348
سه شنبه، ۰۹ آبان ۱۳۹۶
5
ابوشریف در غرفه «صبح نو»

پرچم سفید ابومازن، مقاومت گروهی را به فردی تبدیل کرد

«ناصر ابوشریف» نماینده جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین در تهران، با حضور در غرفه روزنامه صبح نو در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات به سؤالات خبرنگار این رسانه درباره صلح میان حماس و تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین آینده محور مقاومت پاسخ داد.

خبر

صبح نو

ابوشریف در غرفه «صبح نو»

پرچم سفید ابومازن، مقاومت گروهی را به فردی تبدیل کرد

«ناصر ابوشریف» نماینده جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین در تهران، با حضور در غرفه روزنامه صبح نو در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات به سؤالات خبرنگار این رسانه درباره صلح میان حماس و تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین آینده محور مقاومت پاسخ داد.

سلاح مقاومت غیر قابل مذاکره است
ابوشریف با اشاره به سفر اخیر گروه‌های فلسطینی به ایران، به خبرنگار ما گفت: تلاش‌هایی از سال 2007 در تمام سطوح در حال انجام است تا این‌گونه گفت‌وگوها میان گروه‌های فلسطینی صورت گیرد اما به دلیل موانع داخلی و خارجی، با شکست همراه می‌شد. اینکه حماس با خودگردان فلسطین به توافق رسیده و از کمیته اداری چشم‌پوشی کرده، موضوعی نیست که بخواهیم اصول آرمانی و مقاومت فلسطین را نادیده بگیریم. خوشبختانه با سفر اخیر نمایندگان گروه حماس به تهران می‌توان دریافت که سلاح مقاومت غیر قابل مذاکره است و سخنی در این‌باره با صهیونیست‌ها صورت نخواهد گرفت.

«مقاومت» سلاح مقدس فلسطینیان
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه هنوز نتایج این مذاکرات صلح مشخص نشده و تغییر بزرگی رخ نداده است، افزود: هنوز شاهد تغییرات حاصل از مذاکرات جدید در فلسطین نیستیم
چرا که شرایط محیطی هنوز برای مردم محقق نشده است و باید نتایج آن ملموس باشد تا بتوانند ادعای خودشان را که به‌عنوان نمایندگان فلسطین هستند، اثبات کنند.
ابوشریف در خصوص روابط جهاد و حماس، تصریح کرد: رابطه‌ها، در سطح بسیار عالی است و بر پایه اصول و قواعد فکری صورت گرفته و در یک مسیر است.
هر دو اسلامی هستند و هر دو به مقاومت اعتقاد دارند و اینکه دشمن واحد ما صهیونیست‌ها هستند و باید در این راه مقاومت کرد. خوشبختانه برخی اختلافات تأثیر زیادی در راه مقاومت ایجاد نکرده و در بسیاری از اصول و مسائل استراتژیک، واحدند و آشتی با صهیونیست‌ها در این گفتمان‌ها وجود ندارد و مقاومت را سلاح مقدس می‌دانند و این‌که ساختار فلسطین و تشکیلات آزادیبخش، دوباره بازسازی شود.

اسرائیل با ایجاد ارتباط با حماس به دنبال کم‌رنگ کردن مقاومت است
وی با اشاره به نقش جهاد اسلامی در محور مقاومت فلسطین، اظهار داشت: جنبش جهاد اسلامی از ابتدای پیدایش، نقشی مهم در مقاومت عملی فلسطین ایجاد کرده است چرا که اندیشه جهاد اسلامی مبتنی بر اسلام‌گرایی و ملی‌گرایی درباره موضوع فلسطین است. این جنبش تلاش و عملیات‌های گسترده‌ای را از سال 1986 تاکنون در محور مقاومت ایجاد کرده است. شاید بتوان عملیات سال 1995 را نقطه اوج این جنبش توصیف کرد که 25 سرباز اسرائیلی به هلاکت رسیدند. شهادت
 فتحی شقاقی، افتخاری برای جنبش در عرصه مقاومت ایجاد و محور مقاومت فلسطین را پررنگ‌تر کرد. شهادت این رهبر جهادی نتوانست خللی در ادامه مبارزه با صهیونیست‌ها وارد کند. هرچند جنبش مقاومت فلسطین در سال 2000 میلادی ضرباتی از سوی صهیونیست‌ها دریافت کرد اما این امر به‌دلیل همراهی برخی کشورهای عربی با صهیونیست‌ها صورت گرفت. ما توانستیم گام‌ها و قهرمانی‌های مهمی در اردوگاه جنین و اتفاقات سال 2000 فلسطین برداریم. اسرائیل در تلاش است تا با ایجاد ارتباط با حماس، نقش مقاومت را کم رنگ کند اما جبهه مقاومت با ایمان راسخ خود، به تقویت مقاومت و برداشتن گام‌های بلند در برابر صهیونیست‌ها می‌اندیشد.

خط ابومازن، خط گفت‌وگو با صهیونیست‌هاست
این فعال جنبش مقاومت در فلسطین، با اشاره به این‌که معادله فلسطین بسیار دشوار است، درخصوص گفتمان حماس و ابومازن، گفت: متاسفانه ما در شرایط دشواری به سر می‌بریم؛ برخی از کشورها و گروه‌های فلسطینی برای برافراشته شدن
پرچم سفید، گام برمی‌دارند و شروط کمیته چهار جانبه عربی در این مسیر پیش می‌رود و اعلام کردند که غزه را بازسازی می‌کنند به شرط اینکه مقاومت دیگر نباشد. به نظر من این شروط آمریکایی صهیونیستی است که اعلام می‌شود چرا که آنها به‌دنبال به زمین گذاشتن سلاح مقاومت هستند.
به درستی می‌توان به این نکته اشاره کرد که خط ابومازن (محمود عباس) خط گفت‌وگو با صهیونیست‌هاست. شاید با این گفتمان‌ها و آشتی‌ها سلسله عملیات گروهی در محور مقاومت کم‌رنگ شود اما عملیات فردی ادامه پیدا می‌کند.

اعتراف نتانیاهو به نابودی اسرائیل
ناصر ابوشریف، درباره تحلیل رهبر انقلاب درباره نابودی رژیم صهیونیستی تا چند سال دیگر، گفت: رژیم صهیونیستی اگر دوام آورده، به خاطر ضعف
امت اسلامی و چنددستگی بوده است. عدم وحدت عربی اسلامی و وجود نظام استبدادی آمریکا در منطقه، باعث شده تا فعالیت صهیونیست‌ها استمرار یابد. شاید برای تصدیق کلام رهبر انقلاب ایران بتوان به دیگر مثال‌ها هم اشاره کرد که کسینجر، از نابودی اسرائیل تا 10 سال دیگر سخن گفته است. حتی خود نتانیاهو اعتراف کرده است که 100 سال بیشتر دوام نمی‌آورند.
سه هزار سال قبل، یهودی‌ها حکومتی داشتند که 70 سال بیشتر عمر نکرد. فکر نکنم نتانیاهو بتواند 100 سال را ببیند. تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی به‌زودی مضمحل و نابود می‌شود ولی تحقق این امر وحدت مردم را می‌خواهد. اگر تا الان دوام آورده، به‌خاطر چند دستگی و ویرانی‌های موجود در منطقه است که اسرائیل در به وجود آوردن آن و بر افروختن شعله آتش جنگ درمنطقه، دست داشته وگرنه اگر این معادلات برعکس شوند، نابود شدن اسرائیل به‌زودی رقم می‌خورد.

captcha
شماره‌های پیشین