357
دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۶
1
در مراسم موزه آستان قدس رضوی انجام شد

رونمایی از «عرش بر زمین» استاد فرشچیان

نمایندگان مجلس در گفت‌وگو با «صبح نو» بررسی کردند

طرح سؤال از رییس جمهور؛ نتیجه کارنامه 100 روزه دولت

«رییس جمهور به مردم درباره عملکرد ۱۰۰‌روزه‌اش گزارش می‌دهد» این خبر را روز‌گذشته معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور اعلام کرد؛ خبری که با اظهارنظرهای متفاوت همراه شد. عملکرد 100 روزه‌ای که تنها دستاوردش اتحاد دو فراکسیون سیاسی مجلس در طرح سؤال از رییس جمهور بود.

گفت‌وگوی «صبح نو» با کامبوزیا پرتوی درباره حضور خواننده ترکیه‌ای در فیلمش

چرا از کیهان کلهر نمی‌پرسید؟

حواشی و حرف و حدیث‌ها در دنیای سینما به عنوان یکی از ارکان همیشگی تولیدات و رخدادهایی شده‌اند که در این حوزه اتفاق می‌افتند. در این بین همین حاشیه‌ها هستند که با درج و انعکاس اخبار آن‌ها در رسانه‌ها باعث می‌شوند که همیشه این فضا با موضوعی محل بحث و مناقشه باشد.

برای پرداخت دیه قاتل بنیتا هیاهو کردند بدون اطلاع از حل شدن آن

بازی در زمین قاتل

در پرونده بنیتا، کسی که کشته شده دختر است و قاتل یک مرد و در این میان تفاوت دیه‌ای وجود دارد که باید پرداخت شود تا حکم قصاص قاتل اجرا شود. این موضوع جزو قوانین کشور است و باید به درستی اجرا شود اما انگار عده‌ای از اجرای آن راضی نیستند. ٢٩ تیرماه بود که خبر گم شدن کودک هشت ماهه‌ای به نام بنیتا در فضای مجازی دست به دست شد. هشت روز از این ماجرا گذشته بود و در حالی‌که تلاش‌های پدر و مادر و اعضای فامیل و پلیس آگاهی برای پیدا کردن کودک بی نتیجه مانده بود، خبری تلخ مبنی بر فوت کودک هشت ماهه توسط پلیس آگاهی منتشر شد.

رییس‌جمهور آمریکا: تلاش می‌کنم دوست او باشم

ایستادگی کیم جونگ، عقب نشینی ترامپ

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز گذشته دریک پیامی توییتری از حق خود برای شخصی کردن دعوایش با «کیم جونگ اون» رهبرجوان کره شمالی دفاع کرد و مدعی شد که از سوی همتای پیونگ یانگ نشین خود، مورد توهین قرار گرفته است. وی در این باره نوشت: چرا کیم جونگ اون مرا «پیر» خطاب می‌کند حال آنکه من هرگز او را «کوتوله و چاق» خطاب نمی‌کنم. خب، من سخت تلاش می‌کنم تا دوست او باشم و شاید روزی این اتفاق هم بیفتد!

دکتر آزاد ارمکی در نشست «جامعه، علم و علوم اجتماعی کاربردی»عنوان کرد:

بدلکاران اجتماعی به جای جامعه‌شناسان

نشست «جامعه، علم و علوم اجتماعی کاربردی» روز شنبه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با سخنرانی دکتر تقی آزاد ارمکی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران برگزار شد.

20سال تجربه دانشگاهی دکتر فکوهی در کتاب «دانشگاهی که بود...»

نوشتن مقالات علمی در کنج عافیت دانشگاه

کتاب «دانشگاهی که بود...» نوشته دکتر ناصر فکوهی، عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، به تازگی از سوی انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شده است.

وظیفه دولت در قبال آینده برجام

سرمقاله

کاسبان اروپایی

دباغ: اربیل پس از ارسال نامه‌بارزانی در انتظار دعوت بغداد است

پشیمانی بارزانی

همه پرسی غیر قانونی منطقه اقلیم کردستان عراق که سوم مهرماه امسال با لجاجت مسعود بارزانی رهبر حزب دموکرات کردستان برگزار شد، می‌رفت تا فتنه جدیدی در منطقه شکل دهد اما با هوشیاری و انسجام دولت مرکزی بغداد و کشورهای مخالف همه‌پرسی، شاهد فتح کرکوک، ابطال همه پرسی و حتی کناره‌گیری بارزانی از رهبری منطقه اقلیم بودیم.

صبح نو

سرمقاله

کاسبان اروپایی

همایش فعالان اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا طی روزهای اخیر در تهران در جریان است؛ نشستی که به بهانه مبادلات تجاری در زمینه‌های کشاورزی و لبنیات ، زمزمه راه اندازی دفتر اتحادیه اروپا در تهران را مطرح می‌کند آن هم نه به صورت درخواست محترمانه بلکه به سبک غربی‌ها، متکبرانه و طلبکارانه! آنگونه که کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا (عنوان را دقت بفرمایید!) مدعی شده در صورت مثبت بودن نتیجه مذاکرات، امکان تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در ایران وجود دارد؛ اما واقعیت ماجرا چیز دیگری است و این اتحادیه اروپایی است که سال گذشته و به‌دنبال بیانیه پارلمان این اتحادیه، مأموریت یافته است تا برای پیگیری مسائل حقوق بشری مورد ادعای خود و ارتباط گیری با NGO های همسو و ایضاً مباحث هسته‌ای، دفتری را در تهران راه اندازی کند و در واقع مسائل تجاری، امری ثانوی و پوششی برای موضوعات اولیه است. آنچه مسلم است، جمهوری اسلامی هرگز اجازه دخالت‌های بی مورد در امور داخلی خود را تحت عناوین حقوق بشری و غیره و ذالک به احدی نخواهد داد و ثانیاً موضوع همکاری‌های اقتصادی نیز از طریق هریک از کشورهای اروپایی، قابل انجام و پیگیری است همانطور که اکنون این روابط جاری است ولی متاسفانه اروپایی‌ها فقط به مقصد کالاهای مصرفی خود می‌نگرند. طرفه آنکه خطاب به «آقااجازه های شریک آمریکا» باید گفت :«ما رابه خیر تو امید نیست، شر مرسان!»

captcha
شماره‌های پیشین