349
چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶
14
نمایشگاه مطبوعات به نیمه رسید

گزارش یک جشن مطبوعاتی

امسال هم نمایشگاه مطبوعات با حضور تعدادی از رسانه‌های فرهنگی درحال برگزاری است. برخی از چهره‌های سینما و تلویزیون با حضوردراین نمایشگاه، پاسخگوی سؤالات خبرنگاران شدند.

خبر

صبح نو

خبر

مذاکره ‌برای ‌بازگشت ‌جناب‌خان ‌به «خندوانه»
مذاکرات برای حضور عروسک محبوب جناب‌خان با صداپیشگی آقای محمد بحرانی در سری جدید برنامه «خندوانه» آغاز شد.با توجه به آغاز سری جدید برنامه «خندوانه» پس از ماه صفر و افت این برنامه در سری قبلی، سازندگان این برنامه برای حضور دوباره جناب‌خان در برنامه وارد مذاکره با صاحب این عروسک شده‌اند.بنابر این گزارش، طی روزهای اخیر طرفین (سعید سالارزهی و سیدعلی احمدی) جلسات متعددی با هم برگزار کرده‌اند و تا به حال درباره مسائل مالی به توافق نزدیک شده‌اند. مشکلات تا حد بسیاری حل شده و هر دو طرف امیدوارند بتوانند باز هم این برنامه را به روزهای موفقیت و اوج خود نزدیک کنند.

«فوق‌لیسانسه‌ها» می‌آید
فصل سوم سریال «لیسانسه‌ها» به کارگردانی سروش صحت با نام «فوق لیسانسه‌ها» قرارداد نگارش بست.آقای مهدی روشن‌روان مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها درباره سریال «لیسانسه‌ها» به مهر گفت: سریال «لیسانسه‌ها» بعد از پایان ماه صفر روی آنتن می‌رود تا بعد از مدتی دوباره یک سریال کمدی در شبکه سه داشته باشیم. وی همچنین درباره فصل سوم این سریال عنوان کرد: قرارداد نگارش فصل سوم این سریال با نام «فوق لیسانسه‌ها» برای شبکه سه بسته شده است.روشن روان در پایان یادآور شد: این مجموعه هم در ادامه دو فصل قبلی است و طرح آن تصویب و قرارداد نگارش هم به کارگردانی سروش صحت بسته شده است.

«گستره‌شریعت» سراغ‌ سَلَفی‌گری ‌می‌رود
برنامه «گستره شریعت» در سه قسمت به موضوع «دین و سَلَفی‌گری» می‌پردازد.به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، برنامه گستره شریعت که در سری جدید تلاش می‌کند تا از منظری نو و متفاوت به مباحث فکری، فلسفی، کلامی، عرفانی، فرهنگی بپردازد، از پنجشنبه (11 آبان) در سه برنامه به موضوع «دین و سَلفی‌گری» می‌پردازد.حجت الاسلام دکتر مهدی فرمانیان،دکتر سید جواد میری و دکتر نجفقلی حبیبی سه کارشناسی هستند که درباره موضوع برنامه به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. تعریف سلفی چیست و به چه کسانی سَلفی می‌گویند؟ آیا سَلفی‌گری با عقل سازگار است‌؟ آیا اعتقادات سلفی‌ها در صدر اسلام و حتی سه قرن نخست وجود داشته است؟ سوالاتی است که به آنها پاسخ داده می‌شود.برنامه گستره شریعت در 52 قسمت 60 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی دکتر پرویز فارسیجانی و با اجرای دکتر قاسم پورحسن در گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تولید شده است. این برنامه به‌صورت هفتگی پنجشنبه‌ها ساعت 19 پخش و جمعه‌ها ساعت 15 و شنبه‌ها ساعت 9 بامداد بازپخش می‌شود.

«سرزمین مادری» زیرتیغ ‌نمایندگان بختیاری
آقای علی‌اصغر پورمحمدی مدیر شبکه سه بیان کرد که بخش‌هایی از سریال «سرزمین مادری» در جمع نمایندگان مجلس نمایش داده و بعد از آن زمان دقیق پخش اعلام می‌شود.به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علی اصغر پورمحمدی مدیر شبکه سه سیما با اشاره به جلسه هشتم آبان با نمایندگان بختیاری در مجلس گفت: در این جلسه مقرر شد برای حصول اطمینان بیشتر بعد از بازبینی بخش‌هایی از سریال «سرزمین مادری» ساخته آقای کمال تبریزی توسط نمایندگان بختیاری مجلس، زمان پخش جدید این سریال اعلام شود.
وی با بیان اینکه این جلسه با حضور قائم مقام رییس سازمان، معاون سیما و جمعی از مدیران ارشد رسانه ملی برگزار شد، تصریح کرد: در این جلسه که در فضایی بسیار صمیمی برگزار شد جنبه‌های مختلف این سریال به لحاظ کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نمایندگان دغدغه‌های خود را مطرح کردند.پورمحمدی تجلیل از همه اقوام و احترام به آنان را از اهداف و سیاست‌های رسانه ملی برشمرد و گفت: قطعاً سازمان صداوسیما در تجلیل از قوم بختیاری و حفظ شان و جایگاه آن‌ها چون سایر اقوام ایرانی توجه و ملاحظه داشته و دارد. پورمحمدی از بررسی جوانب مختلف فرهنگی و اجتماعی این سریال در سطوح بالای مدیریتی کشور خبر داد.

تولید مستند «اشرف ‌همزاد شاه»
خانم سعیده نیک‌اختر کارگردان مستند زندگی اشرف پهلوی از اتمام مراحل تدوین این مستند خبر داد.به گزارش فارس، مستند زندگی اشرف پهلوی به تازگی مراحل پایانی تدوین را پشت سر گذاشته است و به زودی با نام «اشرف همزاد شاه» آماده پخش از رسانه ملی خواهد شد. نیک‌اختر با اعلام این خبر، گفت: بخشی از این مستند تولیدی است و برای نخستین بار تصاویر اختصاصی از کاخ اشرف در تمیشان نور را در این مستند می‌بینیم. چراکه تا به حال اجازه ورود هیچ گروه فیلمبرداری به آن کاخ داده نشده بود. در بخش تصاویر آرشیوی هم فیلم‌های کمیاب و نایابی از آرشیو تلویزیون فرانسه و سازمان ملل متحد در این مستند استفاده شده است.

 

captcha
شماره‌های پیشین