359
چهارشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۶
5
ائتلاف صلح با رژیم صهیونیستی به رهبری سعودی‌ها تشکیل شد

صلح با اسرائیل؛ جنگ با یمن!

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کردند که عربستان رهبری طرحی سیاسی را برعهده دارد که هدف آن حل درگیری‌های خاورمیانه و به رسمیت شناختن فراگیررژیم صهیونیستی از سوی کشورهای عربی است.

تلاش ریاض برای آغاز به کار سفارت رژیم صهیونیستی در دبی و منامه

صبح نو

ائتلاف صلح با رژیم صهیونیستی به رهبری سعودی‌ها تشکیل شد

صلح با اسرائیل؛ جنگ با یمن!

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کردند که عربستان رهبری طرحی سیاسی را برعهده دارد که هدف آن حل درگیری‌های خاورمیانه و به رسمیت شناختن فراگیررژیم صهیونیستی از سوی کشورهای عربی است.


عربستان در سناریوی جدید خود تصمیم گرفته است موضع سیاسی خود نسبت به اسرائیل را تغییر داده و حتی برای استقرار دفتر سفارت این رژیم اشغالگر در ریاض رایزنی‌هایی صورت گرفته است.
در طول سال‌های اخیر روابط سیاسی، نظامی و تجاری پیش بینی نشده‌ای که اسرائیل با تعدادی از کشورهای عربی چون، اردن، مصر، عربستان، امارات و برخی دیگر از اعضای شورای همکاری خلیج فارس صورت داده، نشان می‌دهد که توافق صلح و توسعه تبادلات اقتصادی اسرائیل با کشورهای منطقه در راستای طرحی از پیش تعیین‌شده بوده است که به رهبری عربستان سعودی در حال شکل‌گیری است تا این رژیم اشغالگر بتواند موجودیت خود را در منطقه نشان دهد.

صلح سعودی با اسرائیل
تلاش‌ها برای عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل از زمان سفر اخیر دونالد ترامپ به عربستان افزایش پیدا کرده است و ریاض با ایجاد تنش و ناآرامی درثبات سیاسی لبنان، رهبری ائتلاف جدیدی در منطقه را که همان به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی است، کلید زد.
روزنامه معاریو چاپ سرزمین‌های اشغالی،
در گزارشی با اشاره به اینکه عربستان رهبری طرح سیاسی به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را برعهده گرفته است، نوشت: رخدادهای اخیر مجدداً بحث درباره ائتلافی را در خاورمیانه بر سر زبان‌ها انداخته که به اسرائیل امکان می‌دهد این هدف را همراه با کشورهای عربی میانه رو در منطقه برای تقویت اقدامات دارای منافع مشترک و تقویت جبهه جنگ محقق کند.
این روزنامه در ادامه نوشت: مسأله ائتلاف بارها مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. این مسأله مزایا و معایبی دارد که باید آن را شناخت. یکی از مشکلات مرکزی تلاش برای درک این مسأله است که چه کشورهایی با این ائتلاف در ارتباط هستند. مسأله دیگر درباره چگونگی کیفیت اجرای این ائتلاف و میزان ثباتش است.
معاریو در ادامه آورده است: اسرائیل بازیگر اصلی در منطقه است و منافع مشترکی با بیشتر کشورهای عربی میانه رو دارد. روابطی که شکل گرفته، براساس منافع تجاری و اقتصادی است اما منافعی درباره آرامش سیاسی و بهبود اقتصاد کشورهای مختلف را نیز به همراه دارد. اسرائیل باید طرح را ادامه داده و ائتلاف‌های اقتصادی تجاری و حتی نظامی را با کشورهای سنی میانه رو در خاورمیانه تقویت کند.

افشای سندی از عربستان درباره «صلح» با اسرائیل
از سویی دیگر، روزنامه الاخبار لبنان نوشت، سندی از وزارت خارجه عربستان به دست آورده که
نشان دهنده اقدامات سران این کشور برای صلح با رژیم صهیونیستی تحت شرایطی است.
در این سند خلاصه گفت‌وگوها، بحث‌ها و توصیه‌ها درباره طرح برقراری روابط عربستان با اسرائیل ذکر شده که قرار است بر اساس توافق شراکت راهبردی عربستان با آمریکا شکل بگیرد.
این سند همچنین از حجم امتیازهایی که عربستان در خصوص مسأله فلسطین به طرف اسرائیلی می‌دهد پرده برمی‌دارد تا در مقابل آن از دغدغه خود مقابل افزایش قدرت ایران و مقاومت و در رأس آن حزب‌الله بکاهد.

ساخت سفارت عربستان در اسرائیل
اما این تنها آمریکا نبود که در جنگ بین
رژیم صهیونیستی و غزه (از سپتامبر 2008 تا ژانویه 2009) از اسرائیل حمایت می‌کرد؛ بلکه عربستان سعودی نیز حامی بزرگ اسرائیل در کشتار مردم غزه بود. آن‌گونه که اخبار منتشر شده در تعاملات سیاسی میان ریاض و تل آویو نشان می‌دهد، این است که رژیم سلطنتی عربستان سعودی، ساخت یک سفارتخانه عظیم را در اسرائیل آغاز کرده است. این امر پس از علنی شدن دیدار مقام‌های ریاض و تل‌آویو و رسانه‌ای شدن آن از سوی
رژیم صهیونیستی، مطرح شد.
در حال حاضر، این دو رژیم در جنگ با یمن در یک جبهه قرار دارند. مرکز فرماندهی این جنگ نیز در مکانی ناشناخته در سومالی لند (منطقه‌ای خودمختار در شمال سومالی) واقع است. آن‌ها در حال برنامه ریزی برای حمله به ذخایر نفتی یمن و منطقه شاخ آفریقا و چپاول این ذخایرند.

captcha
شماره‌های پیشین