354
چهارشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۶
3
رییس مجلس برای آینده سیاسی‌اش برنامه‌هایی دارد

نظریه فیلسوف

دو روز پیش بود که «بهروز نعمتی» نایب رییس فراکسیون مستقلین در گفت وگو با خبرگزاری «ایلنا» از تلاش خود و چهره‌های دیگر برای تشکیل حزبی با عنوان «معتدلین» خبر داد و گفت که اساسنامه اولیه این حزب تدوین شده است.

میوه‌ای باید می‌رسید تا چیده شود

22 متهم در ارتباط با حادثه تروریستی مجلس دستگیر شدند

صبح نو

22 متهم در ارتباط با حادثه تروریستی مجلس دستگیر شدند

آقای عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در شانزدهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران با اعلام این خبر که در خصوص پرونده اقدام گروهک تروریستی داعش نسبت به مجلس شورای اسلامی، ۲۳ متهم شناسایی و دستگیر شده‌اند، درباره پرونده دیگری که اخیراً در خصوص اعضای گروهک داعش به دادسرا ارسال شده، اظهار داشت: این پرونده موضوع اتهامات اشخاصی است که با خانواده‌هایشان به قصد پیوستن به گروهک داعش از ایران خارج شده و از راه ترکیه به سوریه رفته بودند و پس از عقب راندن گروهک داعش از خاک سوریه، به‌ناچار به ایران بازگشته‌اند. وی اظهار داشت: اکثریت این افراد زنانی هستند که شوهرانشان جزو سربازان گروهک داعش بوده و در جنگ به هلاکت رسیده یا دستگیر شده‌اند.
حمله به بانک‌ها جرم علیه امنیت است
جعفری دولت‌آبادی همچنین از تأیید حکم اعدام یک عضو گروهک داعش در دیوان عالی کشور خبر داد و در خصوص اقدامات اخیر شمار معدودی در حمله به بانک‌ها و برخی اماکن عمومی اظهار داشت: حمله به بانک‌ها و احراق اماکن عمومی، جرم علیه امنیت است؛ زیرا به قصد مقابله با نظام محقق می‌شود و به این‌گونه جرائم در دادسرای شهید مقدس رسیدگی خواهد شد.
دادستان تهران افزود: از خانواده‌ها می‌خواهیم جوانان خود را کنترل کنند تا گرفتار فراخوان‌های فضای مجازی برای اقدام علیه امنیت نشوند.
صدور کیفرخواست برای 16 نجومی بگیر
دادستان تهران در خصوص نتیجه پرونده فیش‌های نجومی اظهار داشت: این پرونده که قریب به یک سال است در دادسرای تهران مفتوح شده، در خصوص 16 نفر با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است. وی رسیدگی به چنین پرونده‌هایی که مطالبات نظام و مردم است را جزو وظایف دادسرا خواند و افزود: این که قشری از مردم از دریافت اندک حقوق محروم هستند و در مقابل عده‌ای حقوق‌های میلیونی و حتی مازاد بر مصوبات دستگاه‌ها دریافت کنند، قابل توجیه نیست.
دادستان تهران رسیدگی دیوان محاسبات را نافی رسیدگی‌های قضایی ندانست و افزود: نظر دیوان محاسبات برای قوه قضاییه و دادسرا لازم‌الاتباع نیست؛ همچنان‌که رسیدگی به تخلفات کارمندان در هیأت تخلفات اداری، مانع از رسیدگی به وصف مجرمانه رفتار ارتکابی در مرجع قضایی نیست.

captcha
شماره‌های پیشین