sobhe-no.ir
348
سه شنبه، ۰۹ آبان ۱۳۹۶
1
شهرداری ترمز خط7 را کشید

عمیق‌ترین خط متروی تهران در کُما

روابط عمومی شرکت بهره‌برداری متروی تهران اعلام کرده خط 7 متروی تهران به‌علت نواقص متعدد در جنبه‌های عمرانی، تجهیزاتی و سامانه‌های ایمنی و کنترلی، از روز دوشنبه هشتم آبان‌ماه 1396 تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

تیلرسون: هدف ما تغییر حکومت ایران است

رونمایی از گزینه «آخربازی»آمریکا

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا که هفته گذشته به دهلی نو سفر کرده بود، در نشست خبری‌ با «سوشما سواراج» همتای هندی خود در موضع‌گیری کم‌سابقه‌ای، صراحتاً از سیاست ایالات‌متحده برای تغییر رژیم در ایران سخن گفت. وی در حالی که طی سال‌های اخیر تحریم‌های کشورش زندگی عادی مردم ایران را هدف قرار داده است، مدعی شد: «قصد آمریکا این است که با وضع تحریم‌ها به مردم ایران کمک کند تا بتوانند کنترل حکومت خود را به‌دست گیرند!»

رزمایش نهاجا از امروز در اصفهان آغازشد

مانور قدرت جنگنده‌های ارتش

رزمایش نیروی هوایی ارتش از صبح امروز با حضور تمامی پایگاه‌های هوایی این نیرو در منطقه عمومی اصفهان آغاز شد؛ این نخستین رزمایش نیروهای مسلح پس از اظهارات ضدایرانی ترامپ رییس‌جمهور آمریکاست که به مدت 2روز برگزار می‌شود.

زائر معروف افغانستانی بالاخره ویزای سفر اربعین را گرفت

یار پسندید مرا

«ما نذر داشتیم. من جواب هادی رو امشب چی بدم؟» زن جوان، بغض کرده بود و آن قدر گلایه‌هایش خودمانی و آشنا بود که خیلی زود، فایل دو دقیقه‌ای گفت‌و‌گویش با سایت «فردا نیوز» مقابل سفارت عراق، در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و واکنش‌های مختلفی را برانگیخت. خانم «فاطمه محمدی» آن روز و روزهای بعد از آن، حتی فکرش را هم نمی‌کرد که بتواند از پس مشکلات پیش روی ویزای عراق بربیاید و راهی شدنش به پیاده روی اربعین امسال را شبیه معجزه می‌دانست. معجزه اما بالاخره رخ داد و او دیروز همراه خانواده‌اش مسافر کربلا شد. گفت‌وگوی «صبح نو» با مهمانان ویژه پیاده روی اربعین امسال را بخوانید.

سه شرکت خدمات ارتباطی و اینترنتی با هم ادغام می‌شوند

مخابرات زمین می خورد؟!

سه شرکت «های‌وب»، «آسیاتک» و «پارس‌آنلاین» برای رقابت با شرکت مخابرات ایران با هم ادغام خواهند شد.

گزارشی از مناظره علمی با موضوع «اخلاق در میانه فلسفه و کلام»

جبرگرایی فلاسفه بنیاد اخـلاق را ویران می‌کند

مدتی است که تشکلی خودجوش با عنوان «خانه اخلاق‌پژوهان جوان» در شهر قم توسط عده‌ای از طلاب و دانشگاهیان دغدغه‌مند شکل گرفته است و جلسات بحث جدی درباره اخلاق و فلسفه اخلاق را برگزار می‌کند. یکی از این نشست‌ها که هفته گذشته برگزار شد، مناظره علمی میان حجت‌الاسلام دکتر محمدتقی سبحانی و دکتر محسن جوادی با عنوان «اخلاق در میانه فلسفه و کلام» بود. جلسه‌ای که به نظر می‌رسد در آن، جوادی با توجه به سابقه مطالعاتی اش، نماینده گفتار فلسفی است و سبحانی نماینده سنت کلامی. گفتارهایی که هر کدام نظرگاه مخصوص به خودش را در مواجهه با بحث اخلاق دارد. گزارش زیر روایتی از دو گفتار مطرح شده در این نشست است.

نسبت کوروش و انقلاب اسلامی

سرمقاله

استقبال انقلابی از رییس جمهور

گفت‌و‌گوی «صبح نو» با گوینده شبکه خبر و حضورش در شبکه‌های اجتماعی

هرعکسی را در اینـستاگرام منتـشر نمی کنم

حضور در فضای مجازی آن هم توسط هنرمندان، از رخدادهایی است که در چند سال اخیر موجب شده تا هر از گاهی جنجال‌ها و سر وصداهایی به پا شود که زندگی و کار آن فرد را تحت‌الشعاع خود قرار دهد و تا مدت‌ها خبرسازی کند.

شماره‌های پیشین