353
دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶
1
شورای شهر و شهرداری رودرروی یکدیگر

چالش انتصاب‌های شهردار تهران

موضوع انتصاب‌های شهرداری تهران این‌روزها حسابی جنجالی شده است. این‌موضوع درست از انتصاب اولین معاون نجفی آغاز و موجب اعتراض اعضای شورای شهر تهران شد. اعضا به سن معاونان جدید معترض بودند و از انتصاب افراد بازنشسته در شهرداری گله داشتند. حتی‌برخی از آن‌ها می‌گفتند که نجفی حداقل باید آنها را در جریان انتصابات خود قرار می‌داد.

در گفت‌وگوی «صبح‌نو»با مصباحی‌مقدم بررسی شد

تهدیدهای نخ نمای FATF

روز شنبه FATF در پایان نشست خود بیانیه‌ای منتشر کرد و به ایران هشدار داد که زمان کمی برای اجرای برنامه اقدام باقیمانده است و سه ماه دیگر مهلت اجرای برنامه اقدام برای ایران تمام می‌شود. به همین دلیل هم FATF در برابر ایران در حالت هشدار قرار دارد تا آن را در لیست سیاه بگذارد.

کشتار خونین در کلیسا 27 کشته بر جای گذاشت

هفت تیر کشی در تگزاس

هنوز یک ماه از کشتار خونین جشنواره موسیقی شهر لاس‌وگاس آمریکا که منجر به کشتن و مجروح شدن بیش از پانصد تن شد، نمی‌گذرد که کشور مهد آرامش و آزادی بار دیگر شاهد خشونتی مرگبار شد. خشونتی که یک فرد مسلح با حمله به یک کلیسا در تگزاس جان دست‌کم ۲۷ نفر را گرفت.

«صبح نو» بررسی می‏کند واحد پولی جدیدی که می‏تواند باعث تغییر اقتصاد شود

‌طلای مجازی

«بیت کوین طلای دنیای دیجیتال است و همان‌طور که ما در دنیای واقعی طلا داریم در دنیای دیجیتال هم طلا داریم و این طلا هم که رمزنگاری‌شده است، بیت‏ کوین است.» این تعریفی است که آقای «رضا قربانی» مدیرعامل شبکه راه پرداخت و سخنران همایش‎های مختلف درباره بیت‎کوین دارد. بیت‏ کوین مفهوم جدید اقتصادی است که در اقتصاد فضای مجازی وارد شده است.

سختی کشیدن برای منِ زائر اباعبدالله خوب است

می‌شود دقیقاً هزار و سیصد و هفتاد و هشت سال؛ این همه سال از عاشورا گذشته ولی جاذبه حسین بن علی (ع) چنان کارساز است که بعد از این همه سال، حالا بزرگ‌ترین اجتماع تاریخ بشر در سال‌روز اربعین او برقرار می‌شود. مسیر نجف تا کربلا، این روزها شده رودخانه‌ای که از حرم مرتضی علی (ع) می‌جوشد و به سوی دریای محبت اباعبدالله (ع) سرازیر می‌شود. مردم دارند به کربلا می‌روند تا به کشتی نجات پناه ببرند و امان نامه بگیرند برای حفظ دین، تا ظهور پسر نهم حسین (ع) و مگر فرهنگ عاشورا، چیزی است جز آمادگی برای ظهور منجی (ع) این روزها شاید بهترین فرصت باشد برای نگاه دوباره به پدیده پیاده‌روی اربعین؛ پدیده‌ای که مقدمه حضور در جامعه مهدوی (عج) است.

دفتر اتحادیه اروپا؛ فعالیت سیاسی در پوشش اقتصادی

روزنه نفوذ

موضوع تأسیس دفتر دائم اتحادیه اروپا در تهران به سفر اردیبهشت‌ماه سال گذشته « فدریکا موگرینی» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران بر می‌‌گردد،‌ موضوعی که با توجه به احتمال دخالت این اتحادیه در مسائل داخلی کشورمان، مخالفان سرسختی دارد و مسوولان ارشد دولت نیز به این درخواست تاکنون پاسخ روشن و مثبتی نداده‌اند؛ از جمله آقای کمال خرازی رییس شورای راهبردی روابط خارجی که در پاسخ به پیشنهاد موگرینی برای تأسیس دفتر دائم اتحادیه اروپا در تهران، گفته بود: در مساله روابط دوجانبه از گسترش روابط میان ایران و اتحادیه اروپا متناسب با تقویت اعتماد متقابل استقبال می‌کنیم، اما هنوز حمایتی که برای سرمایه گذاری و تقویت همکاری‌های اقتصادی توقع داشتیم، دریافت نکرده‌ایم.

بررسی ادله قرآنی تکفیری‌ها در یک نشست علمی

تکفیر با سلفی‌گری متفاوت است

نشست «تحلیل و بررسی مستندات قرآنی و حدیثی گروه‌های تکفیری نوپدید» هفته گذشته با سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن زمانی، مسوول دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه در سالن نشست‌های انجمن‌های علمی حوزه برگزار شد.

هویت تهران زیر چرخ بولدوزرها

تهران، طهران را بلعید!

وضعیت خانه حسام لشگر، در آستانه دوازدهمین سالگرد ثبت در فهرست آثار‌ملی بسیار اسفناک است، این بنا متاسفانه حال خوشی ندارد و اخباری مبنی بر خروج از ثبت یا در شرف خروج از ثبت خانه حسام لشگر به‌گوش می‌رسد. خانه تاریخی حسام لشگر در آبان سال 84 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

در نشست خبری تشریح شد

برنامه‌های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب

آقای مجید غلامی جلیسه دبیر بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری این رویداد که پیش از ظهر روز گذشته ۱۵ آبان ماه در سرای اهل قلم مؤسسه خانه کتاب در تهران برگزار شد، در سخنانی ضمن تأکید بر رویکرد این دوره از هفته کتاب، برای برپایی آن به عنوان یک هفته ملی در سراسر کشور و مردمی شدن برنامه‌های آن گفت: خوشبختانه هر چه جلوتر می‌رویم مردم هفته کتاب را بیشتر از قبل، از آن خود می‌دانند.

نقض حقوق شهروندی زائران اربعین

بزرگ‌ترین مشکل امروز اقتصاد ایران

سرمقاله

رجوع به عهد گاوچران‌ها

شماره‌های پیشین