349
چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶
8

خبر

کارت اعتباری طرحی بی‌پشتوانه که پشت تولید ملی را خالی کرد

زمین‌گیر شدن کالای ایرانی در زمین دولت

بانک مرکزی در حال بررسی طرح جدیدی از کارت‌های اعتباری است که فقط برای خرید کالای ایرانی بوده و برخلاف طرح شکست‌خورده دوره قبل، قرار نیست از منابع این بانک استفاده شود. همچنین با وجود این که تأمین منابع این کارت‌ها صرفاً از محل منابع خود بانک‌هاست، اگر توافقات به نتیجه برسند، نرخ سود بازپرداخت کمتر از سود رایج تسهیلات خواهد بود.

صبح نو

خبر

دعواها ما را به جایی نمی‌رساند
محیط زیست این روزها درگیر حاشیه‌های زیادی است و این حاشیه‌ها فرصت رسیدگی به امور اصلی را از بین می‌برند. معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفته است: باید مستند صحبت کردن را فرهنگ کنیم چرا که دعواهای تلگرامی به ما کمک نمی‌کنند و با غیرمستند حرف زدن فرصت را برای محیط زیستی‌ها می‌سوزانیم. آقای کاوه مدنی در پاسخ به اینکه برنامه او برای ادامه تفاهم نامه‌هایی که پیش از مدیریت وی با کشورهای دیگر امضا شده است، چیست؟ ادامه داد: در این تفاهم نامه‌ها ما تعهداتی داریم و منافع ملی برای ما مهم است پس باید به آنها پایبند باشیم. هر تعهدی در هر دوره‌ای داده‌ایم که در راستای منافع ملی باشد، باید به آن متعهد بمانیم.
وی ادامه داد: به عنوان کسی که سال‌ها بیرون از سازمان محیط زیست بوده‌ام و به خارج از ایران رفت و آمد داشته‌ام، خیلی به نمایش‌ها و تفاهم نامه‌ها اعتقادی ندارم چرا که اغلب صوری و کاغذبازی هستند و دردی از ما دوا نمی‌کنند.
 
نتیجه آزمایش DNA خانواده شهدای منا
نامعلوم است
با وجود گذشت بیش از دوسال از حادثه منا، هنوز نتایج آزمایش‌های دی ان ای برای شناسایی شهدای این حادثه نامعلوم مانده است. آقای حمید محمدی، رییس سازمان حج و زیارت گفته است: هنوز نتیجه آزمایش DNA خانواده شهدای منا مشخص نشده است. ۷ نفر از خانواده این عزیزان به مکه اعزام شدند و آزمایش DNA انجام شد اما تشریفات اداری طولانی شده است.
وی ادامه داد: از آن زمان، سخت پیگیر موضوع هستیم که مسوولان عربستانی پاسخ بدهند. قرار بود پس از موسم حج به ما پاسخ شفاف بدهند اما متأسفانه اکنون در تعطیلات هستند. موضوع در دست پیگیری است و آنها قول داده‌اند هر چه سریع‌تر ماحصل آزمایش‌ها را اعلام کنند.
محمدی در پاسخ به سؤالی درباره حج عمره نیز گفته است: در حال حاضر اولویت ما آسیب شناسی حج ۹۶ و برنامه ریزی برای حج ۹۷ است.

فاز دو LEZ بسیار کلیدی است
شهر تهران در محاصره آلودگی هوا قرار دارد و علت اصلی آن هم حضور بیش از حد خودروهایی است که در سطح استاندارد قرار ندارند. آقای آرش میلانی رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفته است: فاز دو LEZ بسیار کلیدی است و اجرای طرح معاینه فنی باید در کل شهر تهران اجرایی شود. با توجه به ضرورت تحقق فاز‌دوم طرح کاهش (LEZ) در سطح کل شهر تهران، لازم است گزارشی از روند پیشرفت اقدامات توسط ستاد معاینه فنی خودرو و پلیس راهور تهران بزرگ به شورای شهر تهران ارائه شود. وی ادامه داد: با توجه به نقش زیاد خودروهای فرسوده کاربراتوری در آلودگی هوا، به استناد بند ۲ و بند ۳۲ ماده ۷۱ قانون شوراها خواستار ارائه گزارش دقیق و جامع دستگاه‌های مسوول در چارچوب مصوبه هیأت دولت هستند. برای فرهنگ سازی در باره آلودگی هوا در تابلوی اعلانات شورا در جلسات علنی باید شاخص آلودگی هوا به نمایش درآید.
 
هماهنگی با عراق برای تردد اتباع خارجی از مرز شلمچه
با نزدیک‌تر شدن به اربعین، شلوغی و ازدحام در مرزها افزایش می‌یابد. بنابراین باید زیرساخت‌ها برای جلوگیری از بروز حوادث آماده باشد. سردار عبدالله نظرپور فرمانده مرزبانی استان خوزستان، گفته است: گذرگاه‌های مرزی شلمچه برای عبور اتباع خارجه در نظر گرفته شد و هماهنگی‌های لازم برای تسهیل در تردد آنها در کشور عراق و با مرزبانی عراق انجام شده است. تمام زیرساخت‌های لازم برای عبور آسان و بدون دغدغه زائران اربعین در مرزهای چذابه و شلمچه فراهم شده و مشکلی در خروج زائران وجود ندارد. وی با بیان اینکه عبور زائران از مرزهای شلمچه و چذابه،۲۴ساعته انجام می‌شود، ادامه داد: تمهیدات امنیتی در مسیرهای منتهی به مرز چذابه و شلمچه اتخاذ شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. گذرگاه‌های مرزی شلمچه برای عبور اتباع خارجه در نظر گرفته شد و هماهنگی‌های لازم برای تسهیل در تردد آنها در کشور عراق و با مرزبانی عراق انجام شده است.
*استقرار خزانه واحد در شهرداری تهران
بر اساس ماده 5 این دستورالعمل شهردار خزانه‌دار شهر محسوب می‌شود و هرگونه تفویض اختیارات خزانه‌داری رافع مسوولیت وی نخواهد بود.
آقای مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش، گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت کشور، باید خزانه‌داری واحد در شهرداری تهران ایجاد و استقرار یابد. تذکر بنده امروز درباره لزوم توجه شهرداری تهران به خزانه‌داری واحد بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزیر کشور است.
وی ادامه داد: خزانه‌داری و استقرار خزانه‌داری کل در کشورمان پیشینه‌ای قرین به یکصد سال دارد که متأسفانه در شهرداری‌ها به این مسأله کمتر توجه شده بود به نحوی که پس از گذشت 50 سال از تصویب آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها، بالاخره وزارت کشور در اردیبهشت سال جاری در اجرای ماده 43 آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها دستورالعمل خزانه‌داری در شهرداری را برای اجرا ابلاغ کرد.

captcha
شماره‌های پیشین