353
دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶
2

خبر

در گفت‌وگوی «صبح‌نو»با مصباحی‌مقدم بررسی شد

تهدیدهای نخ نمای FATF

روز شنبه FATF در پایان نشست خود بیانیه‌ای منتشر کرد و به ایران هشدار داد که زمان کمی برای اجرای برنامه اقدام باقیمانده است و سه ماه دیگر مهلت اجرای برنامه اقدام برای ایران تمام می‌شود. به همین دلیل هم FATF در برابر ایران در حالت هشدار قرار دارد تا آن را در لیست سیاه بگذارد.

صبح نو

خبر

ایران و پاکستان
بر ضرورت توسعه مناسبات دفاعی تاکید کردند
ژنرال «قمر جاوید باجوا» رییس ستاد ارتش پاکستان -که به کشورمان سفر کرده است- مورد استقبال رسمی سردار سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفت.
رییس ستاد ارتش پاکستان که به دعوت سرلشکر باقری در رأس یک هیات عالیرتبه نظامی به تهران سفر کرده، با  رییس ستاد کل نیروهای مسلح و دیگر مسوولان کشورمان دیدار و در رابطه با موضوعاتی نظیر ارتقاء سطح تعاملات دفاعی و امنیتی و همچنین تأمین امنیت مرزی و دیگر مسائل تبادل نظر کرد.
وی در ابتدا با حضور در محل ستاد کل نیروهای مسلح و پس از انجام مراسم تشریفات استقبال رسمی با سردار سرلشکر محمد باقری رییس این ستاد دیدار کرد. طرفین همچنین در خصوص مسائل دو طرفه و منطقه‌ای با یکدیگر گفت‌وگو و رایزنی کردند.
ضرورت توسعه مناسبات دفاعی و امنیتی در حل مشکلات مشترک به‌ویژه شناخت و مبارزه با زمینه‌های گسترش تروریسم در مرزهای دو کشور، ضرورت گسترش مناسبات امنیتی دفاعی در زمینه‌های صنعتی، تحقیقاتی پژوهش و آموزش، تاکید بر مشترکات تاریخی دینی و فرهنگی دو کشور و بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در مجامع بین‌المللی و منطقه‌ای، بهره‌مندی از ظرفیت‌های دفاعی و سیاسی در حل مسائل منطقه‌ای و تشریک مساعی به‌عنوان دو کشور بزرگ و قدرتمند منطقه بدون دخالت بیگانگان از محورهای مذاکرات این دو مقام نظامی بود.
همچنین، ژنرال قمر جاوید باجوا عصر روز دوشنبه با دکترمحمدجواد ظریف در ساختمان شماره یک وزارت خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

captcha
شماره‌های پیشین