359
چهارشنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۶
1

چادرها را در یابید...

جریانی که مشغول زمینه سازی برای مذاکرات موشکی است

تلاش برای بتن کردن میراث تهرانی مقدم

«برگزاری جلساتی با هدف عادی‌سازی مذاکرات موشکی و دفاعی» موضوعی است که روز دوشنبه معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی از آن پرده برداشت و نسبت به این موضوع هشدار داد.

تهیه‌کننده‌وبازیگرقبلی‌فیلم«احمدرضامعتمدی»حواشی‌راتکذیب‌کرد

سوءتفاهم با «سوءتفاهم»

فیلم سینمایی «سوءتفاهم» به کارگردانی آقای احمدرضا معتمدی و تهیه‌کنندگی آقای جلیل شعبانی روز گذشته کلید خورد.

ائتلاف صلح با رژیم صهیونیستی به رهبری سعودی‌ها تشکیل شد

صلح با اسرائیل؛ جنگ با یمن!

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کردند که عربستان رهبری طرحی سیاسی را برعهده دارد که هدف آن حل درگیری‌های خاورمیانه و به رسمیت شناختن فراگیررژیم صهیونیستی از سوی کشورهای عربی است.

بازسازی کرمانشاه در قالب فراخوانی از معماران

بازساخت به سبک مهربانی

انجمن معماران جهادی، تشکلی تازه‌تأسیس است که تلاش دارد به‌عنوان حلقه واسط متخصصان معماری، شهرسازی و عمران با تشکل‌های خیریه و گروه‌های جهادی عمل کند. با واقعه دردناک زلزله سرپل ذهاب، این تشکل فراخوان تازه‌ای برای ثبت‌نام از مهندسان معمار، شهرساز و عمران برای ارائه خدمات به مناطق زلزله‌زده منتشر کرده است.

در گفت‌وگوی «صبح نو» با حسن روح الامین مطرح شد

زوایای تازه از انیمیشن عظیم «محمد رسول الله »

عظیم‌ترین و پرهزینه‌ترین اثر انیمیشن ایران و جهان اسلام عنوانی است که اخیراً در اخبار مربوط به پروژه پویانمایی محمد رسول الله؟ص؟ برای این انیمیشن ذکر شده است.

«صبح نو» از نهادهای مردم‌نهادی که به زلزله‌زدگان کمک می‌کنند، گزارش می‌دهد

همه برای کرمانشاه

«تا توانی دلی به‌دست آور»، «دست به دست هم دهیم به مهر» در ادبیات داستانی و شعری ما از این دست شعرها فراوان است. این شعرها جزء جدانشدنی رفتار بسیاری از مردم ایران‌زمین است. کافی است اتفاق ناگواری در نقطه‌ای از کشور روی دهد تا همه مردم در همه‌جای ایران بشتابند به یاری. حال که زلزله در غرب ایران اتفاق افتاده است، همه مردم، نگاه‌شان به طرف غرب است. این روزها غرب ایران، قلب تپنده همه کشور شده است.

دفتر اتحادیه اروپا در تهران تأسیس می‌شود؟

مهمان ناخوانده

«صبح نو» در شماره 353 خود در تاریخ 15 آبان‌ماه در گزارشی باعنوان «روزنه نفوذ» خبر از زمزمه‌هایی برای تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران داده بود، اما چند روز بعد از این گزارش در 20 آبان‌ماه، آقای اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در دیدار «فیل هوگان» کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا از طی شدن مراحل نهایی برای تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران خبر داد و گفت: «این موضوع در دستور کار وزارت امور خارجه قرار گرفته است.»

صبح نو

چادرها را در یابید...

زلزله، ناشی از شکاف گسل‌های پوسته زمین است؛ این گسل‌ها در گذشته به‌صورت کاملاً طبیعی به‌وجود می‌آمدند و امروزه ممکن است ارتباطی غیرمستقیم با اقدامات انسانی داشته باشد؛ اما آنچه زیرپوسته زمین می‌گذرد و دیده نمی‌شود، ابعادی ملی و فراملی روی شهر و روستا برجا می‌گذارد که دیدنی و شنیدنی و لمس‌شدنی اند. مهار این حادثه، در زمان پیش‌گیری ناممکن است، لیکن بحران آن ‌را می‌شود مدیریت کرد. در ایران سال‌هاست که ساز و کاری برای چنین امری فراهم آمده و روشن است که مسوولیت این‌کار در پایتخت و استان‌ها و شهرهای کشور با کیست و البته سطح موفقیت و ناموفقیت این مدیریت، متوقف به پایِ کار بودن مدیر بحران است که حضور داشته باشد و بتواند تصمیم بگیرد. این بحران فیزیکی همواره با مجموعه‌ای از بحران‌های روانی همراه است که در ساحت رسانه، شهروندان و زندگی روزمره خود را نشان می‌دهد؛ دامن‌زدن به ابعاد سیاسی مساله و مقصریابی در لحظات اول، از بزرگ‌ترین اشتباهاتی بود که توسط مدیران و رسانه‌های دولتی پس از #  زلزله_کرمانشاه
سر زد و دو پیامد مستقیم داشت: اولاً رسانه‌ها را که وظیفه اصلی و بی ‌واسطه‌شان است، درگیر ماجرایی فرعی و حاشیه‌ای کرد تا آن‌جا که اطلاع‌رسانی و آگهی‌بخشی‌شان در معرض خدشه قرار بگیرد و ثانیاً در مقیاسی موثرتر، افکار عمومی را که در چنین رویدادهایی متمایل به اخبار منفی است، درگیر دوقطبی‌ کاذبی کرد که امکان شکل‌دهی به وفاق اجتماعی و فعال‌شدن هویت ملی را دچار تهدید کرد. حالا از مرحله شتاب‌ناک اولیه فاصله گرفته‌ایم، اما درد همچنان پابرجاست؛ متولیان امر مناسب است که برای آسیب‌شناسی و ریشه‌یابی زلزله، کمیته حقیقت‌یاب تشکیل دهند، اما پیش و بیش از آن به فکر آب و اسکان و بهداشت مردمان سرمازده و گرفتاری باشند که اکنون توشه‌ای برای زندگی ندارند.

captcha
شماره‌های پیشین