347
دوشنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۶
12

خبر

اعتراض مجمع ناشران انقلاب اسلامی به ترکیب شورای اجرایی نمایشگاه کتاب تهران

فرهنگ معاصــر و قـقــنوس حاشـیه‌ساز شدند

مجمع ناشران انقلاب اسلامی با اضافه شدن مدیرعامل انتشارات فرهنگ معاصر و ققنوس به شورای برنامه‌ریزی نمایشگاه کتاب، آن هم بدون تصویب شورای سیاست گذاری اعتراض کرد.

در عمود 957 نجف به کربلا

صبح نو

خبر

 جریان‌شناسی مدعیان دروغین مهدویت
کتاب «دکان‌های کاغذی» نوشته، علی محمدی هوشیار با موضوع جریان شناسی مدعیان دروغین به تازگی توسط انتشارات مسجد مقدس جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.  این کتاب از سده نخست اسلام تا عصر حاضر تدوین شده است تا بتواند گامی در مسیر روشنگری و تحلیل لایه‌های پنهان سردمداران جریان‌های مدعی مهدویت بردارد. نویسنده کتاب کوشش کرده است تا با پیروی از جدیدترین و کاربردی‌ترین روش‌های علمی جریان‌شناسی، به تحلیل لایه‌ای علت‌ها در جریان‌های مدعی مهدویت پرداخته و نمونه متفاوت‌تری از کتاب‌های پیشین و مشابه را به بازار کتاب عرضه کند.در این کتاب پس از طبقه بندی مدعیان دروغین مهدویت، از گونه شناسی ادعایی تبعیت شده و هر شاخه از مدعیان به طور مجزا ادعاشناسی شده و نویسنده، تبعات منفی هر گونه را نسبت به زمان خود مورد بررسی قرار داده است.
این کتاب با ۱۴۶ صفحه و شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.

نسخه عربی «سلام بر ابراهیم» در اربعین
گروه‌های خودجوش فرهنگی در نظر دارند ترجمه عربی کتاب «سلام بر ابراهیم» را در ایام زیارت اربعین توزیع کنند.به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، کتاب «سلام بر ابراهیم» شامل خاطراتی از شهید ابراهیم هادی از سوی معارف الاسلامیه در لبنان به عربی ترجمه و در کشورهای لبنان و سوریه و در میان مدافعان حرم توزیع شده است.گروه‌های خودجوش فرهنگی در نظر دارند تا ترجمه عربی این اثر را در ایام زیارت اربعین توزیع کنند. گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی به همین منظور، نسخه PDF اثر را در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.«سلام بر ابراهیم» شامل خاطرات یاران و همراهان شهید ابراهیم هادی است که در دو جلد از سوی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر شده است.
 این اثر در سال‌های اخیر همواره به عنوان یکی از کارهای پرمخاطب مطرح بوده است.«سلام بر ابراهیم» تلاش دارد تا از گذر خاطرات و گفته‌های دیگران، شخصیت ابراهیم هادی را به عنوان یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس به مخاطب معرفی کند. در این راه، کتاب با استفاده از بیانی داستان‌گونه بر روایت‌های کتاب جذابیت بخشیده است.علاقه‌مندان برای دریافت ترجمه عربی «سلام بر ابراهیم» به نشانی https://t.me/nashrhadi مراجعه کنند.

رایزنی برای فروش
رایت کتاب‌های ادبیات جنگ با ناشران اروپایی
مدیر ادبیات سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس از رایزنی با دو کشور اروپایی برای فروش رایت کتاب خبر داد.آقای محمدحسین کریمی‌پور، مدیر ادبیات سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در گفت‌وگو با ایبنا درباره دستاوردهای حضور انتشارات صریر در شصت و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت گفت: نخستین‌بار بود که صریر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت شرکت می‌کرد. شاید خیلی از ناشران نسبت به این نشر بهتر عمل کردند، اما کتاب‌های نشر صریر به شکل قابل توجهی عرضه و اشتیاق از سوی ناشران خارجی ایجاد شد و به مرحله تقاضا رسید. شاید 10 یا 20 درصد از مجموعه تقاضاها به نتیجه نهایی برسد، اما اگر روی این تقاضا کار کنیم،‌ می‌توانیم امیدوار باشیم که موضوع جنگ و دفاع مقدس در خارج از مرزها مطرح شود. کریمی پور با این توضیح که در مجموع 54 اثر در حوزه‌هایی ازجمله خاطره، داستان و تاریخ شفاهی انتخاب و با ترجمه مناسب در قالب بروشورها معرفی شدند، تأکید کرد: اشتراکات فراوانی برای تبادل نشر مکتوب و دیجیتال با جامعه بین‌الملل داریم.این فعال نشر با اشاره بر این مسأله که در معرفی و ترجمه آثار حوزه دفاع مقدس در ابتدای راه هستیم و صبر و حوصله می‌طلبد، گفت: می‌توانیم تولید بیشتری داشته باشیم؛ بنابراین از مدیران فرهنگی می‌خواهم که صبر و حوصله داشته باشند و این مسیر را مطالعه کنند و در مرحله بعد انتظار دریافت نتایج را داشته باشند. ناشران موفقی در نمایشگاه حاضر شدند،‌ اما ما با حوزه تخصصی وارد این میدان شده‌ایم.  

افتتاح کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی
روستای خمینی‌شهر شهرستان بشاگرد
مراسم افتتاح کتابخانه حاج عبدالله والی روستای خمینی‌شهر شهرستان بشاگرد، با حضور آقایان امین متولیان، معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، محمدهادی ناصری مدیرکل روابط عمومی نهاد، محسن زینلی‌تختی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، مسوولان اداره کل شهرستان بشاگرد و جمعی از اهالی خمینی‌شهر برگزار شد.در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام سیدمحسن مؤمنی مدیر حوزه علمیه حضرت صاحب‌الزمان؟عج؟ خمینی‌شهر، با تقدیر از اقدام نهاد کتابخانه‌های عمومی در راه‌اندازی این کتابخانه گفت: منطقه خمینی‌شهر ظرفیت‌ها و استعدادهای زیادی دارد و راه‌اندازی کتابخانه عمومی به عنوان یک پایگاه فرهنگی، برکات زیادی برای مردم این منطقه به همراه خواهد داشت.وی خاطر نشان کرد: بنای قبلی این کتابخانه در سال‌های اخیر تعطیل و متروکه شده بود و دیدن این ساختمان متروکه در قلب روستا، هر رهگذری را آزرده خاطر می‌کرد. به همین دلیل تغییر کاربری و بهسازی این ساختمان به کتابخانه عمومی، اتفاق بسیار خوبی بود که امیدواریم مردم منطقه برای رونق و آبادانی آن تلاش کنند.

 

captcha
شماره‌های پیشین