348
سه شنبه، ۰۹ آبان ۱۳۹۶
1
شهرداری ترمز خط7 را کشید

عمیق‌ترین خط متروی تهران در کُما

روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران اعلام کرده خط 7 متروی تهران به‌علت نواقص متعدد در جنبه‌های عمرانی، تجهیزاتی و سامانه‌های ایمنی و کنترلی، از روز دوشنبه هشتم آبان‌ماه 1396 تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

تیلرسون: هدف ما تغییر حکومت ایران است

رونمایی از گزینه «آخربازی»آمریکا

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا که هفته گذشته به دهلی نو سفر کرده بود، در نشست خبری‌ با «سوشما سواراج» همتای هندی خود در موضع‌گیری کم‌سابقه‌ای، صراحتاً از سیاست ایالات‌متحده برای تغییر رژیم در ایران سخن گفت. وی در حالی که طی سال‌های اخیر تحریم‌های کشورش زندگی عادی مردم ایران را هدف قرار داده است، مدعی شد: «قصد آمریکا این است که با وضع تحریم‌ها به مردم ایران کمک کند تا بتوانند کنترل حکومت خود را به‌دست گیرند!»

رزمایش نهاجا از امروز در اصفهان آغازشد

مانور قدرت جنگنده‌های ارتش

رزمایش نیروی هوایی ارتش از صبح امروز با حضور تمامی پایگاه‌های هوایی این نیرو در منطقه عمومی اصفهان آغاز شد؛ این نخستین رزمایش نیروهای مسلح پس از اظهارات ضدایرانی ترامپ رییس‌جمهور آمریکاست که به مدت 2روز برگزار می‌شود.

زائر معروف افغانستانی بالاخره ویزای سفر اربعین را گرفت

یار پسندید مرا

«ما نذر داشتیم. من جواب هادی رو امشب چی بدم؟» زن جوان، بغض کرده بود و آن قدر گلایه‌هایش خودمانی و آشنا بود که خیلی زود، فایل دو دقیقه‌ای گفت‌و‌گویش با سایت «فردا نیوز» مقابل سفارت عراق، در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و واکنش‌های مختلفی را برانگیخت. خانم «فاطمه محمدی» آن روز و روزهای بعد از آن، حتی فکرش را هم نمی‌کرد که بتواند از پس مشکلات پیش روی ویزای عراق بربیاید و راهی شدنش به پیاده روی اربعین امسال را شبیه معجزه می‌دانست. معجزه اما بالاخره رخ داد و او دیروز همراه خانواده‌اش مسافر کربلا شد. گفت‌وگوی «صبح نو» با مهمانان ویژه پیاده روی اربعین امسال را بخوانید.

سه شرکت خدمات ارتباطی و اینترنتی با هم ادغام می‌شوند

مخابرات زمین می خورد؟!

سه شرکت «های‌وب»، «آسیاتک» و «پارس‌آنلاین» برای رقابت با شرکت مخابرات ایران با هم ادغام خواهند شد.

گزارشی از مناظره علمی با موضوع «اخلاق در میانه فلسفه و کلام»

جبرگرایی فلاسفه بنیاد اخـلاق را ویران می‌کند

مدتی است که تشکلی خودجوش با عنوان «خانه اخلاق‌پژوهان جوان» در شهر قم توسط عده‌ای از طلاب و دانشگاهیان دغدغه‌مند شکل گرفته است و جلسات بحث جدی درباره اخلاق و فلسفه اخلاق را برگزار می‌کند. یکی از این نشست‌ها که هفته گذشته برگزار شد، مناظره علمی میان حجت‌الاسلام دکتر محمدتقی سبحانی و دکتر محسن جوادی با عنوان «اخلاق در میانه فلسفه و کلام» بود. جلسه‌ای که به نظر می‌رسد در آن، جوادی با توجه به سابقه مطالعاتی اش، نماینده گفتار فلسفی است و سبحانی نماینده سنت کلامی. گفتارهایی که هر کدام نظرگاه مخصوص به خودش را در مواجهه با بحث اخلاق دارد. گزارش زیر روایتی از دو گفتار مطرح شده در این نشست است.

نسبت کوروش و انقلاب اسلامی

سرمقاله

استقبال انقلابی از رییس جمهور

گفت‌و‌گوی «صبح نو» با گوینده شبکه خبر و حضورش در شبکه‌های اجتماعی

هرعکسی را در اینـستاگرام منتـشر نمی کنم

حضور در فضای مجازی آن هم توسط هنرمندان، از رخدادهایی است که در چند سال اخیر موجب شده تا هر از گاهی جنجال‌ها و سر وصداهایی به پا شود که زندگی و کار آن فرد را تحت‌الشعاع خود قرار دهد و تا مدت‌ها خبرسازی کند.

صبح نو

سرمقاله

استقبال انقلابی از رییس جمهور

روزنامه‌های اصلاح طلب، دیروز سخنان مهم رییس جمهور در مضحک و دیوانگی خواندن مذاکره با آمریکا را بالاتفاق سانسور کردند. جریان اصلاحات ظاهراً هیچ انتظار نداشت که همپیمان سیاسی آنها به این زودی ریل عوض کند و در مهمترین موضوع سیاسی نظام، یعنی مذاکره و رابطه با آمریکا خلاف رویه گذشته ومیل آن‌ها زبان به انتقاد و اعتراف بگشاید. آقای روحانی که در رقابت‌های انتخاباتی ۹۲ ،مذاکره با آمریکا را به عنوان کدخدای جهان راحت‌تر از اروپا می‌دانست، در جریان انتخابات ریاست جمهوری امسال وعده داده بود همانگونه که در چهارسال گذشته تحریم‌های هسته‌ای را برداشته است، بقیه تحریم‌ها را هم از پیش روی ملت ایران بردارد و لذا با همین رویکرد، بارها از برجام 2و3 سخن گفته بود. حالا اما آن خوش‌بینی ها با چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای، مذاکره با آمریکا را «خنده دارترین حرف تاریخ» می‌داند. این موضع آقای روحانی، گرچه خوشایند اصلاح طلبان نیست اما منطقی‌ترین و اصولی‌ترین نظری است که می‌تواند درباره دشمن دیرپای ایران اتخاذ شود و یقیناً مورد اقبال ملت ایران و نظام اسلامی خواهد بود. حالا اما در برابر برخورد سرد و ساکت اصلاح طلبان، این جریان انقلابی است که باید به میدان بیاید و آقای روحانی را در اصلاح مواضع گذشته‌اش، یاری و همراهی کند البته با رعایت دو ملاحظه؛ نخست آنکه ایشان و همراهان اعتدالی‌اش تفاوتی ماهوی میان آمریکای ترامپ با آمریکای اوباما قائل نباشند. بدون شک هردوی این‌ها، یک راه و مسیر را می‌روند، یکی با دست چدنی و دیگری با دستکش مخملی روی دست چدنی و دوم؛ حالا که آقای روحانی به درستی از آمریکا قطع امید کرده است، به طریق اولی نباید به همپیمانان اروپایی آمریکا هم دل ببندد که به تعبیر ایشان، آن‌ها همان«آقا اجازه» ها در برابر آمریکاهستند گرچه این سخن، به معنای نفی تعاملات دیپلماتیک نیست اما مسیر درست، آن است که دولت دوازدهم همت اصلی خود را به تقویت اقتصاد داخلی مبتنی بر ظرفیت‌های درونی متمرکز و این مسیر را، عملگرایانه و با جدیت هرچه تمام‌تر دنبال کند.

captcha
شماره‌های پیشین