355
شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶
12
نهاد‌ کتابخانه‌ها 110 هزار جلد کتاب کودک توزیع می‌کند

پرواز پروانه‌های کاغذی در مناطق محروم

آقای محمد اله‌یاری فومنی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتاب خوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب، کتاب خوانی و کتابداران، درباره برنامه‌های نهاد در هفته کتاب عنوان کرد: روز 24 آبان‌ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز «کتاب، کتاب خوانی و کتابدار» درج شده که نشان دهنده اهمیت و جایگاه ویژه کتابداران است محمد اله‌یاری در ادامه با اشاره به شعار بیست و سومین دوره هفته کتاب با عنوان «آینده روشن با خانواده کتاب خوان» گفت: باتوجه به اینکه خانواده محوری در حوزه کتاب خوانی جزء حلقه‌های اصلی گفتمان کتاب خوانی در نهاد است، خانواده محوری در ترویج کتاب خوانی در شعار این دوره از هفته کتاب لحاظ شد. همچنین پوستر هفته کتاب در نهاد نیز از میان آثار منتخب سومین دوسالانه کارتون کتاب با محوریت خانواده انتخاب شده است.

اعلام برنامه های باغ کتاب در هفته کتاب

خبر

صبح نو

خبر

«همه ویولن های جهان»
در ترکیه نواخته می‌شوند
 سومین جشنواره بین المللی «همه ویولن‌های جهان» با شرکت سازندگان ویولن، نوازندگان و برگزاری کنسرت‌ها در تاریخ ۱۵ نوامبر در سالن کنسرت «جمال رشید ری» در استانبول برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، سومین جشنواره بین‌المللی «همه ویولن‌های جهان» به ریاست جهاد آشکین و سرهان بالی با سخنرانی هنرمندان شرکت کننده در تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان‌ماه) در شهر استانبول ترکیه آغاز خواهد شد.
پس از سخنرانی، الفدا سو توران، ایلگین توپ و باده داشتان که در گروه جاکا «CAKA» به موفقیت‌های قابل توجهی رسیده‌اند، همراه با اورچون اورچونسل رییس ارکستر موفق نسل جوان، آهنگساز و پیانیست هنرنمایی خواهند کرد.
در نخستین روز این جشنواره ویولن سازان که از فرهنگ‌های مختلف گرد هم می‌آیند، داستان سه ویولن را با آهنگ‌هایش اجرا خواهند کرد. در دومین روز جشنواره فرانچسکا دگو و فرانچسکا لئوناردی نوازندگان مشهور ویولن نخستین بار در ترکیه با ارکستر «Kiev Virtuosi Oda» در سالن کنسرت «جمال رشید ری» در استانبول روی صحنه خواهند رفت.
این جشنواره بین المللی روز ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان‌ماه) با کنسرت «آداب و رسوم تاریخی خاورمیانه» به پایان می‌رسد.

captcha
شماره‌های پیشین