347
دوشنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۶
2
روحانی: دعوت آمریکا برای مذاکره بعدی مضحک است

صدای موشک از تریبون مجلس

این روزها همه درباره موشک‌های ایرانی سخن می‌گویند؛ از غرب به ریاست آمریکا و ترامپ گرفته که در پی چانه زنی و مذاکره با ایران بر سر مساله نظامی ایران است تا مسوولان کشوری و لشکری که همگی موضع واحد و یکسان در برابر این زیاده‌خواهی‌ها گرفته‌اند. حتی کسانی هم که تا پیش از این نگاه تردیدآمیزی به این مساله داشتند، حالا با صدای بلند آن هم از تریبون‌های رسمی از لزوم گسترش توان موشکی کشور سخن می‌گویند.

با وجود شعار جوانگرایی دولت دوازدهم

کابینه یکسال پیرتر شد

صبح نو

با وجود شعار جوانگرایی دولت دوازدهم

کابینه یکسال پیرتر شد

روز گذشته  سرانجام دو وزیر جا مانده از کابینه از نمایندگان رأی اعتماد گرفتند تا دولت دوازدهم تکمیل شود اما با انتخاب آقای منصور غلامی، وزیر 64 ساله علوم وآقای رضا اردکانیان وزیر 59 ساله نیرو، کابینه دوازدهم نسبت به دولت قبل  یک سال پیرتر شد.
هفته گذشته بود که حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهور در نامه‌ای، منصور غلامی و رضا اردکانیان را برای تصدی وزارتخانه‌های علوم و نیرو به مجلس معرفی کرد که روز گذشته، بعد از بررسی صلاحیت، هر دو در دو نوبت کاری صبح و بعدازظهر مجلس شورای اسلامی، نمایندگان با ۲۲۵ رأی موافق اردکانیان را به عنوان وزیر نیرو و با ۱۸۰ رأی موافق، غلامی را به عنوان وزیر علوم در دولت دوازدهم انتخاب کردند؛ وزرایی که با راهیابی به پاستور سن کابینه را یک سال پیرتر کردند؛ موضوعی که در تضاد با شعار انتخاباتی رییس جمهور است چراکه روحانی در اولین گفت وگوی خود با خبرنگاران پس از پیروزی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، با اشاره به جوان گرایی در کابینه خود، وعده پنج‌ سال جوان‌تر شدن کابینه را داده بود.

کابینه خسته
وعده‌ای که در معرفی لیست کابینه چندان توجهی به آن نشد، به گونه ای که پیربودن کابینه پیشنهادی دوازدهم در اولین جلسه بررسی صلاحیت وزرا در 24 مردادماه هم مورد انتقاد بسیاری از نمایندگان مجلس قرار گرفت.
آقای محمدحسین فرهنگی، عضو هیات رییسه مجلس در این زمینه گفته بود: «کابینه دوازدهم تفاوت چندانی با کابینه قبل ندارد و میانگین سنی کابینه با گذشته تفاوتی ندارد، امیدوارم  شاهد کابینه خسته قبل نباشیم.»رییس جمهور اما به این موضوع توجهی نکرد و حال میانگین سنی وزرای کابینه دوازدهم نسبت به دولت قبل یک سال افزایش یافته است.
البته مشکلات دولت دوازدهم تنها مربوط به معرفی وزرا نیست، خوشبختانه بعد از سه ماه از آغاز بکار رسمی دولت، چینش کابینه نهایی شد اما همچنان قسمت‌هایی از ریاست جمهوری بلاتکلیف مانده‌اند.

 

captcha
شماره‌های پیشین