352
دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶
2

خبر

با حکم فرمانده معظم کل قوا انجام شد

سه انتصاب جدید در ارتش جمهوری اسلامی ایران

گزارش «صبح نو» از تغییرات جدید در سطوح فرماندهی ارتش

ارتشِ پویا و علمی

سه ماه پس از انتصاب امیرسرلشکر عبدالرحیم موسوی به فرماندهی کل ارتش، روز گذشته تغییرات دیگری در سطوح فرماندهی این نیرو با حکم فرمانده معظم کل قوا رخ داد.

صبح نو

خبر

محور مقاومت؛ مهمانان حاج قاسم
دسته گلی که بشار اسد فرستاد
مراسم ختم پدر سرلشکر قاسم سلیمانی در مصلای تهران، محفلی برای دورهمی مقام‌های لشکری وکشوری بود؛ مراسمی که هم حاشیه داشت و هم متن، از سوی دیگر نیز موضوعات سیاسی منطقه‌ای به قدری فراوان بودند که رسانه‌ها بهترین فرصت را برای طرح سؤالات خود از فرماندهان نظامی یافته بودند.اطلاع رسانی برگزاری این مراسم از چند روز پیش از سوی روابط عمومی سپاه پاسداران اعلام شده بود و شاید یکی از دلایل تغییر محل برگزاری این مراسم از شهرک محلاتی به مصلای تهران، پیش بینی حضور گسترده مسوولان در این مراسم بود که شاید به دلیل ترافیک شدید تهران کار را برای آنان سخت می‌کرد.

 حضور مقام‌های لشکری و کشوری
در این مراسم، برخی از چهره‌های مشهور سیاسی از جمله دکترعلی لایجانی رییس مجلس شورای اسلامی و آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور حضور داشتند. سایت ریاست جمهوری نیز اعلام کرده بود که آقای محمود واعظی به نمایندگی از طرف رییس جمهور روحانی در این مراسم حاضر شده است. سرلشکر باقری، سرلشکر جعفری، سرلشکر رشید، سرلشکر ایزدی، سردار پاکپور، سردار فدوی و سردار حاجی زاده از چهره‌های مشهور نظامی بودند که خود را به مصلای تهران رسانده بودند.

 مهمانانی از محور مقاومت مهمانان حاج قاسم
مراسم ختم پدر سرلشکر سلیمانی همچنین مهمانان ویژه‌ای از محور مقاومت از  کشورهای عراق، سوریه و لبنان داشت. جمال جعفر محمد علی آل إبراهیم، ملقب به ابومهدی المهندس، فرمانده حشد الشعبی عراق، هادی العامری رییس سازمان بدر عراق، رمضان عبدالله، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، حجت‎الاسلام والمسلمین سید هاشم الحیدری دبیرکل گردان‌های حزب الله عراق، ابو آلا الولائی دبیرکل گردان‌های سید الشهدا؟ع؟عراق، حجت الاسلام قیس خزعلی دبیرکل گروه مقاومت اسلامی عصائب اهل الحق عراق، از مهمانان محور مقاومت دراین مراسم بودند.

  دسته گل بشار اسد
از دیگر نکات حاشیه‌ای این مراسم، خودنمایی دسته گل بزرگ در محوطه بیرونی سالن برگزاری در مصلی بود، که روی پیام تسلیت آن نوشته بود:«بشارالاسد».  رییس‌جمهور سوریه برای ادای احترام و تسلیت به فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای وی دسته گل ارسال کرد.

captcha
شماره‌های پیشین