351
یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۶
12
نمایشگاه کتاب استانبول با حضور ایران آغاز به کار کرد

فرصت خوب همسایه داری

سی و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول، روز گذشته با حضور ایران آغاز به کار کرد. این نمایشگاه تا 21 آبان ماه در محل نمایشگاه‌های دائمی استانبول برگزار می‌شود.یکی از 10 سالن نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول به بخش بین‌الملل اختصاص‌یافته است که فعالیت چهار روزه دارد. در این دوره از نمایشگاه 20 کشور حضور دارند که در مقایسه با سال گذشته رشد 12 درصدی داشته است.

خبر

صبح نو

خبر

کلهر و مرادی بار دیگر کنار هم ساز می‌زنند
در آخرین روزهای سال جاری میلادی، دانشگاه استنفورد میزبان آقایان کیهان کلهر و علی اکبر مرادی خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری مهر، کیهان کلهر و علی اکبر مرادی که سال‌ها قبل آلبوم «در آینه آسمان» را از همکاری شان منتشر کرده بودند بار دیگر بعد از سال‌ها کنار هم می‌نشینند و در روز دهم دسامبر مصادف با ۱۹ آذرماه به اجرای قطعاتی در بداهه نوازی می‌پردازند.
همچنین کلهر در روز سوم نوامبر در شهر یورک انگلستان با کمانچه تکنوازی می‌کند و فردای آن روز هم در منچستر برنامه‌ای مشابه خواهد داشت.
در روز دهم نوامبر (۱۹ آبان‌ماه) در روتردام هلند به همراه اردال ارزنجان به دونوازی می‌پردازد و در روز ۱۴ام همین ماه در آمستردام به همراه علی بهرامی فرد نوازنده سنتور به اجرای قطعاتی جدید خواهد پرداخت.در آخرین روزهای ماه نوامبر هم کلهر در کنار اردال ارزنجان می‌نشیند و در شیلتیگهایم فرانسه در روز ۲۷ام بداهه نوازی می‌کنند.
کیهان کلهر در آخرین کنسرت سال ۲۰۱۷، در روز ۱۹ دسامبر در فستیوال استانبول در کنسرت «پردگیان باغ سکوت» به همراه آقایان نوید افقه، علی بهرامی فرد و هادی آذرپیرا به اجرای قطعات خواهد پرداخت.

«ایرج نابغه آواز ایران» منتشر شد
کتاب آنلاین «ایرج نابغه آواز ایران» درباره استاد حسین خواجه‌امیری منتشر شد.آقای امیرعلا عدیلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتشار کتاب آنلاین «ایرج نابغه آواز ایران» اظهار کرد: این کتاب مروری به زندگی و آثار ایرج (حسین خواجه‌امیری) است که با مشارکت تعداد زیادی از چهره‌های موسیقی و هنر ایران منتشر شده و آماده ورود به بازار است.
او با بیان این‌که ۵۰۰ جلد از کتاب «ایرج نابغه آواز ایران» منتشر شده است، افزود: طبق نظر استاد ایرج هنوز این کتاب در بازار پخش نشده و طی مراسمی با حضور ایشان، کتاب رونمایی خواهد شد.
این نویسنده به ویژگی خاص این کتاب اشاره و خاطرنشان کرد: در این کتاب علاوه بر چاپ زندگی‌نامه و مصاحبه‌های استاد، آثار آواز نفیس ایشان نیز تحلیل شده است. همچنین در این کتاب متن، جزییات و افرادی که در قطعه آوازی همکاری داشتند، آمده‌اند.
عدیلی افزود: کتاب سه فصل دارد. در فصل نخست به بررسی زندگی و کار، همکاری ایرج با استادان موسیقی، توانمندی‌ها، خاطره‌های او و همچنین مقاله‌هایی از فعالان و بزرگان موسیقی ایران درباره ایرج پرداخته شده است.
وی ادامه داد: فصل دوم این کتاب شامل گفت‌وگوهایی با ایرج، دوستان و نزدیکان ایشان مثل آقایان احسان خواجه‌امیری، اکبر گلپایگانی و علی جهاندار است و در فصل سوم تحلیل آوازها و اجراهای برنامه‌های رادیویی ایرج و فهرست‌نگاری از تصنیف‌ها، آوازها و همکاران او آمده است.

کنسرت- نمایش «سی»
به دیدار مردم استان‌ها می‌رود
کنسرت- نمایش «سی» با آواز آقای همایون شجریان و آهنگسازی آقای سهراب پورناظری سالِ آینده برای دومین بار در تهران و نخستین بار شیراز و چند شهرستان دیگر روی صحنه می‌رود.
به گزارش خبرگزاری مهر، کنسرت- نمایش «سی» بر اساسِ سه داستان از داستان‌های شاهنامه (زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب) از ۱۶ مردادماه سال جاری توسط مؤسسه دل آواز و بارانا با مدیریت «تهمورس پورناظری»در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد به مدت سی شب روی صحنه رفت.همچنین اکنون آقای حمید نعمت‌الله مشغول ساختِ فیلمی براساسِ این کنسرت-نمایش است.

نسخه الکترونیکی
کتاب «جاذبه حسینی» منتشر شد
نسخه الکترونیکی کتاب «جاذبه حسینی» شامل گزیده بیانات رهبر معظّم انقلاب در دو موضوع حضرت زینب کبری؟س؟ و اربعین منتشر شد.به گزارش فارس، نسخه‌الکترونیکی کتاب «جاذبه حسینی» شامل گزیده بیانات رهبر معظّم انقلاب در دو موضوع حضرت زینب کبری؟س؟ و اربعین برای دانلود توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.
«جاذبه حسینی» مجموعه‌ای از رهنمودهای حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) با محوریت تبیین شخصیّت مظهر صبر و ایمان، حضرت زینب کبری؟س؟ و گفتارهایی با موضوع «اربعین حسینی» است.
به همین منظور انتشارات انقلاب اسلامی برای  بهره‌برداری زائران امام حسین؟ع؟ در مراسم راهپیمایی اربعین نسخه‌الکترونیکی این کتاب را برای دانلود منتشر کرد.  علاقه‌مندان برای دریافت این اثر می‌توانند به نشانی http://book-khamenei.ir مراجعه کنند.

 

captcha
شماره‌های پیشین