349
چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶
7
گزارش «صبح نو» از آمارهای جالبی که نتیجه تلاش گروه‌های بی ادعاست

«ترین»های جهادی روی کاغذ

با پایان اردوهای جهادی، معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی، به عنوان متولی اصلی برگزاری این اردوها، گزارشی تفصیلی از فعالیت گروه‌های جهادی منتشر کرد. آمارهای جالبی از این اردوها در این گزارش آمده که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

مرگ مؤلف

صبح نو

گزارش «صبح نو» از آمارهای جالبی که نتیجه تلاش گروه‌های بی ادعاست

«ترین»های جهادی روی کاغذ

با پایان اردوهای جهادی، معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی، به عنوان متولی اصلی برگزاری این اردوها، گزارشی تفصیلی از فعالیت گروه‌های جهادی منتشر کرد. آمارهای جالبی از این اردوها در این گزارش آمده که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

به گزارش روابط عمومی معاونت جهادسازندگی، اردوهای جهادی تابستان 96 که پس از ماه مبارک رمضان آغاز شده بود، روز یکشنبه دوم مهرماه با واگذاری یک واحد مسکونی به یک خانواده زلزله زده در روستای فخرالدین واقع در استان خراسان شمالی به پایان رسید. با پایان اردوهای جهادی، معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی، به عنوان متولی اصلی برگزاری این اردوها، گزارشی تفصیلی از فعالیت گروه‌های جهادی منتشر کرد که در این گزارش قسمت‌هایی آمده است.
 اردوهای جهادی به تفکیک زمان
طبق گزارش منتشر شده از سوی معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی، اردوهای برگزارشده در تابستان اخیر، در بازه‌های زمانی یک روزه، سه روزه، هفت روزه، ده روزه و بیشتر برگزار شده است. آنچه در این زمینه جای خوشحالی دارد، این نکته است که تعداد اردوهای برگزار شده در بازه زمانی ده روز و بیشتر دارای فراوانی بیشتری بوده‌اند و این نکته حاکی از آن است که برگزاری اردوی جهادی در روزهای متمادی، مانع عزم و همت دانشجویان ایرانی نشده است و آنها از این موضوع استقبال کرده‌اند. در ادامه، آماری از تعداد روزهای برگزاری اردوی جهادی دانشجویی ارائه شده است.
تعداد شرکت‌کنندگان به تفکیک خواهر و برادر
به‌رغم این موضوع که ممکن است برخی تلقی کنند به دلیل محروم بودن مناطق برگزاری اردوهای جهادی، حضور دانشجویان دختر در این اردوها محدود و کمرنگ است، اما آمارهای منتشر شده خلاف این تلقی را نشان می‌دهند، به گونه‌ای که تنها در بازه زمانی تابستان 96 نزدیک به 19 هزار دانشجوی خواهر در اردوهای جهادی حضور یافته و به خدمت‌رسانی پرداخته‌اند. حضور دانشجویان خواهر در اردوهای جهادی و فعالیت آنها در حوزه‌هایی چون فرهنگ و همچنین حوزه بهداشت و درمان بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ به گونه‌ای که اگر از حضور آنها در این اردوها چشم‌پوشی شود، بدون شک مهمترین فعالیت اردوی جهادی، که فعالیت‌های فرهنگی است، دچار اختلال می‌شود. در ادامه، تعداد شرکت‌کنندگان در اردوهای جهادی تابستان 96 را به تفکیک خواهر و برادر مشاهده می‌ کنید.
 اقبال متخصصان به اردوهای جهادی دانشجویی
جدیت و حضور پرشور دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور در اردوهای جهادی، باعث شده است موجی در زمینه خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم شکل گیرد، به گونه‌ای که در سال‌های اخیر تعداد متخصصان(اعم از روحانیون، اساتید دانشگاهی و همچنین پزشکان) حاضر در اردوهای جهادی رو به افزایش گذاشته است. طبق گزارش منتشر شده از سوی روابط عمومی معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی، بیش از 3 هزار متخصص اعم از استاد دانشگاه، روحانی و پزشک در این اردوها شرکت داشته و به هموطنان خدمت‌رسانی کرده‌اند. آمار حضور اساتید دانشگاه، پزشکان و روحانیون در اردوهای جهادی تابستان گذشته به شرح زیر است.
آماری از تعداد جهادگران به تفکیک استان‌ها
نگاهی به آمار تعداد جهادگران به تفکیک استان‌های مختلف کشور نشان می‌دهد، استان‌های خراسان رضوی، فارس، کرمان، تهران و اصفهان به ترتیب دارای بیشترین تعداد دانشجوی جهادگر در تابستان اخیر بوده‌اند. همچنین گزارش منتشر شده حاکی از آن است که فارس، اصفهان، کرمان، گلستان و مازندران استان‌هایی هستند که بیشترین تعداد اردوهای جهادی را برگزار کرده‌اند.  در ذیل، جدول جمع اردوها و مجموع جهادگران به تفکیک استان‌های مختلف کشور ارائه شده است.
 «ترین»های اردوی جهادی تابستان 96
با توجه به آمارهای منتشر شده از سوی معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی، در جدول زیر به «ترین»های اردوی جهادی تابستان 96 پرداخته‌ایم.

captcha
شماره‌های پیشین