355
شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶
14

خبر

کنفرانس‌بازی‌فرانسه‌برگزارشد

گردوخاک«سونی»درپاریس

هفته گذشته سونی اعلام کرد که طی نمایشگاه بازی پاریس از هفت بازی جدید رونمایی خواهد کرد؛ خبری که خوشحالی دوستداران کنسول پلی‌استیشن را به همراه داشت.

صبح نو

خبر

امکان‌شکایت‌ازپیامک‌های‌تبلیغاتی
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری از ایجاد امکان ثبت شکایت از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با تلفن ثابت و سرشماره‌های تبلیغاتی در سامانه ۱۹۵ خبر داد.به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، آقای مجید حقی گفت: با توسعه امکانات سامانه پیامکی ۱۹۵ مشترکانی که از شماره‌های تلفن ثابت یا سرشماره‌های تبلیغاتی، پیامک ناخواسته دریافت می‌کنند می‌توانند شماره‌ای را که از طریق آن پیامک تبلیغاتی دریافت کرده‌اند به سامانه ۱۹۵ ارسال کنند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر پیامک‌های انبوه از سه طریق شماره‌های تلفن ثابت، تلفن همراه و سرشماره‌های تبلیغاتی ارسال می‌شود، افزود: مشترکان می‌توانند شماره ارسال کننده پیامک را برای شماره‌های تلفن ثابت به همراه کد مانند ********۰۲۱ و ********۰۲۶ و برای سرشماره‌های تبلیغاتی به شکل ***۱۰۰۰ و ***۲۰۰۰ و ***۳۰۰۰ و ***۵۰۰۰ برای سامانه ۱۹۵ ارسال کنند.حقی با تاکید بر اینکه پیش از این امکان ثبت شکایت از پیامک‌های ارسالی با شماره‌های تلفن همراه شخصی فراهم شده است، افزود: مشترکانی که از دریافت پیامک انبوه تبلیغاتی از شماره‌های شخصی شکایت دارند می‌توانند شماره تلفنی که پیامک تبلیغاتی از طریق آن ارسال شده است را به صورت *********۰۹ به شماره ۱۹۵ ارسال کنند.

به‌آیفون‌های‌آتی‌دست‌تکان‌دهید!
اپل حق امتیاز اختراعی را ثبت کرده که براساس آن آیفون‌های آتی قابلیت شناسایی حرکات دست را خواهند داشت.به گزارش مهر به نقل از انگجت، طبق حق امتیاز تازه ثبت شده اپل، این شرکت تصمیم دارد قابلیت شناسایی حرکات دست را به آیفون بیفزاید. این ویژگی که «ردیابی سه بعدی دست» نام گرفته یکی از ۳۶ حق امتیاز اختراع جدید این شرکت است. بیشتر حق امتیازها به دوام شارژ باتری و سخت افزارهای بی سیم مربوط هستند؛ اما ردیابی سه بعدی از تمام این موارد جذاب‌تر است. این ویژگی در سیستم دوربین TrueDepth آیفون ایکس به کار می‌رود. در حال حاضر این سیستم به دستگاه، قدرت شناسایی صورت افراد را می‌دهد.این سیستم برای اسکن صحیح حدود ۳۰ هزار نقطه روی صورت کاربر مشخص می‌کند. به این ترتیب دستگاه می‌تواند ویژگی‌های خاص هر فرد را بشناسد. از همین فناوری برای شناسایی حرکت دست یا حرکتی خاص در فضای سه بعدی استفاده خواهد شد.

آیاگوگل‌کاربران‌پیکسل XL2رافریب‌داد؟
شرکت گوگل پس از بحران نمایشگرهای پیکسل XL2 اعلام کرد که ضمانت محصولات را یک سال رایگان تمدید کند ولی بررسی شرایط این تمدید نشان از این دارد که مشکلات نمایشگر در این محصول را پوشش نمی‌دهد.به گزارش ایتنا از cnet، نمایشگر گوگل پیکسل XL2 برای بسیاری از کاربران یک فاجعه تمام‌عیار بود. این نمایشگر با سوختن پیکسل‌ها و از بین رفتن ساختار رنگ‌بندی خود موجب اعتراض بسیاری از خریداران پرچم‌دار اپل شد. ماجرا از این‌ قرار است که وقتی مفاد تمدید یک‌ساله ضمانت گوگل پیکسل 2 X را می‌خوانید، در آن هیچ اشاره‌ای به نمایشگر 6 اینچی این محصول را نخواهید یافت.از سوی دیگر گوگل مدعی شده است که مشکلی در نمایشگر محصولش وجود ندارد و موارد گزارش شده کاملاً عادی هستند و در محصولات رقبایی که از پنل‌های مشابه استفاده می‌کنند نیز مشاهده می‌شود. با این شرایط، گوگل نشان داده که هنوز تجربه مدیریت مشتریان در موضع سخت‌افزاری را ندارد و به همین دلیل نیز پیش‌بینی می‌شود که کاربران بسیاری از خرید سری پیکسل صرف‌نظر کرده و به سراغ رقبای این شرکت بروند.

نرخ‌سیمکارت‌های‌دائمی‌درایران
یکی از فعالان صنفی بازار سیم کارت به تشریح قیمت سیم کارت‌های دائمی تلفن همراه در بازار ایران پرداخته و از قیمت‌های نجومی شماره‌های رند پرده برداشته است.آقای غلامحسین اظهری، فعال صنفی بازار سیم کارت‌های تلفن همراه به تشریح آخرین وضعیت قیمت سیم کارت‌های دائمی در بازار پرداخت. این فعال صنفی می‌گوید برای برخی سیم کارت‌ها با شماره‌های خاص اصلاً نمی‌توان قیمت مشخصی را تعیین کرد. به گفته اظهری، قیمت سیم کارت‌های دائمی و معمولی با پیش شماره 0912 کد یک، از 3 میلیون و 600 هزار تومان آغاز می‌شود و تا 5میلیون و 200هزار تومان نیز می‌رسد. در همین رده شماره‌ای، کدهای 177 با قیمت 3میلیون و 800 هزار تومان، کدهای 130 با قیمت 4میلیون و 300هزار تومان، کدهای 114 با قیمت 5میلیون و 600هزار تومان و کدهای 115 با قیمت 5میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش می‌شوند.قیمت‌های فوق برای شماره‌های عادی و معمولی است و شماره‌های استثنایی یا به اصطلاح شماره‌های رند حتی تا 500 میلیون یا یک میلیارد تومان نیز قیمت‌گذاری می‌شوند. همچنین سیم کارت‌های 0912 با کد 2 نیز از 1 میلیون و 700 هزار تومان به بالا قیمت دارند.

 

captcha
شماره‌های پیشین