355
شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶
12
نهاد‌ کتابخانه‌ها 110 هزار جلد کتاب کودک توزیع می‌کند

پرواز پروانه‌های کاغذی در مناطق محروم

آقای محمد اله‌یاری فومنی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتاب خوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب، کتاب خوانی و کتابداران، درباره برنامه‌های نهاد در هفته کتاب عنوان کرد: روز 24 آبان‌ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز «کتاب، کتاب خوانی و کتابدار» درج شده که نشان دهنده اهمیت و جایگاه ویژه کتابداران است محمد اله‌یاری در ادامه با اشاره به شعار بیست و سومین دوره هفته کتاب با عنوان «آینده روشن با خانواده کتاب خوان» گفت: باتوجه به اینکه خانواده محوری در حوزه کتاب خوانی جزء حلقه‌های اصلی گفتمان کتاب خوانی در نهاد است، خانواده محوری در ترویج کتاب خوانی در شعار این دوره از هفته کتاب لحاظ شد. همچنین پوستر هفته کتاب در نهاد نیز از میان آثار منتخب سومین دوسالانه کارتون کتاب با محوریت خانواده انتخاب شده است.

اعلام برنامه های باغ کتاب در هفته کتاب

خبر

صبح نو

اعلام برنامه های باغ کتاب در هفته کتاب

سفر به دور دنیا در 7 روز
مدیر باغ کتاب از اهم برنامه‌های باغ کتاب به مناسبت بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد.به گزارش «صبح نو» آقای سید مجید حسینی، مدیر باغ کتاب تهران، اظهار کرد: با توجه به اینکه باغ کتاب تهران به عنوان بزرگ ترین کتاب فروشی جهان است، تلاش داریم کتاب فروشی به یک مسأله مهم در جامعه تبدیل شود.
وی برنامه «تجربه یک روز به عنوان کتاب فروش» را یکی از ویژه برنامه‌های هفته کتاب عنوان کرد و افزود: در این برنامه افراد مورد علاقه مردم در حوزه کتاب فروشی، افراد و اشخاص مشهور، نویسندگان معروف، بازیگران سینما و تلویزیون و کارگردانان یک روز در باغ کتاب تهران علاوه بر فروش کتاب و امضا، برای دوستداران خود توضیحاتی درباره کتاب‌های مورد نظر ارائه می‌دهند.
مدیر باغ کتاب با معرفی پویش« دور دنیا در هفت روز» تصریح کرد: در این پویش از هر منطقه جغرافیایی دنیا یک کتاب معروف انتخاب و از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌شود و در پایان نشست نقد و بررسی این کتاب‌ها با حضور مترجمان و علاقه‌مندان در مجموعه باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد.

تجلیل از ناشران و نویسندگان برتر
با حضور شهردار تهران
حسینی تجلیل از کتاب فروشان ماندگار کشور که سال‌ها در این حوزه فعالیت کردند و برگزاری نشستی با حضور ناشران، نویسندگان، مترجمان، فعالان صنعت چاپ و مطبوعات، کتاب فروشان، با دعوت از شهردار تهران را از دیگر برنامه‌های این مجموعه در هفته کتاب عنوان کرد.
وی با اشاره به رونمایی از انیمیشن« دایناسورها کتاب نمی‌خوانند»، افزود: این انیمیشن 50 قسمتی به همت آقای علی درخشی در قالب طنز با هدف تبلیغ و مذمت کتاب نخواندن ویژه کودکان و نوجوانان ساخته شده است.

افتتاح نخستین کتاب نما
مدیر باغ کتاب از افتتاح نخستین« کتاب نما»، کتاب نمایشگاه ایران با موضوع داستان آفرینش در باغ کتاب تهران خبر داد و گفت: در این نمایشگاه صفحات یک کتاب در قالب کتاب نمای قرآن و علم در ابعاد بزرگ با موضوع داستان آفرینش، تشریحات قرآن در زمینه مسائل خلقت انسان به نمایش گذاشته می‌شود که در این بخش هر صفحه کتاب حدود چهارمتر، بازسازی شده تا تمام بخش‌های کتاب برای خانواده ها قابل رؤیت باشد و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را خریداری کنند.
حسینی با اشاره به اینکه در روز کتاب و کتاب خوانی- چهارشنبه (24آبان‌ماه) 2هزار و 200 دانش آموز از مجموعه باغ کتاب تهران بازدید می‌کنند، اظهار کرد: مجموعه باغ کتاب در راستای ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بین کودکان و نوجوانان در تلاش است با برگزاری برنامه‌هایی تعامل بیشتری با مدارس ایجاد کند تا آموزش و پرورش و دانش آموزان از امکانات علمی، فرهنگی، کتاب، کتاب خوانی و تفریحات مفید بهره‌مند شوند.

captcha
شماره‌های پیشین