350
شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۶
12

خبر

نگاهی به کتاب‌های با موضوع تسخیر لانه جاسوسی

سندهایی بر مستکبر بودن آمریکا

در انقلاب اسلامی ایران حوادث گوناگون بسیاری رخ داده است اما آنچه از سوی امام راحل «انقلاب دوم» لقب گرفت، تسخیر سفارت آمریکا در ایران بود. امروز، 13آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی و سالروز تسخیر لانه جاسوسی است. در این زمینه کتاب‌هایی به رشته تحریر در آمده که در ادامه به دو مورد از آنها اشاره می‌شود.

صبح نو

خبر

نخستین جایزه ادبی افشین یداللهی
اهدا می‌شود
نخستین جایزه ادبی مرحوم افشین یداللهی با موضوع ترانه و ترانه‌سرایی اهدا می‌شود.به گزارش خبرنگار مهر، این جایزه ادبی در دو بخش ترانه‌سرایی و پژوهش نقد ادبی برگزار می‌شود. در بخش ترانه و ترانه‌سرایی در کنار سرایش ترانه با موضوع آزاد، بخش ویژه با محوریت ترانه‌های ملی و میهنی نیز تدارک دیده شده و آثار در این بخش نیز داوری خواهند شد.
در بخش نقد ادبی نیز  در کنار بررسی مقالات و یادداشت‌هایی در خصوص ماهیت و وضعیت ترانه‌سرایی در ایران، مقالاتی در نقد و بررسی آثار مرحوم دکتر افشین یداللهی نیز مورد داوری قرار خواهند گرفت.بر اساس فراخوان، شرکت‌کنندگان می‌توانند برای حضور در هر بخش، سه تا پنج اثر را در هر موضوع به دبیرخانه ارسال کنند. مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جایزه تا ۲۵ آذر تعیین شده و مراسم پایانی نیز در ۲۱ دی ماه همزمان با سالروز تولد این ترانه‌سرای فقید برگزار خواهد شد.
دبیرخانه این جایزه که در استان خوزستان برگزار خواهد شد، در شهر اهواز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، واحد امور ادبی واقع شده است.نفر نخست در  بخش ترانه از این جایزه ادبی، جایزه نقدی ۳۰ میلیون ریالی و نفر شایسته تقدیر نیز جایزه ۵ میلیون ریالی دریافت خواهند کرد. همچنین برگزیدگان در بخش مقاله و نقد ادبی نیز جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی دریافت خواهند کرد.

برنده جایزه ادبی مارک تواین معرفی شد
جایزه مارک تواین در ادبیات آمریکا امسال بیل بورلی را به عنوان برنده خود برگزید.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، خانه و موزه مارک تواین اعلام کرد جایزه ۲۵ هزار دلاری امسال خود را به بیل بورلی خالق رمان «مهاجمان گریزان» اهدا می‌کند.این جایزه به نویسنده‌ای اهدا می‌شود که کتابش سال پیش منتشر شده و بیشترین طنین آثار مارک تواین را در کتاب «ماجراهای هکلبری فین» به یاد آورد.«مهاجمان گریزان» نخستین رمان بورلی است و داستان یک عضو جوان از گروه خلافکاری از لس‌آنجلس را روایت می‌کند. این جوان به نام «ایست» با یک گروه از پسرهای کم سن وسال از جمله برادر کوچکترش، توسط  عمویش برای کشتن شاهدی که در ویسکانسین پنهان شده، فرستاده می‌شود.
بورلی امسال برنده جایزه خنجر طلا نیز شد که از سوی انجمن نویسندگان جنایی برای بهترین رمان جنایی سال اهدا می‌شود.

ارکستر سمفونیک با بلیت‌های ارزان
ارکستر سمفونیک تهران قرار است برای نخستین‌بار در تالار بزرگ وزارت کشور به روی صحنه برود.آقای علی‌اکبر صفی‌پور - مدیرعامل بنیاد رودکی - اظهار کرد: برای نخستین‌بار ارکستر سمفونیک تهران در تالار بزرگ وزارت کشور به روی صحنه خواهد رفت. این اجرا آخر آذرماه برگزار خواهد شد.
او ادامه داد: قول می‌دهیم اگر بتوانیم با مسوولان تالار وزارت کشور در هزینه‌ها توافق کنیم، برای این اجرا بلیت‌های ارزان قیمت در نظر بگیریم تا بسیاری که تمایل دارند این اجرا را ببینند، بتوانند این کار را انجام بدهند.صفی‌پور در پاسخ به این پرسش که برای اجراهای تالار وحدت قصد ارائه بلیت‌های ارزان قیمت را دارند یا خیر؟ گفت: به‌علت اینکه ظرفیت تالار پایین است، این اتفاق سخت می‌تواند بیفتد، اما اگر تالارهای بزرگ با ما همکاری داشته باشند و هزینه‌ها را باهم مدیریت کنیم، علاقه‌مندان موسیقی هم می‌توانند اجراهای ارزان‌قیمت را ببینند.

کنسرت عالیم قاسم‌اف
هنرمند مشهور آذربایجان در استانبول
عالیم قاسم‌اف هنرمند جهانی موسیقی کشور آذربایجان، کنسرتی را در چارچوب جشنواره ادبیات بین‌المللی جوانان در استانبول برگزار می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، عالیم قاسم‌اف هنرمند جهانی موسیقی کشور آذربایجان در چارچوب جشنواره ادبیات بین‌المللی جوانان که از طرف وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه و شرکت رسانه‌ای سانجاک در استانبول برگزار می‌شود، کنسرت برگزار خواهد کرد.
قاسم‌اف در پایان جشنواره ادبیات بین‌المللی جوانان روی صحنه خواهد رفت.
این کنسرت در سالن کنفرانس پروفسور دکتر جمیل بیسل در دانشگاه استانبول در ساعت ۱۹ عصر روز پایانی جشنواره در چهارم نوامبر برگزار خواهد شد و فرغانه قاسم‌آوا دختر هنرمند عالیم قاسم‌اف نیز وی را همراهی خواهد کرد.

 

captcha
شماره‌های پیشین