353
دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶
5
کشتار خونین در کلیسا 27 کشته بر جای گذاشت

هفت تیر کشی در تگزاس

هنوز یک ماه از کشتار خونین جشنواره موسیقی شهر لاس‌وگاس آمریکا که منجر به کشتن و مجروح شدن بیش از پانصد تن شد، نمی‌گذرد که کشور مهد آرامش و آزادی بار دیگر شاهد خشونتی مرگبار شد. خشونتی که یک فرد مسلح با حمله به یک کلیسا در تگزاس جان دست‌کم ۲۷ نفر را گرفت.

ظریف در پیام توییتری مطرح کرد: سفرهای خطربار به عربستان

اشتون: ترامپ صحت گفته اصول گرایان ایران را اثبات کرد

صبح نو

کشتار خونین در کلیسا 27 کشته بر جای گذاشت

هفت تیر کشی در تگزاس

هنوز یک ماه از کشتار خونین جشنواره موسیقی شهر لاس‌وگاس آمریکا که منجر به کشتن و مجروح شدن بیش از پانصد تن شد، نمی‌گذرد که کشور مهد آرامش و آزادی بار دیگر شاهد خشونتی مرگبار شد. خشونتی که یک فرد مسلح با حمله به یک کلیسا در تگزاس جان دست‌کم ۲۷ نفر را گرفت.

این حادثه که در شهر سادرلند جنوب ایالت تگزاس آمریکا به وقوع پیوست، یک جوان سفید پوست مسلح درحالی که جلیقه ضد گلوله پوشیده بود ظهر یک‌شنبه وارد کلیسا می‌شود و شروع به تیراندازی به سوی شهروندانی که در حال نیایش بودند، می‌کند.
در همین راستا، «فریمان مارتن» از مقام‌های امنیتی در تگزاس اعلام کرد که عامل این حمله مسلحانه به داخل کلیسای تعمیدی در سادرلند اسپرینگ، مجهز به یک تفنگ و یک جلیقه ضدگلوله بود. گفته می‌شود در زمان تیراندازی حدود 50 نفر در حال نیایش در کلیسا بوده‌اند.
فرد مهاجم «دیوین پاتریک کلی» که عضو سابق نیروی هوایی آمریکا بوده است در زمان فرار از این حادثه مرگبار توسط پلیس کشته می‌شود.
«آلبرت جیمز آر» یکی از مسوولان محلی نیز گفت که اعلام شده است در این حادثه تیراندازی «27 تن جانشان را از دست داده و بیش از 20 تن دیگر زخمی شدند» ولی منتظر تأیید رسمی این خبر هستیم.
سی ان ان در گزارشی متفاوت از قربانی شدن 8 عضو یک خانواده در این حادثه خبر داد و نوشت: چند کودک در میان کشته شد گان دیده می‌شود.
این تیراندازی کمتر از یک هفته پس از حمله تروریستی نیویورک و یک ماه بعد از کشتار لاس‌وگاس اتفاق می‌افتد که مرگبارترین حمله از این نوع در تاریخ معاصر آمریکا بود.

ترامپ: از ژاپن اوضاع را زیر نظر دارم!
«دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکا، که در سفر دوازده روزه آسیایی به‌سر می‌برد، در واکنش به این حمله مسلحانه گفت: «خدا یار و همراه مردم سادرلند اسپرینگز تگزاس، اف‌بی‌آی و مأموران قانون در صحنه هست و من اوضاع را از ژاپن زیر نظر دارم.»
ترامپ که سفر به ژاپن، کره جنوبی، فیلیپین، ویتنام و چین را در دستور کارش دارد با اعتراضات مردمی برخی از این کشورها نسبت به سیاست‌های اشتباهش روبه‌رو شد.

تظاهرات شهروندان آمریکایی علیه
سیاست‌های ترامپ
این حوادث و کشتار مردم در حالی همیشه رسانه‌ای می‌شود که بیش از 20 شهر مختلف آمریکا این روزها شاهد تظاهرات مردمی علیه سیاست‌های دونالد ترامپ و معاونش است.
شهرهای نیویورک، سان‌فرانسیسکو، سیاتل، میامی و سنت‌لوئیس از مناطق میزبان این تظاهرات بودند، اقدامی که از سوی کارزار «فاشیزم را رد کنید» سازماندهی شده بود. این گروه خواهان برکناری دونالد ترامپ و مایک پنس، رییس جمهور آمریکا و معاون وی از قدرت هستند.
در بیانیه معترضان آمده است: «اقدامات ما بازتابی از احترام به تمامی بشریت و جهان است، موضوعی که خواهان آن هستیم و در تضاد کامل با نفرت‌افکنی و تعصب رژیم ترامپ است.»

آرامش دروغین
آمریکا که این روزها خود را مهد آرامش و آزادی توصیف می‌کند، تاکنون شاهد چندین خشونت و کشتار خونین بوده است که می‌توان به کشتار دانش‌آموزان کلمباین و چندین مرکز نظامی و اجتماعی دیگر در سال‌های اخیر این کشور اشاره کرد.
آمریکا با انتشار آماری رسمی ضمن اعتراف به افزایش میزان جرم در این کشور، از کشته شدن بیش از 17 هزار تن از شهروندان این کشور در سال 2016 خبر داد. گفته می‌شود درحالی‌که آمار جرم و جنایت در آمریکا از سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ رو به کاهش گذاشته بود، اما در سال‌های اخیر جهشی چشمگیر داشته است. کشتار لاس‌وگاس که جمعیتی نیم میلیونی در خود دارد مرگبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا معرفی شد.

نبود اراده در استقرار امنیت داخلی آمریکا
کشتار مردم در آمریکا در حالی رو به افزایش است که سازمان‌های مرتبط با تولید و فروش اسلحه گامی جدی در این مسیر برنمی‌دارند و رییس جمهور این کشور هم در هر حادثه خونینی که در آمریکا روی می‌دهد تنها به بیان جملات یا همدردی با خانواده قربانیان بسنده می‌کند. گویا کشته شدن مردم عادی در آمریکا برای کارتل‌های ساخت اسلحه به امری عادی تبدیل شده است و داشتن زندگی ایمن برای شهروندانشان چندان دارای اهمیت نیست.

captcha
شماره‌های پیشین