347
دوشنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۶
15
دبیرجشنواره فیلم فجر به «صبح‌نو» گفت:

کاهش هزینه داریم، کاهش سهمیه نه

آقای «ابراهیم داروغه‌زاده» دبیر بیست‌وششمین جشنواره فیلم فجر در غرفه روزنامه صبح نو در نمایشگاه مطبوعات حضور یافت.

خبر

صبح نو

خبر

«بهنام تشکر» بازجوی ‌ساواک ‌شد
«رنج پنهان» سریال پربازیگری که از مهرماه در تهران کلید خورد، این روزها آقای بهنام تشکر را نیز در جمع بازیگران خود دارد.فیلمنامه این سریال که بر اساس طرحی از حمیدرضا سبحانی نژاد و به نویسندگی آقایان حسین تراب‌نژاد و مهدی حمزه نوشته شده، قصه جوانی به نام یوسف را در دهه 50 روایت می کند که دچار درگیری‌های مسلحانه می‌شود‌.
 آقای کاوه خداشناس که در این سریال نقش یوسف را بر عهده دارد این روزها در مقابل بهنام تشکر که در نقش بازجوی عالی رتبه ساواک است بازی می‌کند.
همچنین خانم‌ها و آقایان قطب‌الدین صادقی، اتابک نادری، سمیرا حسینی، کریم امینی، فرشید زارعی فرد، علی غلامی، مهدی سقا، آزاده سدیری، سونیا اسماعیلی، علی شجاعی، فرهاد روشن، مهران میرزایی و... از بازیگران این سریال هستند. رنج پنهان سریالی بیست قسمتی است که به تهیه‌کنندگی رضا جودی و کارگردانی بیژن میرباقری در دهه فجر آماده پخش می‌شود.

«عمودی‌ها» به ‌مشکل‌ خورد
 تصویربرداری سریال «عمودی‌ها» کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما در لوکیشن های مختلف ادامه دارد. تهیه کننده «عمودی‌ها»به صبا گفت: به رغم مشکلات مالی که پروژه با آن مواجه است، پنجاه‌وهشتمین جلسه تصویربرداری این مجموعه نمایشی در بوستان فراز و بوستان شاهد واقع در منطقه ۵ شهرداری تهران انجام شد.
آقای فرهاد فرج نظام، افزود: متأسفانه اکنون به دلیل شرایط سخت مالی در رسانه ملی، غالب پروژه‌های داستانی با مشکلات مالی مواجه هستند که«عمودی‌ها» هم از این قاعده مستثنی نیست؛ اما با همکاری صمیمانه تیم تولید و بازیگران این مجموعه، خوشبختانه توانسته‌ایم تقریباً 70درصد از کار را با حفظ کیفیت پیش ببریم‌. قرار است در لوکیشن های مختلفی مانند کلانتری، سوپرمارکت، تعمیرگاه فنی، خیابان‌های شهر و... تصویربرداری ادامه پیدا کند.بازیگران این مجموعه عبارتند از؛ خانم‌ها و آقایان مسعود شریف، مهرداد ضیایی، محمد عمرانی، شیوا خسرو مهر، زهرا سعیدی، محسن یگانه، سعید کریمی، مهشید جوادی، دریک تکدیان هفتوانی، سجاد دیرمینا و هادی افشار.

تصویربرداری «عقیق» به ‌پایان‌رسید
تصویربرداری آخرین سکانس‌های سریال محرمی «عقیق» شنبه‌شب در شهرک سینمایی به پایان رسید.به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، آخرین سکانس از این سریال به کارگردانی آقای بهرنگ توفیقی و نویسندگی آقای سعید نعمت‌اله با حضور آقایان نادر فلاح، هدایت هاشمی، علیرضا آرا و‌... مقابل دوربین رفت همچنین قرار است تا پشت صحنه این مجموعه تلویزیونی پنج‌شنبه 11 آبان ساعت 21 و بازپخش آن جمعه 12 آبان ساعت 17 از شبکه سه سیما باشد.
سریال «عقیق» عاشقانه‌ای است در دل تاریخ که آقای سعید نعمت‌اله آن را در ده قسمت به نگارش در آورده است. بعد از «پشت بام تهران» و «زیر پای مادر»، «عقیق» سومین همکاری مشترک او با بهرنگ توفیقی به حساب می‌آید.در خلاصه داستان سریال تاریخی «عقیق» آمده است: به عَجز مهمونم می‌کنی؟ به تسلیم؟ این چه رضاییه که باید از ظهر عاشورا و وَقف عقیق و خون پسرم بگذرم؟ رضای کدوم دیاریه، این رضاییه که تو می خوای...خانم‌هاوآقایان شبنم مقدمی، هدایت هاشمی، بهزاد فراهانی، نادر فلاح، علیرضا آرا، نسیم ادبی و... از بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند.

قاسم‌خان مدیرموزه سینما شد
با حکم رییس سازمان امور سینمایی، آقای علیرضا قاسم‌خان به‌عنوان مدیرعامل جدید موزه سینمای ایران معرفی شد.به گزارش خبرگزاری فارس‌، علیرضا قاسم خان در شرایطی با حکم رییس سازمان سینمایی به مدیرعاملی موزه سینما منصوب شد که براساس شنیده‌ها، دو ماه گذشته به‌دلیل بازنشستگی و عدم امکان حضور در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از این مجموعه منفک شده بود.
این درحالی است که ظاهراً عملکرد قاسم‌خان در مرکز گسترش سینمای تجربی مورد توجه و رضایت مدیرعامل مرکز بوده است اما براساس پیگیری‌های خبرنگار فارس به لحاظ قانونی امکان حضور در مرکز برای ایشان فراهم نشد.
حال باید بررسی کرد که در شرایطی که دوران سه ساله مدیریت آقای محمدحیدری به پایان رسیده، به لحاظ قانونی آیا می‌توان موزه سینما را به مدیری بازنشسته سپرد؟ متاسفانه یک بار دیگر جوان‌گرایی که مد نظر وزیر ارشاد بود و در نخستین نشست خود به آن اشاره کرد، توسط رییس سازمان سینمایی به فراموشی سپرده می‌شود.

 

captcha
شماره‌های پیشین