347
دوشنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۶
8

خبر

امسال موکب‌های ایرانی در شرقی‌ترین نقطه مرزی از زائران سیدالشهدا پذیرایی می‌کنند

با عشق حسینی از جنوب شرقی

ایران برای بسیاری از کشورها، یک کشور واسطه برای رسیدن به عراق به حساب می‌آید. از شرق ایران، زائرانی از پاکستان و افغانستان، از شمال شرقی، تاجیکستان و از شمال غربی نیز، از ترکیه وارد می‌َشوند. همین کشور واسط بودن، باعث شده که مراسم ویژه‌ای برای استقبال از زائران حسینی کشورهای همسایه، در کشور شکل بگیرد؛ استقبالی که به سال دوم می‌رسد و در آن همه جوره از زائران پذیرایی می‌شود.

صبح نو

خبر

دستور «ولایتی» برای اخراج استاد هتاک
نامه خبرساز رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، دیروز عصر به سرعت در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شد. دکتر «علی اکبر ولایتی» که  بیشتر او را با چهره‌ای خندان و لحن ملایم دیده‌ایم، دیروز عصر در نامه‌ای به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک، دستوری قاطع برای بررسی اتفاق خبرساز در این دانشگاه داد. در نامه دکتر ولایتی به دکتر حیدری آمده است:« بر اساس اطلاعات واصله یکی از اساتید آن دانشگاه ،به هنگام تدریس و در حضور دانشجویان، نسبت به ساحت مقدس حضرت رسول اکرم(ص) و سایر مقدسات اسلامی، صریحاً اهانت نموده است.لطفاً بدقت تحقیق نمائید، در صورت اثبات ماوقع، بدون درنگ ایشان را از کل سمت‌های آموزشی خلع نموده و از آن دانشگاه اخراج نمایید.»
 
آیین روز جهانی شهرها با حضور سفرای
 96 کشور دنیا
باغ کتاب، این هفته بیشتر از همیشه بین‌المللی خواهد بود. چرا که نشست علمی روز جهانی شهرها با شعار«شهربهتر، زندگی بهتر» سه شنبه 9 آبان‌ماه با حضور سفرای 96 کشور در باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد.  در این برنامه که با همکاری اسکان بشر ملل متحد در ایران و همکاری شهرداری تهران برگزار خواهد شد، نشست علمی- تخصصی«امید و مشارکت برای شکوفایی شهرها» و نشست علمی- تخصصی«حکمروایی نوآورانه شهرهای آزاد» تشکیل می شود.
  31 اکتبر به نام «روز جهانی شهرها» نامگذاری شده است. این روز فرصتی برای دولت‌ها، نظام ملل متحد به ویژه برنامه اسکان بشر ملل متحد، سازمان‌های بین‌المللی مرتبط، جامعه مدنی و سایر ذینفعان و فعالان شهری برای اهتمام به توسعه پایدار شهری در سر تا سر جهان است.
 
ایجاد شعبه قضایی ویژه در نقطه صفر مرزی کرمانشاه
با توجه به مشکلاتی که ممکن است گریبان زائران را در روز اربعین بگیرد، آقای محمد حسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفته است: با توجه به واقع شدن استان کرمانشاه در مسیر تردد زائران اربعین حسینی و تردد بیش از دو میلیون زائر از این استان، دستگاه قضایی استان کرمانشاه هم در جهت عمل به وظایف قانونی خود در آمادگی کامل به سر می‌برد. وی در تشریح جزییات برنامه‌ریزی‌های انجام شده از استقرار مرکز فوریت‌های قضایی (کشیک) در مسیر راهپیمایی زائران به صورت شبانه‌روزی و حضور مستمر قضات تحقیق برای ارائه خدمات قضایی از نقطه ورود زوار به استان در شهرستان کنگاور تا مرز خسروی خبر داد و گفت: شعبه ویژه رسیدگی نیز در نقطه صفر مرزی برای رسیدگی فوری به جرایم مرتبط از قبیل خروج غیر قانونی از مرز و ... استقرار
 یافته است.

captcha
شماره‌های پیشین