353
دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶
8

خبر

«صبح نو» بررسی می‏کند واحد پولی جدیدی که می‏تواند باعث تغییر اقتصاد شود

‌طلای مجازی

«بیت کوین طلای دنیای دیجیتال است و همان‌طور که ما در دنیای واقعی طلا داریم در دنیای دیجیتال هم طلا داریم و این طلا هم که رمزنگاری‌شده است، بیت‏ کوین است.» این تعریفی است که آقای «رضا قربانی» مدیرعامل شبکه راه پرداخت و سخنران همایش‎های مختلف درباره بیت‎کوین دارد. بیت‏ کوین مفهوم جدید اقتصادی است که در اقتصاد فضای مجازی وارد شده است.

صبح نو

خبر

آسیب‌پذیری ۱۲ برابری زنان از مواد مخدر
 به نسبت مردان
زنان به‌دلیل کمتر بودن توانایی بدنی‌شان در مقابل عوارض ناشی از ترک مواد مخدر بیشتر در معرض آسیب قرار دارند. خانم سمیه محمودی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زنان به‌دلیل توان بدنی کمتر در مقابل ترک‌اعتیاد مقاومت بیشتری نشان می‌دهند گفته است: عدم وجود کمپ‌های ترک‌اعتیاد جداگانه از موانع موجود در مسیر درمان سریع زنان معتاد است.
وی با اشاره به اینکه آسیب‌پذیری زنان از مواد مخدر 12 برابر بیشتر از مردان است، اضافه کرد: زنان در مقابل ترک اعتیاد مقاومت بیشتری نشان می‌دهند، چراکه از توان جسمانی لازم برای تحمل تغییرات بدن که در پی رفع مسمومیت ناشی از استعمال مواد مخدر ایجاد شده، برخوردار نیستند؛ به همین دلیل گاه نیاز به مصرف مواد تا پایان عمر نیز با آنها باقی می‌ماند.
 
مدیران صندوق‌های بیمه‌ای به دنبال منافع شخصی‌اند
صندوق‌های بیمه در کشور نقش زیادی در بخش‌های مختلف دارند و البته تعدد و همچنین کسب منافع بیشتر در این صندوق‌ها، باعث بروز مشکلات زیادی در سیستم اقتصادی شده است. آقای عبدالرضا عزیزی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه اگر صندوق‌های بیمه‌ای ورشکسته شوند، دولت هم ورشکسته می‌شود، از مقاومت هیات مدیره این صندوق‌ها در مقابل تجمیع‌شان انتقاد کرده و گفته است: ما سالیان سال است که فریاد می‌زنیم، به داد صندوق‌های بیمه‌ای برسید، اما برخی افراد که در سمت مدیر عامل این بیمه‌ها ذینفع هستند، تمایل ندارند که این صندوق‌ها تجمیع شوند و از این طریق منافع ملی را فدای منافع شخصی خود می‌کنند. نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:اکنون سؤال اینجاست، تعدد صندوق‌های بیمه که همه هم ورشکسته هستند، چه فایده‌ای دارد؟ در این شرایط، تنها سازمان تأمین اجتماعی تا حدودی از وضعیت بهتری برخوردار بوده که اگر مورد حمایت قرار نگیرد و دولت بدهی خود را به این سازمان پرداخت نکند، به‌طور قطع ورشکسته خواهد شد.
 
ساماندهی آفرودبازان با هدف جلوگیری
از تخریب محیط‌زیست
استفاده از محیط زیست به صورت مسالمت آمیز اشکالی ندارد اما زمانی‌که آفرودبازان وارد می‌شوند، این وضعیت فرق می‌کند. آقای محمود صیدانلو، رییس فدراسیون اتومبیل‌رانی از تشکیل کمیته ساماندهی و تعیین مسیر برای آفرودبازان به منظور جلوگیری از تخریب محیط‌زیست خبر داده و گفته است: آفرود در حوزه ورزش، فعالیت اتومبیل‌های آفرودی،  یا میدانی است یا سرعتی که در پیست انجام می‌شود.  وی ادامه داد: آفرودبازان ورزشی در چارچوب تقویم فدراسیون کار می‌کنند و در حوزه فعالیت‌های مخرب محیط‌زیست و خارج از پیست اقدامی انجام نمی‌دهند. ما کمیته سافاری را تشکیل دادیم تا آفرودبازی را ساماندهی کند. این کمیته قرار است مسیرهای مشخص را شناسایی کند و راهنمایان انجام آفرود را تربیت کنیم. به طور جدی این مساله را پیگیری می‌کنیم اما باید سازمان حفاظت محیط‌زیست و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با ما همکاری و نقش خود را ایفا کنند.

 

captcha
شماره‌های پیشین