355
شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶
1
اسماعیل دوستی در گفت‌و‌گو با «صبح نو» تشریح کرد

بهره برداری برخی اصلاح طلبان از حصر

این روزها خبرهای زیادی از فعالیت‌های زودهنگام اصلاح طلبان برای انتخابات 1400 به گوش می‌رسد و حتی اسامی مختلفی از آقایان علی لاریجانی تا اسحاق جهانگیری به عنوان گزینه‌های مورد حمایت این طیف سیاسی مطرح شده است. همچنین چهره مهم اصلاحات و اعضای نام آشنای آن، انتقادهای فراوانی به آقای روحانی رییس‌جمهور وارد کرده و برخی کارشناسان نیز ماحصل این انتقادها را تضعیف دولت می‌دانند. برای بررسی این موضوع، سراغ یکی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی رفتیم.

«راحله‌امینیان»مجری‌تلویزیون‌درگفت‌وگوبا«صبح‌نو»:

بقالی شده بودیم!

خانم راحله امینیان از مجریان مشهور تلویزیون است که به طور ویژه با برنامه «به خانه برمی‌گردیم» برای مخاطبان شناخته شده است.

سید حسن نصرالله از طراحی توطئه مشترک عربستان و رژیم صهیونیستی علیه لبنان خبر داد

فتنه جدید سعودی

سعد حریری نخست وزیر 47 ساله لبنان یک هفته پیش در عربستان و از طریق شبکه العربیه، استعفای خود را همراه با سخنانی بی پروا علیه ایران و حزب الله اعلام کرد. این استعفا در نگاه نخست، اقدامی مشکوک به نظر می‌رسید؛ استعفایی که بی تردید توطئه سعودی‌ها نیز در آن مشخص است. چند ساعت پس از استعفای حریری، سید حسن نصرالله در سخنرانی‌ای به پشت پرده ابعاد این توطئه سعودی پرداخت. او درآن سخنرانی گفته بود: استعفای سعد الحریری تصمیم دیکته‌شده عربستان بود؛ به گونه‎ای که وی مجبور به استعفا شد. آیا سعودی‌ها اجازه بازگشت حریری به لبنان را خواهند داد یا او هم بازداشت شده است؟

نهاد‌ کتابخانه‌ها 110 هزار جلد کتاب کودک توزیع می‌کند

پرواز پروانه‌های کاغذی در مناطق محروم

آقای محمد اله‌یاری فومنی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتاب خوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب، کتاب خوانی و کتابداران، درباره برنامه‌های نهاد در هفته کتاب عنوان کرد: روز 24 آبان‌ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز «کتاب، کتاب خوانی و کتابدار» درج شده که نشان دهنده اهمیت و جایگاه ویژه کتابداران است محمد اله‌یاری در ادامه با اشاره به شعار بیست و سومین دوره هفته کتاب با عنوان «آینده روشن با خانواده کتاب خوان» گفت: باتوجه به اینکه خانواده محوری در حوزه کتاب خوانی جزء حلقه‌های اصلی گفتمان کتاب خوانی در نهاد است، خانواده محوری در ترویج کتاب خوانی در شعار این دوره از هفته کتاب لحاظ شد. همچنین پوستر هفته کتاب در نهاد نیز از میان آثار منتخب سومین دوسالانه کارتون کتاب با محوریت خانواده انتخاب شده است.

برگزاری راهپیمایی اربعین 96 پر شکوه، حماسی و البته با حاشیه‌های جالب

عشق به پایان رسید...

این روزها شهرچهره جدیدی به خود گرفته است؛ سردر تمام خانه‌ها پر از پلاکاردهایی است که ورودی کربلایی را به وطن تبریک می‌گوید. شهر در حال شلوغ شدن است. بسیاری از کسانی که در راهپیمایی اربعین شرکت کرده بودند، به خانه بازگشته‌اند و بسیاری نیز در حال بازگشتند. همه چیز دارد به حالت اول خود، قبل از راهپیمایی اربعین برمی‌گردد.

ادامه محرومیت دانش آموزان خوزستانی

کلاس پارچه‌ای اندازه تن دانش آموزان نیست

در شمال استان خوزستان حدود ۱۵۰۰ روستا وجود دارد که اکثر مدارس آن کانکسی و چادری هستند یا اگر ساختمان دارند، فرسوده و نامناسب است. دانش‌آموزان دراین منطقه در محرومیت شدیدی قرار دارند و این شرایط نیازمند حمایت فوری نهادهای مسوول است.

اولین روز «سالم» هوای پایتخت پس از 16 روز

قاتل تهرانی‌ها متوقف نمی‌شود

عشقی که آیین آفرین است

می‌شود دقیقاً هزار و سیصد و هفتاد و هشت سال؛ این همه سال از عاشورا گذشته ولی جاذبه حسین بن علی (ع) چنان کارساز است که بعد از این همه سال، حالا بزرگ‌ترین اجتماع تاریخ بشر در سالروز اربعین او برقرار می‌شود. مسیر نجف تا کربلا، این روزها شده رودخانه‌ای که از حرم مرتضی علی (ع) می‌جوشد و به سوی دریای محبت اباعبدالله (ع) سرازیر می‌شود. مردم دارند به کربلا می‌روند تا به کشتی نجات پناه ببرند و امان نامه بگیرند برای حفظ دین، تا ظهور پسر نهم حسین (ع) و مگر فرهنگ عاشورا، چیزی است جز آمادگی برای ظهور منجی (ع) این روزها شاید بهترین فرصت باشد برای نگاه دوباره به پدیده پیاده‌روی اربعین؛ پدیده‌ای که مقدمه حضور در جامعه مهدوی (عج) است.

خانم فریبا از دانمارک...!

درباره نگاه مغرضانه به پدیده‌ای جهانی

عینک غبار گرفته سیاست را روی اربعین نگذارید

سرمقاله

وعده نهایی

شماره‌های پیشین