351
یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۶
5
نخست‌وزیر لبنان در اقدامی مشکوک استعفا داد

سقوط سعود الحریری

سعد الحریری، نخست‌وزیر47 ساله لبنان در حالی روز گذشته استعفایش را در عربستان اعلام کرد که سخنانی اتهام‌آمیز علیه ایران و حزب‌الله بیان کرد. هر چند رسانه‌های سعودی تلاش دارند تا با موج رسانه‌ای خود افکار عمومی را از شکست سعودی‌ها در عراق، سوریه و یمن به دیگر موضوعات منحرف کنند اما نمی‌توان ایجاد فتنه جدید تکفیری وهابی در منطقه را نادیده گرفت چرا که سعودی‌ها این‌بار قلب مقاومت اسلامی در لبنان را نشانه رفته و اتهاماتی از زبان سعد الحریری به‌سوی حزب‌الله لبنان روانه ساخته‌اند.

خبر

صبح نو

خبر

دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان منحل شد
شبکه عراقی «إباء» گزارش داد که دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان به دلیل شکست در انتخاب رییس جدید منحل شده است.
شبکه سومریه نیز به نقل از یک منبع در این حزب کردی، اعلام کرد که شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان عراق با 40 عضو دیروز جلسه‌ای برگزار و در آن موضوع برگزاری چهارمین کنگره این حزب را بررسی کرد.
وی که خواست نامش فاش نشود، گفت: «در این جلسه تعلیق فعالیت دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان و تشکیل کمیته‌ای با نظارت کوسرت رسول، معاون دبیر کل اتحادیه میهنی برای اداره حزب تا برگزاری کنگره را بررسی کرده است.»
کشته شدن ۲ نظامی سعودی در جنوب عربستان
منابع یمنی از کشته شدن ۲ نفر از نظامیان سعودی به دست
تک تیراندازان ارتش یمن و انصارالله در نجران و جازان خبر دادند.
یک منبع نظامی یمن به المسیره گفته که یگان تک تیرانداز ارتش یمن و انصارالله موفق شدند یک نظامی سعودی را در پایگاه الفریضه منطقه جازان و یک نظامی دیگر عربستان را در پایگاه الشبکه در نجران هدف قرار دهند. واحد توپخانه‌ای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی انصارالله محل استقرار نظامیان ارتش عربستان را در پایگاه‌های القرن، البحطیط و سودانه در جازان هدف قرار داد.
بوش پدر: ترامپ «لاف‌زن» است
جورج بوش پدر، رییس جمهور  پیشین آمریکا در کتاب جدیدی که قرار است به زودی منتشر شود، دونالد ترامپ را فردی «لاف‌زن» توصیف کرده است. این در حالی است که پسر وی، یعنی جورج بوش پسر نیز که پیشتر رییس جمهور  این کشور بوده است، سخنانی تند را علیه ترامپ بیان کرده است: «این فرد نمی‌داند رییس جمهوری بودن چه معنایی دارد.»
به نوشته سی‌ان‌ان، برای اولین بار است که رؤسای جمهوری پیشین آمریکا چنین سخنان نیش‌داری را علیه ترامپ بیان می‌کنند، سخنانی که در کتاب جدیدی که یک تاریخ‌نگار به نام مارک آپدیگروف، با عنوان «آخرین جمهوری‌خواهان»‌ درباره بوش پدر و پسر نگاشته، آمده است.
هر دوی بوش پدر و پسر در گفت‌وگو با آپدیگروف ارزیابی خود را از ترامپ بیان و از رقابت‌های ریاست جمهوری سال گذشته این کشور به عنوان یک درام یاد کرده‌اند.
جنگنده‌های ترکیه به ۳۶ مقر «پ‌ک‌ک»
 در شمال عراق حمله کردند
جنگنده های ارتش ترکیه در 2 روز اخیر با بمباران ۳۶ نقطه در شمال عراق، تمام نقاط متعلق به گروهک تروریستی «پ‌ک‌ک» در مناطق
 زاپ ، قندیل و چند منطقه دیگر حمله کردند. در بمباران هوایی مذکور، تمام پناهگاه‌ها، انبار سلاح و مهمات گروه تروریستی «پ‌ک‌ک» منهدم شد.بر اساس اعلام استاندار استان شیرناک در جنوب شرقی ترکیه، حملات مذکور علیه این گروهک ادامه خواهد داشت.
کره‌شمالی تحریم‌های آمریکا را
 «نسل کشی» خواند
کره شمالی اعلام کرد که تحریم‌های بی‌رحمانه پس از آخرین آزمایش اتمی این کشور در ماه‌های اخیر از جانب جامعه بین‌الملل، نسل کشی محسوب می‌شود. هیات کره شمالی در مقر سازمان ملل در ژنو در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز تحریم‌های تحت رهبری آمریکا و اقدامات علیه کره شمالی نقض مداوم حقوق بشر و نسل کشی علیه مردم این کشور است.این هیات در بیانیه خود ادامه داد: این تحریم‌ها از جانب جامعه بین‌الملل علیه کره شمالی
تهدید کننده جان مردم و نقض حقوق بشر در تمامی موارد محسوب می‌شود. هیات پیونگ یانگ اعلام کرد: تحریم‌ها برخی کشورها را بر آن داشته تا مانع از کمک‌های پزشکی و دارویی و برخی امدادرسانی‌ها برای کودکان و مادران درکشور شوند.این هیات افزود: باید تمامی انواع تحریم‌ها به طور کامل و فوری برداشته شوند. این درخواست‌ها برای توقف سریع تحریم‌ها علیه کره شمالی در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ،
رییس جمهور آمریکا در آستانه آغاز سفر خود به آسیا از جمله چین، کره جنوبی و ژاپن به منظور کمک گرفتن از این کشورها برای اعمال فشار بیشتر علیه کره شمالی برای متوقف کردن بحران اتمی است. جامعه بین‌الملل پس از آن اعمال فشارهای خود علیه کره شمالی را افزایش داد که پیونگ‌یانگ ششمین و قدرتمندترین آزمایش اتمی خود را در سوم سپتامبر سال جدید میلادی انجام داد.ماه گذشته میلادی آمریکا به صورت یکجانبه تحریم‌هایی را علیه هفت شخصیت حقیقی و سه شخصیت حقوقی کره شمالی اعمال کرد و گفت که اینها نقض کننده حقوق بشر از جمله کار اجباری‌اند.

captcha
شماره‌های پیشین