351
یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۶
6
جزئیات جدید از شهادت هشت مرزبان که در درگیری با اشرار شهید شدند

حماسه چالدران؛ نسخه 96

واکنش‌ها به گاف عجیب کتاب درسی ادامه دارد

فراموشی «ادبیات» عذرخواهی

شعر «زندگی» اثر آقای کیوان شاهبداغی به‌اشتباه به آقای سهراب سپهری منتسب شده است. اتفاقی که در کتاب «فارسی2» پایه یازدهم امسال افتاده و منتشر شده است. این البته نخستین اشتباه در کتاب‌های درسی طی این سال‌ها نبود؛ اما به قدری در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست چرخید تا اینکه مسوولان آموزش‌و‌پرورش و همچنین مؤلف این کتاب دست‌به‌کار شدند و از حذف این بخش از کتاب در سال آینده سخن گفتند.

صبح نو

جزئیات جدید از شهادت هشت مرزبان که در درگیری با اشرار شهید شدند

حماسه چالدران؛ نسخه 96

 یکی، 2 روز از تجاوز به بخش شمالی ایران می‌گذرد. چند روز گذشته، در درگیری بین نیروهای مرزبانی ناجا و گروه‌های تروریستی در منطقه مرزی چالدران، هشت نفر از سربازان نیروی زمینی سپاه، به شهادت رسیدند. در این چند روز، صدای قلب تپنده ایران از این قسمت به گوش می‌رسد. بعد از به شهادت رسیدن نیروهای مرزی کشور، مسوولان واکنش‌های زیادی داشتند.
 به نقل از خبرگزاری مهر، در همان ابتدای انتشار خبر، سردار «سعید منتظرالمهدی» با تائید شهادت هشت مرزبان در منطقه چالدران آذربایجان غربی گفت: «این مرزبانان در درگیری با تروریست‌های مزدور جان خود را در دفاع از حریم میهن عزیزمان فدا کردند.»
 او توضیح داد: «ساعتی پس از وقوع این حادثه فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی، همراه تیمی در منطقه حاضر و پیگیر موضوع شدند و همچنان پاکسازی در منطقه ادامه دارد.»
 منتظرالمهدی با اشاره به برقراری امنیت کامل در هنگامه بزرگ‌ترین پیاده‌روی دنیا در آستانه اربعین حسینی، گفت: «به فضل و کرم الهی و هوشیاری مأموران و مرزبانان ناجا و همکاری دیگر دستگاه‌های مذکور، هیچ‌گونه مشکل امنیتی در منطقه وجود ندارد و امروز امنیت در بالاترین ضریب خود قرار دارد.»
بعد از اعلام خبر امنیت در منطقه، آقای «محمد مهدی شهریاری» استاندار آذربایجان غربی، در پیامی، خبر تأسف بار شهادت تعدادی از فرزندان غیور و بزرگ‌مردان شجاع هنگ مرزی به‌دست اشرار تروریست در منطقه چالدران را تسلیت گفت؛ اما مسوولان استان‌های مرزی شمالی تنها کسانی نبودند که پیام تسلیت به مناسبت شهادت مرزداران فرستادند. از جنوب هم پیام‌ها و محکومیت‌ها انتشار پیدا کردند.
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی خوزستان، حجت‌الاسلام سید مهدی مرادی در گفت‌وگویی که با خبرنگار مهر داشت، گفت: «همرزمان من ادامه دهنده رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند و فضایی که در مرزبانی وجود دارد، انقلابی و اسلامی است.»
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی خوزستان با اشاره به اینکه همکاران من دائم الوضو هستند و بنا به اعلام خود، همیشه با آمادگی کامل بر سر پست خود حاضر می‌شوند، گفت: «یکی از شهدای بانه، بعد از انجام فرایض دینی برای گشت در حوزه استحفاظی از پاسگاه خارج شد و به شهادت رسید. این واقعه نشان می‌دهند که همرزمان من همیشه آماده جانفشانی برای نظام اسلامی هستند. ما باز هم ایستاده‌ایم و شهدا کسانی هستند که ادامه این نظام الهی را بیمه می‌کنند؛ ما عاشقانه در راستای تداوم ادامه راه اباعبدالله الحسین (ع) گام برمی‌داریم.» او در پیامی به تروریست‌ها اعلام کرد: «تلاش‌های مذبوحانه‌ای که امروز انجام می‌شود بر قدرت نظام می‌افزاید؛ می‌خواستند انقلاب را متوقف کنند، جنگ راه انداختند، تحریم‌ها، ترورها و هزاران مشکل دیگر ایجاد کردند.» مرزدارانی که در این حمله به شهادت رسیدند، از مناطق مختلفی بودند؛ حرف محافظت از مرزهای کشور که به میان می‌آید، قومیت معنی
پیدا نمی‌کند.
 آقای «امیرشیر توماج» فرماندار شهرستان گمیشان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: «هفتاد و ششمین شهید گمیشان در درگیری با اشرار در چالدران به شهادت رسید. شهید مهدی کلته، روز جمعه در درگیری با اشرار در چالدران به شهادت رسید.
 او با اشاره به حادثه تروریستی اشرار مسلح در چالدران، گفت: «در پی این حادثه شاهد شهادت تعدادی از فرزندان خود در ناجا، مرزبانی استان آذربایجان غربی بودیم که از این تعداد یک شهید متعلق به استان گلستان و شهرستان گمیشان است. با توجه به رسمی که بین مردم ترکمن رواج دارده اکنون مراسم عزاداری این شهید در چادرها برپا شده و در حال انجام است.»
توماج با اشاره به اینکه دشمن همیشه دشمنی خواهد کرد، اظهار کرد: «مردم ما باید توجه داشته باشند که دشمن این مرز و بوم هیچگاه قومیت و مذهب نمی‌شناسد و برای ضربه وارد کردن به شیعه و سنی، اقدامات جدی در دستور کار خود قرار داده‌اند.»
حمله‌های گاه و بیگاه و شهادت فرزندان ایرانی و مرزبانان در حالی اتفاق می‌افتد که ایران در منطقه حساس خاورمیانه قرار دارد و در شرایطی که کشورهای همسایه در تب‌وتاب هستند و جنگ گریبان آنها را گرفته است، در آسایش و امنیت قرار دارد.

captcha
شماره‌های پیشین