353
دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶
13
گفت‌وگوی «صبح نو» با سینماداران درباره اکران فیلم‌های خارجی

اصرار سینما داران، مقاومت تهیه کنندگان

در کنار بحث شیوه اکران فیلم‌ها در سینما، که همیشه محل مناقشه بوده و هر از گاهی از سوی تولیدکنندگان اثر مورد انتقاد و شکایت واقع می‌شود، مدتی است که موضوع اکران فیلم‌های خارجی در سینماهای کشور مجدداً مطرح شده و با حمایت رییس سازمان سینمایی، جانی دوباره گرفته است.

خبر

صبح نو

خبر

نمایش «ملی و راه‌های نرفته‌اش» در تورنتو
محمد نیک‌بین از ادامه اکران‌های بین‌المللی فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» این بار در تورنتو خبر داد.آقای محمد نیک‌بین تهیه‌کننده سینما درباره اکران خارج از کشور فیلم سینمایی «ملی و راه‌های نرفته‌اش» به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: قرار است این فیلم در ادامه اکران‌های بین‌المللی خود در تورنتو با حضور تهمینه میلانی به نمایش درآید.
وی درباره میزان استقبال مخاطبان خارج از کشور از این فیلم اذعان داشت: خوشبختانه تمام نمایش‌ها با سالن‌های پر همراه بوده است و حتی برخی از سالن‌ها با کمبود بلیت برای عرضه به مخاطبان مواجه شده است.وی درباره بازخورد اکران این فیلم در ونکوور بیان کرد: بعد از نمایش «ملی و راه‌های نرفته‌اش» در ونکوور، نشست خبری با حضور چهار نفر متخصص و با موضوع آسیب شناسی اجتماعی برگزار شد که به خروجی خوبی هم رسید.
در این فیلم بازیگرانی چون خانم‌ها آقایان میلاد کی‌مرام، ماهور الوند، جمشید هاشم‌پور، السا فیروزآذر، افسر اسدی، ستاره اسکندری، جمشید جهان‌زاده، فرزانه نشاط‌خواه، ادیب قریب و تورج منصوری نقش‌آفرینی می‌کنند.

آغاز فیلمبرداری «پاسیو» با تکمیل بازیگران
آقایان مسعود امینی‌تیرانی و علی کیان‌ارثی به عنوان مدیران فیلمبرداری و صدابرداری با فیلم «پاسیو» به کارگردانی خانم مریم بحرالعلومی همکاری می‌کنند.به گزارش آنا به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، «پاسیو» اولین تجربه بلند مستقل خانم مریم بحرالعلومی به تهیه‌کنندگی آقای سیدامیر سیدزاده است که قصه‌ای زنانه را در بستر شهر روایت می‌کند.
آقای مسعود امینی‌تیرانی (متولد ۱۳۵۰ نجف آباد، مدیرفیلمبرداری و فیلمساز، رییس انجمن فیلم کوتاه ایران) دارای مدرک کارشناسی سینما با گرایش فیلمبرداری است و مدیریت فیلمبرداری اولین فیلم vr در ایران و همچنین فیلم‌های سینمایی «گرگ بازی»، «ترومای سرخ»، «یک دزدی عاشقانه»، «سفر زمان» و ... را در کارنامه خود دارد.
آقای علی کیان‌ارثی (متولد ۱۳۶۱ تهران، مدیر صدابرداری و طراح صدا، عضو انجمن صدابرداران و صداگذاران خانه سینما) دارای مدرک کارشناسی کامپیوتر با گرایش نرم‌افزار است و مدیریت صدابرداری سریال‌های تلویزیونی «میلیاردر»، «باغ سرهنگ»، «معمای شاه» و ... ، همچنین فیلم‌های سینمایی «نگران نباش سارا»، «زن.مرد.زندگی»، «هیاهوی انزوا» و ... را بر عهده داشته است.
«پاسیو» این روزها مرحله پیش تولید را سپری می‌کند و فیلمبرداری آن به زودی با تکمیل فهرست بازیگران و عوامل آغاز خواهد شد.

 «دِرِساژ» روی میز تدوین
فیلمبرداری «دِرِساژ» به کارگردانی پویا بادکوبه به پایان رسید.به گزارش خبرگزاری برنا، فیلمبرداری «دِرِساژ» به کارگردانی آقای پویا بادکوبه و تهیه کنندگی آقای روح الله برادری و خانم سمیرا برادری اواخر هفته گذشته در مهرشهر کرج به پایان رسید.
«دِرِساژ» عنوان اولین فیلم بلند سینمایی آقای پویا بادکوبه است که بخش عمده‌ای از فیلمبرداری آن در کرج انجام شد و اواخر هفته گذشته در لوکیشن اصلی فیلم، حوالی مهرشهر به پایان رسید.همچنین به تازگی تدوین این فیلم توسط خانم سپیده عبدالوهاب آغاز شده است. اولین نمایش «دِرِساژ» در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر امسال است.پروسه پیش‌تولید این فیلم طولانی بود و عوامل تلاش کردند برای بازیگران نوجوان فیلم سراغ نابازیگر بروند تا از این طریق چهره‌های جدیدی را در رده سنی ۱۶ تا ۱۸ سال به سینما معرفی کنند.
از این رو از بین بیش از ۸۰۰ ویدئوی ارسالی از نوجوانان طی فراخوان، چندین بازیگر انتخاب شدند.نگار مقدم که نقش اصلی نوجوان این قصه را با همراهی علی مصفا و شبنم مقدمی بازی می‌کند، از بین این افراد انتخاب شد در این فیلم خانم‌ها و آقایان علی مصفا، شبنم مقدمی، هوشنگ توکلی، علیرضا ثانی فر، علیرضا آقاخانی، سیامک ادیب، جلال فاطمی، لویی سیفی، یسنا میرطهماسب، باسط رضایی، به آفرید غفاری، شایان فصیح زاده، رامبد مطلبی، مهرانا سمامی و با معرفی نگار مقدم به ایفای نقش می‌پردازند.

عضویت «هنر و تجربه»
در کنفدراسیون جهانی این حوزه
گروه سینمایی «هنر و تجربه» عضو کنفدراسیون جهانی هنر و تجربه (CICAE) شد.به گزارش خبرگزاری مهر، گروه سینمایی «هنر و تجربه» عضو کنفدراسیون جهانی هنر و تجربه با نام اصلی سازمان بین المللی هنر و تجربه (CICAE) شد.
کنفدراسیون جهانی هنر و تجربه دارای بیش از ۲ هزار عضو فعال سینمایی در حوزه سینمای هنر و تجربه و دارای بیش از سه هزار پرده نمایش در ۴۱ کشور دنیاست.دفتر اصلی این کنفدراسیون در آلمان و در شهر برلین است.

captcha
شماره‌های پیشین