sobhe-no.ir
348
سه شنبه، ۰۹ آبان ۱۳۹۶
13
درباره مجموعه شعر «در کوچه‌های کرایوا» جواد محقق

مارکوپولویی که شعر می‌گوید

آیین نقد و بررسی مجموعه اشعار استادجواد محقق با عنوان «در کوچه‌های کرایوا» با حضور شاعر و جمعی از اهالی ادبیات در خبرگزاری فارس برگزار شد.

خبر

صبح نو

خبر

نخستین همکاری اصفهانی
با سازمان اوج در موضوعی عاشورایی
آقای محمد اصفهانی، در اولین همکاری خود با سازمان هنری رسانه‌ای اوج ترانه‌ای از آقای عبدالجبار کاکایی را با عنوان «داغ نهان» اجرا کرده است که به‌زودی منتشر خواهد شد.به گزارش «صبح نو» نماهنگ «داغ پنهان» با صدای آقای محمد اصفهانی در آستانه ایام پیاده‌روی زائران اربعین حسینی تولید شده و به‌زودی منتشر می‌شود.این نماهنگ با آهنگسازی آقای فرید سعادتمند ساخته شده‌است.
«داغ پنهان» اثری است که با مضامین عاشورایی و با محوریت مصائب حضرت زینب ؟س؟ که از تازه‌ترین محصولات سازمان هنری رسانه‌ای اوج است به همت مرکز مأوا تهیه شده و به مناسبت پیاده‌روی زوار امام حسین؟ع؟ در ایام اربعین حسینی از رسانه‌های مختلف پخش خواهد شد.

اعلام جزئیات دور تازه برنامه «هزار صدا»
برنامه موسیقیایی «هزارصدا» در بخش موسیقی اصیل ایرانی ساعت ۱۵ روز جمعه دوازدهم آبان‌ماه با گرامیداشت ایام ماه صفر و چهلمین روز درگذشت استاد نادر گلچین در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می‌شود.به گزارش خبرگزاری مهر، در این برنامه کامبیز روشن‌روان به‌عنوان کارشناس بخش آهنگسازی و نوازندگی، سالار عقیلی به‌عنوان کارشناس بخش آواز و اهورا ایمان به‌عنوان کارشناس شعر و ترانه در صندلی داوری خواهند نشست و آثار گروه‌های شرکت‌کننده را بررسی و در پایان گروه برگزیده را معرفی خواهند کرد.آقای بامداد فلاحتی خواننده نیز به مناسبت چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد نادر گلچین قطعه‌ای از این هنرمند را اجرا خواهد کرد.
سیاوش اسماعیلی نوازنده عود و سه تار و مهدی نظام‌دوست نوازنده کوزه و دف او را در این اجرا همراهی خواهند کرد. فلاحتی که از ذاکرین اهل بیت؟عهم؟ است قطعه‌ای را نیز درباره ایام ماه صفر می‌خواند.گروه موسیقی «چکاد» به خوانندگی جابر برزگر و سرپرستی آقای محمد حسنی نیز قطعه «نوای کاروان» به آهنگسازی آقای عباس خوشدل و صدای زنده‌یاد نادر گلچین را باز‌خوانی می‌کنند.

روایت «شرح یک عکس»
آقای ساتیار امامی، مستند «شرح یک عکس» را پس از حادثه تروریستی مجلس ساخته است. عکس نجات کودکی به اسم عماد بازتاب‌های زیادی در رسانه‌های دنیا داشت که همین ماجرا کارگردان را به ساخت این اثر ترغیب کرده است.
در این مستند فیلم‌های دیده نشده‌ای از حادثه وجود دارند. ساتیار امامی خبرنگار و عکاس است. او تجربه مستندسازی نیز در کارنامه دارد و تاکنون 3 مستند ساخته است.
 اولین کار او مستند «بدیل» بود که تولید انجمن سینماگران جوان گرگان است. دو کار بعدی او نیز هنوز به اتمام نرسیده است. وی این روزها درگیر ساخت مستندی به‌نام «شرح یک عکس» است که به نجات جان عماد، عوامل آن و عکاسان حادثه تروریستی مجلس می‌پردازد.

درویشیان با نوای «مرغ سحر» به خاک سپرده شد
پیکر مرحوم علی‌اشرف درویشیان با نوای «مرغ سحر» به خاک سپرده شد.به گزارش ایسنا، روز دوشنبه (هشتم آبان‌ماه) جمعیت زیادی برای بدرقه این داستان‌نویس و پژوهشگر فقید ادبیات عامه در بهشت سکینه کرج جمع شدند تا پیکر او در این مکان به خاک سپره شود. حاضران پیکر درویشیان را در سکوت تا قطعه هفت همراهی کردند و با خواندن تصنیف معروف «مرغ سحر» توسط آنها، پیکر این نویسنده به خاک سپرده شد.
بهرنگ درویشیان، فرزند علی‌اشرف درویشیان، نیز از حاضران تشکر کرد و به‌خاطر تألم روحی صحبت نکرد.

 

captcha
شماره‌های پیشین