351
یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۶
14

خبر

لایحه نظام رسانه‌ای برای بررسی بیشتر به کمیسیون فرهنگی دولت رفت

گام نخست شفافیت رسانه‌ای

لایحه تشکیل نظام رسانه‌ای برای بررسی بیشتر به کمیسیون فرهنگی دولت ارجاع داده شد.

صبح نو

خبر

ارائه خدمات رایتل به زائران در اربعین
مدیر عامل رایتل از ارائه خدمات رومینگ با قیمت پایین‌تر و بسته‌های تخفیفی به زائران در ایام اربعین خبر داد.آقای مجید صدری در گفت وگو با مهر در خصوص خدمات به زائران در ایام اربعین خاطر نشان کرد: آخرین اقدامی که برای زائران در نظر گرفتیم، در دو حوزه است که سعی کردیم بسته‌هایی را تعریف کنیم و در دو مرز، وای‌فای در اختیار زائران قرار دهیم.وی در خصوص هزینه رومینگ در اربعین اظهار کرد: سعی کردیم در رومینگ پایین‌ترین قیمت را با اپراتورهای خارجی داشته باشیم و یک تعرفه خوبی را که با آسیاسل به توافق رسیدیم، در اختیار زائران در عراق قرار دهیم.صدری عنوان کرد: ما توانستیم با اپراتورهای «زین» و «کورک» توافقات خوبی داشته باشیم که بتوانیم سرویس خوب و موفقی در اختیار مردم قرار دهیم.وی در خصوص تخفیف بسته‌ها افزود: در این بسته‌ها تخفیف روی ویس، دیتا، اینترنت و پیامک ایجاد شده که در سایت رایتل قابل مشاهده است.وی در ادامه اظهار کرد: با توسعه شبکه در تهران توانستیم بهترین شبکه نسل چهار را ارائه دهیم و راه‌اندازی کنیم؛ امیدواریم این کار را در کلان شهرهای دیگر انجام دهیم.مدیرعامل رایتل گفت: امیدواریم مردم از کیفیت مناسب در حوزه نسل چهار و ال‌تی‌ای خدمات رایتل استفاده کنند.

تجلیل از نوگلان حسینی
فرهنگسرای اندیشه با همکاری سازمان دانش‌آموزی شهر تهران و کانون مداحان و شاعران آیینی کشور، یازدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی -مداحان دانش‌آموز شهر تهران- را برگزار می‌کند.یازدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی همزمان با رحلت پیامبر اکرم؟ص؟ و شهادت امام حسن مجتبی؟ع؟ در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌شود.آقای محمد میثم میثمی، رییس فرهنگسرای اندیشه با تشریح کلیات و اهداف این برنامه گفت: یازدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی با هدف نشر و اشاعه فرهنگ دینی، تشویق و ترغیب نوجوانان خادم اهل بیت؟عهم؟ و شناسایی استعدادهای بالقوه مداحان نوجوان برگزار می‌شود.وی با تاکید بر حضور مداحان پیشکسوت در مراحل داوری گفت: حضور مداحان و داوران پیشکسوت در مراحل برگزاری آزمون باعث بالندگی و رشد نوجوانان مداح و ارائه آموزش‌های صحیح به آنان است.میثمی درباره نحوه و مهلت ثبت نام دانش‌آموزان در این همایش گفت: امسال چون دوره‌های گذشته با همکاری‌ای که با سازمان دانش‌آموزی شهر تهران داشتیم، فراخوانی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان علاقه‌مند به مدارس شهر تهران ارسال شد که قرار است دانش‌آموزان تا تاریخ 15 آبان با مراجعه به دفتر معاونت پرورشی مدارس خود، به نام‌نویسی اقدام کنند.رییس فرهنگسرای اندیشه در ادامه یادآور شد: آزمون مقدماتی ثبت‌نام کنندگان در همایش نوگلان حسینی در مقطع ابتدایی روز شنبه 20 آبان، مقطع متوسطه اول یک شنبه 21 آبان و مقطع متوسطه دوم دوشنبه 22 آبان در محل فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

اینترنت بالنی در مرز مهران
رییس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: فناوری اینترنت بالنی توسط پژوهشگاه فضایی ایران در مرز مهران، برای ارائه خدمت اینترنت بدون سیم به زائران اربعین حسینی، راه‌اندازی شد. به گزارش«صبح‌نو» به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر حسن حدادپور گفت: بالن مقید با محموله مخابراتی توسط متخصصان این پژوهشگاه در مرز مهران راه‌اندازی شده و به زائران اباعبدالله الحسین؟ع؟ در ایام اربعین، خدمات اینترنتی رایگان ارائه می‌دهد.وی افزود: بالن مقید با قابلیت حمل محموله مخابراتی ۵۰ کیلویی در ارتفاع ۵۰۰ متری به پرواز درآمده و توانمندی انتقال و توزیع اینترنت وای‌فای در فواصل حدود چهار کیلومتر را داراست.رییس پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: پروژه بالن مقید از حدود یک سال پیش در این پژوهشگاه به اجرا درآمده و در پژوهشکده سامانه‌های حمل‌و‌نقل فضایی با موفقیت انجام شده است.وی تصریح کرد: نصب و استقرار کل سیستم با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام در مرز مهران انجام شده است.

سامسونگ، اپل و هوآوی در صدر تولید تلفن‌های هوشمند
به گزارش فارس، شرکت‌های مختلف گوشی سازی طی این مدت 1/373میلیون واحد گوشی هوشمند روانه بازارهای جهانی کردند که نسبت به مدت مشابه در سال 2016 حدود 7/2 درصد افزایش نشان می‌دهد. این رقم در سه ماهه سوم سال 2016 برابر با 4/363میلیون واحد بوده است.پنج شرکت برتر عرضه کننده گوشی‌های هوشمند عبارتند از سامسونگ، اپل، هواووی، اوپو و شیوامی. در‌حالی‌که تمامی این شرکت‌ها میزان عرضه گوشی در بازار را افزایش داده‌اند، سهم اپل در بازار و میزان عرضه گوشی توسط آن کم‌وبیش ثابت مانده است.سامسونگ رتبه اول این فهرست در سه ماهه سوم سال 2017 توانسته با عرضه 83.3 میلیون واحد گوشی سهم خود از بازار را از 9/20درصد به 3/22 درصد افزایش دهد. اپل با عرضه 7/46میلیون گوشی سهم 5/12درصدی خود را حفظ کرده است.هوآوی و اوپو با عرضه 1/39و 7/30 میلیون واحد گوشی به ترتیب 5/10و 2/8 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارند. این ارقام در سه ماهه سوم سال 2016 به ترتیب 3/0 و 1/7درصد بوده است. در انتهای فهرست نیز شیوآمی با عرضه 6/27میلیون واحد گوشی و سهم 4/7درصدی از بازار قرار دارد. سهم این شرکت از بازار گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم سال 2016 تنها 7/3درصد بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین