354
چهارشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۶
12
عضوکمیسیون‌فرهنگی‌مجلس در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

«رگ‌خواب»زن را ضعیف‌نشان می‌دهد

خانم طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی از مسائل مختلف سینما و خصوصاً فعالیت‌های زنان گفت.

خبر

صبح نو

خبر

«سامو بندری»درخلیج‌فارس‌راه‌افتاد
«سامو بندری» نخستین سریال تلویزیونی آقای ابراهیم فروزش به تهیه‌کنندگی آقای سیدعلیرضا سبط احمدی در مرکز سیما فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارد.سید علیرضا سبط احمدی به فارس گفت: پرداختن به جوانان، نوجوانان، خانواده و ارتباطات فامیلی و قومی و فرهنگ قومیت‌های مختلف از جمله منطقه جنوب کشور، امید و کار و تلاش بی‌وقفه و عجین بودن و ارتباط عمیق مردم منطقه با آب‌های خلیج نیلگون فارس از محورهای موضوعی این سریال است.وی ادامه داد: تصویربرداری نخستین سریال ابراهیم فروزش از اوایل آذرماه آغاز خواهد شد و تا تابستان سال آینده ادامه خواهد داشت. حسن پورشیرازی و علی اوسیوند تاکنون به عنوان بازیگران این سریال انتخاب شده‌اند و طی چند روز آینده چند بازیگر دیگر به پروژه ملحق خواهد شد. وی ادامه داد: حدود 35 درصد از کار روی آب‌های خلیج فارس تصویربرداری می‌شود و امکانات تصویربرداری هوایی و زیر آب و جلوه‌های ویژه بصری و میدانی از ویژگی‌های تصویری این پروژه خواهد بود.تهیه کننده سریال «همسایه‌ها» در ادامه بیان داشت: این پروژه بعد از ساخت چندین فیلم سینمایی معتبر در سطح ملی و بین‌المللی با ارمغان ده‌ها جایزه با ارزش جهانی برای سینمای کشورمان، نخستین سریال ابراهیم فروزش با موضوعیت فرهنگ بومی منطقه بوشهر و خلیج همیشه فارس است.

ماجراهای«خانواده‌دکترماهان»سریال ‌می‌شود
سریال «خانواده دکتر ماهان» به کارگردانی آقای راما قویدل، تهیه‌کنندگی آقای بهروز خوش رزم و نویسندگی خانم نسرین خراشادی زاده، برای مرکز سیما فیلم در مرحله پیش تولید قرار دارد. این سریال درباره نقش نوجوان در خانواده، محیط زیست و حمایت از حیوانات است.
 قرار است تا دو ماه دیگر این سریال مقابل دوربین قویدل برود. لوکیشن اصلی این سریال در شمال کشور است و این روزها گروه مشغول بازبینی لوکیشن و مقدمات اولیه‌اند.به این دلیل که بخش اعظمی از این سریال در شمال کشور و شهرستان‌ها تولید خواهد شد، بازیگران اغلب بومی هستند و چند چهره غیر بومی نیز در «خانواده دکتر ماهان» حضور دارند. دکتر ماهان به همراه همسر و خانواده محوریت این سریال را در دست دارند که دو فرزند نوجوان دارند و قصه حول آنها می‌چرخد.این سریال در 21 قسمت برای مرکز سیما فیلم تولید خواهد شد.

پایان‌تصویربرداری«شاهد»
تصویربرداری قصه «شاهد» از مجموعه تلویزیونی «روزهای بهتر» به کارگردانی آقای محمد کرمانشاهی به اتمام رسید.به گزارش مهر، ۱۵ آبان‌ماه تصویربرداری قصه «شاهد» از مجموعه تلویزیونی «روزهای بهتر» به کارگردانی آقای محمد کرمانشاهی به اتمام رسید.در خلاصه داستان این اپیزود آمده است: شاهد تصویری حقیقی از زندگی است، تصویری از ثمره اعتماد یا بی‌اعتمادی به وعده خداوند.آقایان و خانم‌ها سیاوش طهمورث، سید مهرداد ضیایی، مرتضی کاظمی، افشین سنگ چاپ، ایمان صفا، کریم امینی، حشمت آرمیده، شیوا طاهری، ایلیا کیوان، سهند جاهدی، فرحناز منافی ظاهر، بهروز پیروزیان، آنا کیهانی، ایران مسعودی، سارا عابدی و ندا خلیق از بازیگران این اپیزود هستند.قرار است اپیزود «شاهد» پس از پایان اپیزود «کهنه سرباز» که اکنون از شبکه یک سیما در حال پخش است، روی آنتن برود. مجموعه تلویزیونی «روزهای بهتر» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیماست که از جمعه تا چهارشنبه هر شب حوالی ساعت ۲۲:۱۵ از این شبکه پخش می‌شود.

رضابرجی«آیین‌میزبانی»رامی‌سازد
مجموعه مستند آیین میزبانی به کارگردانی آقای رضا برجی از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.مستند برنامه تلویزیونی «آیین میزبانی» به سفارش و تولید مرکز مستند بسیج سازمان صدا و سیما و همکاری گروه معارف شبکه پنج سیما هر روز ساعت 15:30 از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.این مستند 7 قسمتی این روزها در محل نجف، کربلا و مسیر پیاده روی بین این 2 شهر در حال تولید است و هر قسمت از برنامه با طی کردن 2 روز مراحل تدوین و صداگذاری پخش خواهد شد. آقایان رضا برجی و محمود جوانبخت، کارگردان و تهیه کننده این اثرند.

«راهی‌به‌روشنایی»جایگزین«زاویه»شد
شبکه چهار سیما در آستانه فرارسیدن چهلمین روز شهادت امام حسین؟ع؟ برنامه «راهی به روشنایی» را روی آنتن می‌برد.
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، گروه فرهنگ و اندیشه دینی شبکه چهار سیما به دلیل نزدیک شدن به اربعین حسینی برنامه «راهی به روشنایی» را به جای برنامه «زاویه» روانه آنتن پخش می‌کند.بنابراین گزارش، برنامه «زاویه» امروز پخش نمی‌شود.راهی به روشنایی که تهیه‌کنندگی آن را آقای سید محسن مناجاتی بر عهده دارد، در قالب میزگرد به بررسی جنبه‌های تاریخی قیام امام حسین ؟ع؟ می‌پردازد. در این ویژه‌برنامه دکتر مالک شجاعی، مجری با دکتر سید علیرضا واسعی درباره موضوع برنامه به گفت‌وگو می‌نشیند.«راهی به روشنایی» چهارشنبه ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت15 بازپخش می‌شود.

 

captcha
شماره‌های پیشین