354
چهارشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۶
5
انسداد بیش از ۱۲۰۰ حساب بانکی در عربستان

قصرهای سعودی زندان شد

دقایقی از اعلام خبر استعفای سعد الحریری نخست وزیر لبنان توسط العربیه نگذشته بود که دستگاه امنیتی سعودی در اقدامی قابل پیش بینی و طراحی شده، به دستگیری ده‌ها تن از شخصیت‌ها و سران عربستانی به جرم مبارزه با فساد اقدام کرد. «ملک سلمان» شاه سعودی با واگذاری مسوولیت کمیته مبارزه با مفاسد به فرزندش «محمد بن سلمان» رسماً او را مسوول دستگیری و بازداشت افرادی کرد که شاید مانعی بر سر راه رسیدن به قدرتش محسوب شوند.

خبر

صبح نو

خبر

متکی نشان عالی امپراتور ژاپن را دریافت کرد
آقای منوچهر متکی، روز گذشته با حضور در کاخ امپراتور ژاپن نشان عالی
«خورشید تابان» را از امپراتور و نخست‌وزیر این کشور دریافت کرد.
براساس اعلام سفارت ژاپن در تهران، متکی به عنوان سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و وزیر پیشین امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، سهم بسزایی در ارتقای دوستی و تقویت روابط دوجانبه بین ایران و ژاپن داشته است.
لاوروف: مبارزه علیه تروریسم در سوریه به پایان کار نزدیک می‌شود
لاوروف وزیر خارجه روسیه عنوان کرد: ایران، ترکیه و روسیه، زمان و دستورکار کنگره مردمی سوریه را مشخص می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه کنگره مردمی سوریه در حال تدارک بوده و به هیچ عنوان به تعویق نیفتاده است، افزود: مبارزه علیه تروریسم در سوریه به پایان خود نزدیک و گفت وگوهای سوری آغاز می‌شود.
لاوروف همچنین از ایجاد کانال‌های تماس میان نیروهای هوایی روسیه و ائتلاف آمریکا در سوریه خبر داد.
سازمان ملل: ائتلاف اجازه دهد مواد غذایی و سوخت وارد یمن شود
سازمان ملل با صدور بیانیه‎ای از ائتلاف سعودی خواست تا اجازه دهد مواد غذایی و سوخت وارد یمن شود.
سازمان ملل اعلام کرد که اگر عربستان و ائتلاف آن، به محاصره یمن پایان نداده و مجدداً اجازه ورود کمک‎های انسان دوستانه به یمن را ندهند، هفت میلیون یمنی با گرسنگی مواجه خواهند شد.
سازمان ملل همچنین درباره حملات و بمباران صنعاء توسط ائتلاف سعودی ابراز نگرانی کرده است.
منابع فلسطینی: عربستان می‌خواهد محمود عباس را به جبهه مخالف حزب‌الله ملحق کند
منابع فلسطینی اعلام کردند: سفر غیرمنتظره رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به عربستان به درخواست محمد بن سلمان صورت گرفته و ارتباط مستقیمی با تنش در روابط میان ریاض و تهران دارد. عربستان می‌خواهد محمود عباس را هم به جبهه مخالف حزب‌الله لبنان ملحق کند.
ترامپ وضعیت اضطراری در قبال ایران را یکسال دیگر تمدید کرد
کاخ سفید در خصوص تمدید وضعیت اضطراری در قبال ایران در بیانیه‌ای آورده است: روابط ما با ایران هنوز عادی نشده است و روند اجرای توافقات ۱۹ ژانویه ۱۹۸۱ با ایران ادامه دارد. به همین دلیل وضعیت اضطراری که در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ تصویب شد همچنان اقدامات لازم برای مقابله با این وضعیت از ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷ به مدت یک سال ادامه خواهد یافت.
نخستین بار، جیمی کارتر، رییس‌جمهوری وقت آمریکا در سال ۱۹۷۹ و پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا درایران، فرمان انجام این اقدام را صادر کرد.
بیش از ۳۰ شهید و زخمی در حمله عربستان به یک منطقه مسکونی در یمن
یک منبع محلی یمنی گفت که در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به دو منزل مسکونی در منطقه هرآن در بخش افلح الیمن در استان حجّة، بیش از 30 نفر شهید و زخمی شدند.
بر اساس این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی حتی امدادگرانی را که در حال بیرون کشیدن قربانیان از زیر آوارها بودند، هدف قرار دادند.
از سوی دیگر یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، تلاش مزدوران عبدربه منصور هادی رییس‌جمهور فراری و مستعفی یمن را برای پیشروی به سمت منطقه بئر پاشا در جنوب غرب تعز ناکام گذاشتند که در پی این عملیات شماری از مزدوران به هلاکت رسیده یا زخمی شدند.
حریری پس از سفر به امارات به عربستان بازگشت
دفتر رسانه‌ای سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان اعلام کرد: سعد حریری نخست وزیر مستعفی پس از دیدار با ولیعهد ابوظبی به ریاض بازگشته است.
حریری که صبح دیروز ریاض پایتخت عربستان را ترک و به ابوظبی رفته بود، با شیخ محمد بن زاید ولیعهد امارات دیدار کرد.
این در حالی است که قبلاً النشره گزارش داده بود که وی از امارات راهی بحرین شده است.

captcha
شماره‌های پیشین