360
شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۶
5
آخرین پایگاه های تروریست‌های داعش در عراق آزاد شد

پایان کار داعش در عراق

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق عصر دیروز در پیامی آزادسازی شهر راوه عراق را که مشرف به مرز سوریه است، تبریک گفت و این آزادی را نشان‌دهنده قدرت بالای نیروهای مسلح این کشور توصیف کرد چرا که موفق شدند عراق را از اشغال کامل تروریست‌های تکفیری داعش آزاد کنند.

خبر

قاب خبر

صبح نو

آخرین پایگاه های تروریست‌های داعش در عراق آزاد شد

پایان کار داعش در عراق

حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق عصر دیروز در پیامی آزادسازی شهر راوه عراق را که مشرف به مرز سوریه است، تبریک گفت و این آزادی را نشان‌دهنده قدرت بالای نیروهای مسلح این کشور توصیف کرد چرا که موفق شدند عراق را از اشغال کامل تروریست‌های تکفیری داعش آزاد کنند.


«قاسم الاعرجی» وزیر کشور عراق دقایقی پس از اعلام آزادی کامل شهرستان «راوه» از اشغال تروریست‌های داعش اعلام کرد که داعش از لحاظ نظامی در عراق پایان یافته است. الاعرجی در گفت‌وگو با شبکه السومریه نیوز، آزادی شهرستان راوه را به مرجعیت دینی و مردم عراق تبریک گفت.
«ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق نیز در دیدار با سفرای کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه و چین و همچنین کاردار سفارت آمریکا اعلام کرد که «عراق به کار داعش پایان داد و تنها تعداد کمی از داعشی‌ها در خاک این کشور باقی مانده‌اند.»
راوه از آخرین پایگاه‌های تروریست‌های داعش در عراق محسوب می‌شود و پیش از این نیز شهر و منطقه «الرمانه» آزاد شده بود. اکنون تروریست‌های داعش هیچ شهر مهمی را در عراق تحت اشغال خود ندارند و صرفاً در مناطق حاشیه‌ای و برخی روستاها تردد می‌کنند.
هفته گذشته عملیات آزادسازی شهرستان‌های «راوه» و «الرمانه» به‌عنوان آخرین پایگاه‌های عمده تروریست‌های داعش در عراق و غرب استان الانبار آغاز شد. شهرستان راوه مشرف به مرز سوریه است.
سه سال پیش گروه‌های تروریستی داعش با ایجاد وحشت و ترسی که از کشتار مردم عراق در رسانه‌های تحت حمایتشان ایجاد کردند و همچنین خیانت برخی از مدیران استانی عراق توانستند شهر موصل عراق و استان الانبار را در مرزهای غربی این کشور اشغال کنند و کنترل برخی از نقاط غربی عراق را به‌دست گیرند و در رویای ظالمانه خودشان خلافت به ظاهر اسلامی به‌وجود آوردند.
خلافتی که به فکر سرقت منابع و ذخایر انرژی این کشور در مناطق نفت‌خیز بود و از طریق بنادر برخی کشورها همچون ترکیه اقدام به فروش آن می‌کرد. کشتار مردم مظلوم مسیحی، ایزدی و مسلمان از دیگر اقدامات ظالمانه آنها بود که از حمایت برخی کشورهای منطقه همچون عربستان و برخی قدرت‌ها برخوردار بودند.
با وجود این‌همه جنایت و کشتار مردم که ائتلاف آمریکایی و صهیونیستی هم از آنها حمایت می‌کرد نتوانستند چندان دوام بیاورند و چندی نپایید که مردم عراق با حمایت محور مقاومت و مراجع تقلید به تشکیل بسیج مردمی (حشدالشعبی) دست زدند و در کنار سایر نیروهای نظامی عراق به بازپس‌گیری شهرهای تحت اشغال تروریست‌ها تلاش کردند و شهرهای اشغال‌شده عراق را یکی پس از دیگری از کنترل گروه‌های تروریستی داعش درآورند.
پس از آزادسازی موصل که پایتخت خودخوانده خلافت داعش در عراق بود؛ می‌شد تصور کرد که با مبارزه چند ماهه جبهه مقاومت مردمی عراق دیگر مناطق هم آزاد شوند . سخنی که سردار سلیمانی هم به آن اشاره داشت و نوید نابودی داعش را در مدت زمان کوتاهی داد.
از زمان آزادی موصل شاکله گروه‌های تروریستی داعش به‌هم ریخت و شاهد آزاد شدن دیگر شهرها همچون تلعفر شدیم که در اشغال تروریست‌ها بود. آزادی این شهرها دور از دسترس نبود هر چند تروریست‌ها صدمات زیادی به زیرساخت شهرهای تحت کنترل شان وارد کردند و آوارگی تعداد زیادی از مردم عراق را رقم زدند اما عصر روز گذشته با آزادسازی شهر راوه که مشرف با مرزهای سوریه است می‌توان گفت کار گروه‌های تروریستی داعش در عراق پایان یافت و عراق از لوث این متجاوزان رهایی یافت.
نیروهای عراقی با تحت کنترل در آوردن این شهر؛ آخرین نقطه اشغال‌شده داعش در مرز سوریه و عراق را آزاد کردند.
عبدالامیر رشید یار‌الله فرمانده نیروی مشترک عراق دیروز جمعه اعلام کرد که نیروهای عراقی شهر راوه را به‌طور کامل از اشغال تروریست‌های داعش آزاد کردند و تمام مراکز دولتی آن را به کنترل خود در آوردند. از سویی دیگر حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق هم عصر دیروز آزادی این شهر و پاکسازی عراق از لوث داعش را به مردم و نیروهای مسلح عراقی تبریک گفت.
پیش از این شهر الرمانه به‌عنوان پایگاه عمده تروریست‌های داعش در عراق و غرب استان الانبار محسوب می‌شد که با تلاش جبهه مقاومت و دیگر نیروهای نظامی این کشور از اشغال کامل تروریست‌های تکفیری داعش پاکسازی شد.
پاکسازی کامل عراق از لوث داعش در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای محور مقاومت در سوریه هم در حال نابودی کامل داعش در این کشور هستند و به‌زودی اخبار خوبی از آزادی کامل سوریه خواهیم شنید؛ چرا که محور مقاومت بر این امر مهم تاکید کرده است‌. منطقه غرب آسیا که می‌رود روی آرامش را ببیند با تنش‌های جدیدی از سوی سعودی‌ها روبه‌رو شده است.
نمی‌توان شیطنت سعودی‌ها در منطقه را نادیده گرفت چرا که ریاض در نظر دارد تا تنش‌های جدیدی در منطقه رقم بزند؛ از این روست که اقدام به استعفای دیکته‌شده و اجباری سعد حریری نخست‌وزیر لبنان در خاک ریاض کرد تا مگر با تحریک سنی‌های لبنان، آرامش را از این کشور بگیرد و تقابلی دوباره با محور مقاومت و حزب‌الله در لبنان
به‌وجود آورد.

captcha
شماره‌های پیشین