349
چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶
5
بمباران تونل مقاومت در غزه 10 کشته برجای گذاشت

آماده‌باش حماس و جهاد

روز گذشتـه جنگنده‌هــای رژیــــم صهیونیستی مرز نوار غزه را بمباران کردند که در این حملات هفت تن از اعضای «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی به‌علاوه 2 تن از اعضای گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس به شهادت رسیدند و نزدیک به 15 تن دیگر زخمی شدند.

خبر

صبح نو

بمباران تونل مقاومت در غزه 10 کشته برجای گذاشت

آماده‌باش حماس و جهاد

روز گذشتـه جنگنده‌هــای رژیــــم صهیونیستی مرز نوار غزه را بمباران کردند که در این حملات هفت تن از اعضای «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی به‌علاوه 2 تن از اعضای گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس به شهادت رسیدند و نزدیک به 15 تن دیگر زخمی شدند.

دوشنبه 8 آبان ماه بود که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی پنج فروند راکت به سمت یک هدف در مرز میان خانیونس و دیرالبلح شلیک کردند که
بر اساس خبر وبگاه «الرساله» این راکت‌ها به منطقه‌ای در شرق پایگاه نظامی «کیسوفیم» واقع در خارج مرز غزه اصابت کردند.
«آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد: «تونلی که هدف قرار گرفت، درحال ساخت بود و شمار نیروها پس از این حمله در مرز غزه افزایش یافت. ارتش آمادگی هرگونه برنامه میدانی را دارد و در روزهای آینده جزییات بیشتری از تونل مذکور منتشر خواهد شد.»
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: «ارتش اسرائیل در نظر ندارد شرایط (با گروه‌های فلسطینی) را تشدید کند، اما ما آمادگی هرگونه مقابله با سناریوهای آینده را داریم.»

شهادت اعضای «سرایا القدس»
در این حملات هفت تن از اعضای «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی به‌علاوه 2 تن از اعضای گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس به شهادت رسیدند و نزدیک به 15 تن دیگر زخمی شدند. یکی از شهدای این جنایت، «عرفات ابومرشد» فرمانده سرایاالقدس در منطقه «الوسطی» غزه و معاون وی «حسن ابو حسنین» بود.

استفاده از گاز سمی در حمله به نوار غزه
رژیم صهیونیستی در این جنایت خود، از موشک‌هایی دارای گازهای سمی بهره جست و منابع پزشکی اعلام کردند که گاز سمی به کار رفته در این حمله گازی، ناشناخته بوده و برای نخستین‌بار استفاده شده است. «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه با اعلام اینکه افراد داخل تونل بر اثر استنشاق گاز سمی به شهادت رسیده یا زخمی شده‌اند؛ افزود: «رژیم صهیونیستی یک منطقه انباشته از دود و گاز سمی را هدف قرار گرفته و به همین دلیل تعداد شهدا و مجروحان افزایش یافته است.»

هنیه: دشمن اگر خیال می‌کند که می‌تواند قواعد بازی را تغییر دهد، متوهم است
بعد از این حملات، تل‌آویو از طریق اطلاعات مصر به حماس پیام داده به دنبال جنگ نیست؛ اما جهاد اسلامی در میان اعضای خود اعلام آماده‌باش کرد.
«اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی حماس در تماسی تلفنی با «رمضان عبدالله شلح» دبیرکل جهاد اسلامی با این جنبش اعلام همبستگی کامل کرد و گفت: «شهادت اعضای شاخه‌های نظامی جهاد اسلامی و حماس تأکیدی بر وحدت مسیر و هدف تا رسیدن به آزادی نهایی است.» همچنین این دو اقدامات رژیم صهیونیستی را در راستای سنگ‌اندازی در روند آشتی ملی فلسطین دانستند.
بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی حماس در این زمینه تاکید کرد: «سلاح، امکانات، توانایی‌ها و دستاوردهای مقاومت «خط قرمز» آن است و کسی اجازه ندارد به آن نزدیک شود. سلاح ما، شرف ماست و هر کسی به آن نزدیک شود به فلسطین، ملت آن و امت اسلام خیانت کرده است.»
رییس دفتر سیاسی حماس در ادامه خواستار تحقق آشتی ملی و توقف هماهنگی امنیتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی شد.
هنیه سپس تصریح کرد: «دشمن اگر خیال می‌کند با این جنایت (حمله به مرز غزه) می‌تواند قواعد بازی را تغییر دهد «متوهم» است. اراده ما قویتر از اشغالگر است. از جمله پاسخ‌ها به این جنایت، حفظ سلاح مقاومت و پیش رفتن به سمت وحدت ملی است زیرا دشمن می‌داند قدرت ما در وحدت ماست.»

سرایاالقدس‌: تمامی گزینه‌ها روی میز است
«سرایاالقدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ضمن اعلام نام هفت شهید عضو این گروه، اعلام کرد خون‌های شهدای پایمال نخواهد شد و تمامی گزینه‌ها روی میز است.

دلیلی واضح بر برادری صادقانه در جهاد و شهادت
حماس هم این جنایت را تلاشی ناامیدانه برای تخریب تلاش‌ها در بازگرداندن وحدت فلسطینی دانست و اعلام کرد: «این اقدامات جز بر عزم ما برای وحدت و مقاومت نخواهد افزود. شهادت اعضایی از القسام و سرایاالقدس دلیلی واضح بر برادری صادقانه در جهاد و شهادت است.»

طلال ابوظریفه: هدف قرار دادن زیرساخت‌های مقاومت «مردود» است
همچنین «طلال ابوظریفه» عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین تمامی تبعات این موضوع را بر عهده رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد: «هدف قرار دادن زیرساخت‌های مقاومت «مردود» است.» همچنین وی خواستار برگزاری جلسه فوری فرماندهان شاخه‌های نظامی جنبش‌های فلسطینی برای بررسی این
 حملات شد.

درخواستی برای نشست فوری میان
 گروه‌های فلسطینی
از سویی دیگر، جمیـــل مزهــر مسوول جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در نوار غزه نیز اعلام کرد که این وضعیت، برگزاری یک نشست فوری میان گروه‌های فلسطینی برای بررسی موضوع، راهکارهای پاسخ و گام‌های مطلوب برای پاسخگویی را می‌طلبد.کمیته‌های مقاومت فلسطین هم هدف قرار دادن تونل مقاومت را جنایتی خصمانه توصیف و اعلام کرد که مقاومت حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌دارد.

واکنش نتانیاهو به حملات موشکی به نوار غزه
در این میان اما بلافاصله بعد از حملات خصمانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، «بنیامین نتانیاهو» مدعی شد که هر کس بخواهد ما را هدف حملات خود قرار دهد، ما آن را هدف قرار خواهیم داد.
در همین حال «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز با ادعای این که ارتش اسرائیل به کمک فناوری پیشرفته بود که توانست تونل‌های فلسطینیان را شناسایی کند، افزود: برخورداری از این تکنولوژی‌ها، ارتش اسرائیل را قادر می‌سازد، به‌صورت بهتری با موضوع تونل‌ها
برخورد کند.
لیبرمن در بخش دیگری از ادعاهای خود هشدار داد: پیام ما روشن است، هرگز اجازه نمی‌دهیم که حاکمیت اسرائیل نقض شود.

 

captcha
شماره‌های پیشین