349
چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶
5
بمباران تونل مقاومت در غزه 10 کشته برجای گذاشت

آماده‌باش حماس و جهاد

روز گذشتـه جنگنده‌هــای رژیــــم صهیونیستی مرز نوار غزه را بمباران کردند که در این حملات هفت تن از اعضای «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی به‌علاوه 2 تن از اعضای گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس به شهادت رسیدند و نزدیک به 15 تن دیگر زخمی شدند.

خبر

صبح نو

خبر

با حضور رییس روس اتم، مراسم گودبرداری واحد دو نیروگاه بوشهر برگزار شد
نیروگاه بوشهر؛ سمبلی از همکاری تهران و مسکو
دکتر علی‌اکبر صالحی که به بوشهر سفر کرده، در جمع خبرنگاران بیان داشت: در این سفر ضمن بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر عملیات رسمی دو واحد نیروگاه اتمی جدید آغاز می‌شود.
وی گفت: هر چند عملیات ساخت این دو نیروگاه سال قبل با حضور سرگئی کریینکو رییس وقت شرکت روس اتم انجام و عملیات‌های مهمی اجرا شد ولی این عملیات با حضورالکسی لیخاچف رییس جدید شرکت روس اتم به‌صورت رسمی آغاز شد.
صالحی ادامه داد: در این سفر در خصوص نحوه فعالیت، آغاز و پایان این دو نیروگاه جدید میزان فعالیت ایران و طرف روسی در انجام کارها بررسی شدند.
رییس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص سفر امروز ولادیمیر پوتین به ایران گفت:  ساخت رسمی 2 واحد نیروگاه اتمی در آستانه این سفر انجام شده تا گزارش‌هایی به روسای جمهور ایران و روسیه از نحوه پیشرفت کار این دو نیروگاه ارائه شود.
همچنین «الکسی لیخاچف» رییس روس اتم روز سه‌شنبه در مراسم اجرای عملیات گودبرداری فونداسیون واحد دو نیروگاه بوشهر بیان کرد: نیروگاه اول بوشهر، سمبلی از همکاری ایران و روسیه و اتفاق نظر و تفاهم کامل بین دو دولت بوده است.
وی اظهار داشت: ما فعالیت‌هایی را آغاز می‌کنیم و در دستور کار نسل‌های بعدی می‌گذاریم.
لیخاچف با اشاره به سختی‌ها و پیچیدگی‌های پیش روی راه‌اندازی واحد اول نیروگاه بوشهر، خاطرنشان کرد: تجهیزات خارجی لازم بود با تکنولوژی روسی تلفیق شود و ما با همکاری هم از عهده این کار برآمدیم.
وی خاطرنشان کرد: یک پیشنهاد هم به طرف ایرانی داریم و همکاری در صنعت هسته‌ای غیرانرژیتیک است، نمونه‌هایی از آن در پزشکی، کشاورزی و‌... است. لیخاچف گفت: ما می‌توانیم پیشنهاد همکاری و بهینه‌سازی و کار در نیروگاه‌های غیر هسته‌ای هم داشته باشیم. اگر ایرانیان آمادگی داشته باشند ما می‌توانیم بوشهر را به مرکز اشاعه و توسعه تکنولوژی‌های روس اتم برای کل منطقه تبدیل کنیم.
خزانه‌داری آمریکا فهرست تحریم‌های ایران را به‌روز کرد
خزانه‌داری آمریکا، روز سه‌شنبه با انتشار فهرستی از مقامات و شرکت‌های ایرانی، آنها را به بهانه ارتباط با سپاه پاسداران و همراستا با اجرای قانون «کاتسا» در فهرست تحریم قرار داده است.
نکته قابل توجه در این فهرست این است که تمام این افراد و شرکت‌ها پیش از این هم در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار داشته‌اند و اعلامیه جدید تنها بهانه‌ای جدید، به فهرست دلایل تحریم این افراد و شرکت‌ها اضافه کرده است.بر اساس قانون کاتسا، دارایی‌های این افراد و شرکت‌ها در آمریکا بلوکه شده، شرکت‌ها و افراد آمریکایی امکان معامله با آنها را نداشته و این افراد امکان ورود به آمریکا را نیز نخواهند داشت.
اعلام این تحریم‌ها یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد دستورالعمل داخلی خود را به منظور اجرایی کردن قانون تحریم‌ها علیه ایران اصلاح کرده است.

میشل عون: ایران قدرتی منطقه‌ای است
ژنرال میشل عون رییس‌جمهور لبنان در گزارش یک‌ساله عملکرد خود در گفت‌وگو با رسانه‌ها به اوضاع خاورمیانه اشاره کرد و گفت: ایران جزو راه‌حل‌ها در خاورمیانه است و درخصوص این راه‌حل‌ها، تأثیرگذار است زیرا اگر این‌گونه نبود، ایران در قزاقستان یا دیگر جاها حضور نداشت، لذا باید این کشور را مدنظر قرار داد.
وی با بیان اینکه «ایران چشمداشتی به لبنان ندارد» افزود: نمی‌توان جانب یک طرف را در کشمکش عربی-عربی بگیریم. اعراب با هم برادرند و نمی‌توان جانب یک برادر را علیه برادر دیگر گرفت.
کرملین: پوتین با رهبر ایران دیدار می‌کند
سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که رییس‌جمهور روسیه در سفر امروز خود به تهران با رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نیز دیدار و گفت‌وگو
 خواهد کرد.
همچنین بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز» سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه همچنین گفته است، سوریه یکی از موضوعات مورد بحث در گفت‌وگوها حین سفر پوتین به ایران خواهد بود. «موضوعات مرتبط با سوریه در دستورکار گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و روسیه قرار دارد.»

captcha
شماره‌های پیشین