352
دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۶
1
گفت‌و‌گوی «صبح نو» با مسوولان حاضردر جلسه شفاف‌سازی موزه هنرهای معاصر

ابهامات دنباله‌دار حول بزرگ‌ترین گنجینه هنری خاورمیانه

شفاف‌سازی یا همان برطرف کردن ابهامات، از مواردی است که بحث آن اغلب در هر جایی که مطرح می‌شود با حواشی و حرف و حدیث‌هایی همراه است، حال هرچه این موضوع گسترده‌تر و مهم‌تر باشد، حساسیت‌ها و تا‌کید روی این موضوع نیز بیشتر می‌شود.

گزارش «صبح نو» از تغییرات جدید در سطوح فرماندهی ارتش

ارتشِ پویا و علمی

سه ماه پس از انتصاب امیرسرلشکر عبدالرحیم موسوی به فرماندهی کل ارتش، روز گذشته تغییرات دیگری در سطوح فرماندهی این نیرو با حکم فرمانده معظم کل قوا رخ داد.

دبیرکل حزب الله آخرین تحولات پیرامون استعفای حریری را تشریح کرد

نصرالله: تا پنج‌شنبه منتظر می مانیم

سعد الحریری نخست وزیر لبنان که استعفای خود را در میان بهت و تعجب لبنانی‌ها از رسانه‌های عربستان سعودی اعلام کرد، با پاسخ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان همراه شد. سید حسن نصرالله شب گذشته با اشاره به استعفای سعد الحریری این امر را دخالت مستقیم سعودی‌ها در امور داخلی لبنان دانست و آن را غیر قابل قبول توصیف کرد. او همچنین از ریاض خواست تا در این باره پاسخگو باشد؛ چرا که علت اصلی این استعفا در عربستان است نه لبنان.

سرمقاله

راه بی بازگشت دشمن

درگفت‌وگوی«صبح‌نو»با جهانگیرکوثری مطرح‌شد

ممنوع‌التصویری،پدر،دختر وباقی‌ماجرا

دو روز پیش خبری به نقل از آقای جهانگیر کوثری، تهیه‌کننده سینما و پدر خانم باران کوثری مبنی‌بر ممنوع‌التصویری خود و فرزندش منتشر شد که حاشیه‌هایی به همراه داشت.

«صبح نو» بررسی می‏کند؛ خدمت در مرزهای ایران با جاهای دیگر چه فرقی دارد

محافظان بی‌نشان

سلحشور(رضا کیانیان) در سکانسی از فیلم آژانس شیشه‏ای خطاب به حاج کاظم (پرویز پرستویی) می‏گوید: «شما مطمئناً تو دبستان نقشه جغرافیای ایران رو دیدید، شبیه یک گربه‌اس. ارمنستان، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان، این کشورهای گوگولی خلیج‌فارس، کویت، عربستان، عراق، ترکیه. می‎دونید نظرشون راجع به این گربه چیه؟» همه مردم ایران، نسبت به سر آن گربه‎ای که در بخش شمالی نقشه کشور است، حساسیت ویژه‏ای دارند. همه مردم حس‌شان درباره مرزها و آن خطوطی که ایران را در انحصار خود قرار داده، ‌شکل دیگری است.

درهای بسته صادرات به روی کشاورزان

تدبیری که زیر درخت سیب گم شد

سیب یکی از محصولات استراتژیک و مهم کشاورزی استان آذربایجان‌غربی است که با داشتن کیفیت مناسب و با تولید بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار تن، قطب اصلی این محصول در کشور به شمار می‌رود. امسال و به دلیل سرمازدگی بهاره و مشکلاتی از این دست، تولید سیب در استان با کاهشی محسوس به حدود ۶۰۰ هزار تن رسیده است که متأسفانه به دلیل پایین بودن قیمت خرید و عدم صادرات مناسب به کشورهای همسایه، به معضلی برای کشاورزان تبدیل شده است.

صبح نو

سرمقاله

راه بی بازگشت دشمن

تحولات در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه)خیلی سریع رقم می‌خورد. با ورق خوردن آخرین برگ‌های پرونده داعش و شکست مفتضحانه جبهه آمریکایی -سعودی-صهیونیستی در خلق جریان تکفیری، حالا این جبهه، پروژه دیگری را برای بحران سازی جدیدکلید زده است. استعفای نمایشی نخست وزیر لبنان در ریاض و با متنی که سعودی‌ها برای او دیکته کرده بودند تا ایران و
حزب الله را متهم به دروغ‌های تکراری کند، از آغاز یک توطئه جدید برضد مسلمانان منطقه خبر می‌دهد. توطئه‌ای که بدون شک بازهم به دنبال سربریدن جریان مقاومت در منطقه است. از لحن استعفای حریری و ادبیات سعودی‌ها چنین بر می‌آید که آنها به همراهی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها، امیدوارند و به خیال خود می‌توانند این بار کار مقاومت و حزب الله را یکسره کنند. کارشناسان وقوع یک جنگ تمام عیار را در منطقه، در صورت تداوم تنش آفرینی‌های رژیم سعودی و به تحریک رژیم صهیونیستی، پیش بینی می‌کنند. آنچه مسلم است جریان آمریکایی-عربی-عبری به طور قطع و یقین دچار اشتباه محاسباتی شده و ضربه جبران ناپذیری از مقاومت دریافت خواهد کرد چراکه حزب الله اکنون قدرتی به مراتب قوی‌تر و سهمگین‌تر از دو جنگ قبلی با رژیم صهیونیستی در سال‌ها ۲۰۰0 و ۲۰۰6 است. به علاوه، انصارالله یمن نیز که دو روز قبل موشک‌های بالستیک آن پایتخت سعودی را به لرزه درآورد، تهدیدی بالفعل بیخ گوش سعودی‌هاست. به این مجموعه قدرتمند توان جریان مقاومت در عراق و دیگر مناطقی را که در محاسبه دشمن قرار ندارد نیز باید افزود. افزون بر همه این‌ها، جمهوری اسلامی امروز توانی دارد که به اعتراف دوست و دشمن، قدرت بلامنازع منطقه است و برگ برنده در دستان اوست. پس عاقلانه ترآن است که دشمن پا در مسیر بی بازگشت نگذارد.

captcha
شماره‌های پیشین