حوزه داشته و از جمله می‌توان به کتاب «وارونگی؛ نقد و بررسی بنیان‌های فکری جریان‌های تکفیری با تأکید بر داعش» اشاره کرد.

کتابی که مختصات مهم‌ترین گروهک تروریستی سال‌های اخیر را ترسیم می‌کند

تورِ آشنایی با داعش

کتاب «رستاخیز داعش» تألیف ویلیام مک‌کنتس از متخصصان و کارشناسان آمریکایی است که در تشریح ریشه‌های شکل‌گیری داعش و دیدگاه‌های فکری آنها نگاشته شده است.

مسوول‌دفترمنطقه‌ای‌صداوسیما در سوریه در گفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد

صداوسیما؛ صدرنشین قربانیان جنگ رسانه‌ای

مبارزه با گروهک‌های تروریستی از جمله داعش محدود به فعالیت‌های نظامی نیست و رسانه نیز دراین میان نقش مهمی دارد.

صبح نو

سرمقاله

تاریخ به احترام تو می‌ایستد

سلام سردار ! خدا قوت، هنیئا لک این پیروزی بزرگ، مبارک باد بر شما و ملت‌های مظلوم و مسلمان منطقه این غلبه شیرین و مقتدرانه بر نقشه‌ها و سلاح‌ها و دلارهای نفتی. تبریک به آقای عزیزمان سیدعلی خامنه‌ای که خط نجاتبخش مقاومت را تنها راه عزت ما معرفی کرد و مردانه ایستاد و اجازه نداد این برنده‌ترین سلاح ما پشت میزهای مذاکره به حراج گذاشته و وجه المصالحه داد وستدهای متعارف دیپلماتیک شود. دست مریزاد به شما و همه سربازان مقاومت، چه آن سرداران و مدافعانی که غریبانه درخون خود غلتیدند و شربت شهادت نوشیدند و چه آنهایی که در گمنامی و مظلومیت زخم زبان‌ها را تحمل کرده و انگ‌ها و تهمت‌های زشت خودی و ناخودی را به عشق دفاع از حرم حضرت زینب (س) عاشقانه به جان خریدند.سردار عزیز ! امروز تو مایه فخر ایران و مسلمانان جهانی و به تعبیر سید پر افتخار مقاومت، سیدحسن نصرالله «تو تنها در قلب ایرانیان جا نداری بلکه  لبنانی‌ها و همه منطقه به تو می‌نازند »و «تاریخ نام تورا ثبت خواهد کرد.»خوب می دانیم در این۵،۶ ساله نبرد میدانی در عرصه عراق و سوریه، خیلی‌ها سعی کردند تورا نبینند یا روزنامه‌های پرهیاهو و شیفته غرب خواستند افتخارات و اقتدارت را سانسور کنند و  هیچ‌گاه عکس‌های رنگارنگ و تمام صفحه از تو چاپ نکردند و هیچ مدال افتخاری به گردنت نیاویختند اما سلسله رشادت‌های تو و مدافعان حرم و سربازان مقاومت، در قلوب یکایک مردم این سرزمین و ساکنان عراق و سوریه و لبنان و ... ثبت شده است . امروز مایه مباهات ماست که کاخ سفیدنشینان و مستکبران منطقه، نام تورا درصدر فهرست دشمنان خود قرار داده‌اند.  چقدر خوشحالیم که حالا، همه گرگ‌های زخمی ائتلاف قلابی ضد داعش، از فرط عصبانیت دندان به هم می‌سایند و نعره شکست سرمی دهند. ماهم به شکرانه این پیروزی بزرگ، به پیشگاه الهی جبهه شکر می‌ساییم و خود را برای خاکمال کردن پوزه همه مستکبران عالم و محو غده سرطانی صهیونیسم در نبرد سرنوشت، آماده می‌کنیم.

captcha
شماره‌های پیشین