350
شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۶
5
گزارش «صبح نو» از سیاست‌اقتصادی جدید انگلیس

اقتصاد مقاومتی: برگ برنده در کوران برگزیت

آمار رسمی در انگلیس نشان می‌دهد اقتصاد این کشور با در پیش‌گرفتن سیاست‌های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی «resilient economy» در سومین فصل سال‌جاری، رشد آرامی را تجربه کرده است. «فیلیپ هاموند» وزیر اقتصاد انگلیس هفته گذشته اعلام کرد: «ما اقتصاد مقاومتی و موفقی داشته‌ایم به‌طوری‌که رکورد جدیدی از افراد شاغل به ثبت رسیده است.»

دیرالزور آزاد شد

صبح نو

دیرالزور آزاد شد

خبرگزاری سوریه گزارش داد که ارتش این کشور و متحدان آن دیروز جمعه موفق شدند به‌صورت کامل بر شهر دیرالزور مسلط شوند و گروه تروریستی داعش را شکست دهند.
خبرگزاری سانا ضمن تأیید خبر آزادی دیرالزور  نوشت: نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات‌های خود مناطق «الحمیدیه، الجبیلیه و الجمعیات» را پیش از این آزاد و روز گذشته با تسلط بر منطقه «الرشدیه» و «الحویقه» کنترل دیرالزور را به‌دست گرفتند.
سانا همچنین بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه را منتشر کرد که در این بیانیه آمده است: پس از مجموعه عملیاتی دقیق، یگان‌هایی از ارتش عربی سوریه با همکاری نیروهای هم‌پیمان، توانستند مأموریت خود را در بازگرداندن امنیت و ثبات کامل به شهر دیرالزور انجام دهند.
فرماندهی کل ارتش  افزود: یگان‌هایی از ارتش مخفیگاه‌های باقیمانده گروه تروریستی داعش در این شهر را نابود کردند و شمار زیادی از تروریست‌های این گروه از جمله چند سرکرده و چند فرد خارجی را به هلاکت رساندند و اسلحه و مهمات تروریست‌ها را منهدم کردند. یگان‌های مهندسی مشغول عملیات تفتیش و جست‌وجو در محله‌های دیرالزور و خنثی‌سازی بمب‌های دست‌ساز کار گذاشته شده توسط این گروه تروریستی هستند.
فرماندهی کل ارتش توضیح داد: اهمیت این دستاورد از لحاظ راهبردی در آنجاست که شهر دیرالزور، یک شاهراه ارتباطی است که منطقه شرقی را با دو منطقه شمالی و مرکزی سوریه مرتبط می‌سازد و همچنین گذرگاهی اصلی بین بادیه الشام و الجزیره سوریه و از آنجا به سمت کشور برادر عراق، تشکیل می‌دهد. علاوه‌بر آن، دیرالزور به‌عنوان منطقه‌ای زراعتی و مخزن اصلی نفت و گاز، از اهمیت اقتصادی نیز برخوردار است.
فرماندهی کل ارتش اشاره کرد: آزادسازی شهر دیرالزور، مرحله آخر
از بین بردن کامل و نهایی گروه تروریستی «داعش» در سوریه را شکل می‌دهد، به ویژه اینکه این شهر مقر و پایگاه اصلی سرکرده‌های این گروه تروریستی به‌شمار می‌آمد و از دست دادن تسلط تروریست‌ها بر آن، باعث می‌شود داعش توانایی رهبری عملیات‌های تروریستی گروهک‌هایش را به‌طور کامل از دست بدهد، گروهک‌هایی که اکنون در حومه شرقی این شهر در محاصره هستند.
پیش از این شهر رقه پایتخت گروه‌های تروریستی داعش در سوریه آزاد شده بود.

captcha
شماره‌های پیشین