346
یکشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۹۶
15
مهدی یغمـایی در گفت‌وگو با «صبـح نو»:

خـودم را تکـرار نمی‌کنـم

آقای مهدی یغمایی سال ۱۳۸۸، فعالیت خود را در آلبومی با عنوانِ «سلام آقا» و با‌همراهی خوانندگانی مانند آقایان محسن چاووشی، محمد علیزاده و رضا صادقی آغاز کرد. در رمضانِ ۱۳۹۱، نخستین آلبومِ رسمی مهدی یغمایی با عنوانِ «یه دنیا حرف» به بازار عرضه شد. دومین آلبومِ رسمی یغمایی با نام «چمدون تو» دهمِ خردادِ ۱۳۹۵ رونمایی شد. یغمایی همچنین در برنامه تلویزیونی«شب‌کوک» به‌عنوان داور حضور داشت.

خبر

صبح نو

خبر

تجدید چاپ
پرشمارگان‌ترین کتاب ادبیات داستانی ایران
انتشارات کتاب نیستان، چاپ چهل و هشتم رمان «کشتی پهلوگرفته» آقای سیدمهدی شجاعی را روانه بازار نشر کرد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، کشتی پهلوگرفته، پرفروش‌ترین اثر سیدمهدی شجاعی و همچنین پرتیراژترین کتاب ادبیات داستانی ایران، طبق آمار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیش از 600 هزار نسخه منتشر شده که ضمن مروری بر نقاط عطف حیات حضرت فاطمه زهر؟س؟ روایت مصائب زندگی ایشان از زبان اطرافیان شان و نیز شخص خودشان است.
چاپ چهل و هشتم «کشتی پهلوگرفته» در 160 صفحه به قیمت 12 هزار و 500 تومان منتشر شده است.

انتشار مجموعه آثار کیهان کلهر در ایران
مجموعه آثار آقای کیهان کلهر توسط نشر موسیقی «ساز آواز» در ایران منتشر می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه هشت آلبومی کیهان کلهر شامل آثاری است که پیش از این توسط موسسه آوای دوست در ایران منتشر شده بود و حالا به‌صورت یکجا توسط این نشر به بازار موسیقی عرضه می‌شود.
این آثار شامل «در آیینه آسمان»، «تا بیکران دوردست»، «تنها نخواهم ماند»، «نخستین دیدار بامدادی»، «شهر خاموش»، «باران»، «جاده ابریشم» و گزیده‌ای از آلبوم‌های غزل ۱، ۲ و ۳ با عنوان گزیده غزل است.
این آثار همزمان با روز تولد کیهان کلهر توسط نشر موسیقی «ساز آواز» منتشر می‌شوند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بعد از پیش‌فروش اینترنتی در تاریخ سوم و چهارم آذرماه، تعدادی از این آثار توسط وی امضا می‌شوند و به‌دست خریداران می‌رسند.
«ساز آواز» انتشار چند اثر دیگر کلهر را همچون «همنوازی با رامبرانت تریو» و «تومانی دیاباته» عهده دار است که در ماه‌های آینده منتشر می‌شوند.

انتشار تصحیح محمدعلی موحد از مثنوی در ۲ جلد
تصحیح آقای محمدعلی موحد از مثنوی معنوی، اثر سترگ مولانا، در دو جلد منتشر می‌شود. او تصحیح حاضر را نتیجه سخنان مرحوم مجتبی مینوی می‌داند که در مراسمی گفته بود: «یک‌بار هم بیاییم آن مثنوی را چاپ کنیم که مولانا گفته است.»
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، تصحیح محمدعلی موحد، پژوهشگر و محقق، از مثنوی معنوی از سوی نشر هرمس در آینده نزدیک منتشر می‌شود. بنا به گفته این انتشارات، قرار است تصحیح موحد بر این اثر سترگ، تا پایان سال جاری در دو جلد به چاپ برسد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد.
این پژوهشگر درباره هدف از این تصحیح می‌گوید: می‌خواستم متنی پیراسته و قابل فهم و در خور اعتماد در دسترس عاشقان مثنوی، این اثر شکوهمند بی‌نظیر، بگذاریم که هم خوانندگان عادی را به کار آید و هم اهل تحقیق و نقد علمی بر آن متکی توانند بود.

انتشار کتاب
 «شانزده قطعه برای سه‌تار» از مرحوم حسن کسائی
کتاب «سلام» شامل شانزده قطعه برای سه‌تار؛ اثری از زنده‌یاد استاد حسن کسائی توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، در این مجموعه، قطعات فراهم شده، از ساخته‌ها و نواخته‌های نی استاد کسائی است که به نسبت برای جامعه موسیقی و شنوندگان اهل، آشناتر است. هرچند ضرورت داشته که چنین دفتری از چنین هنرمندی در سال‌های خیلی پیش از این، روانه بازار نشر شود و در اختیار هنرآموزان و هنرجویان قرار گیرد.
کتاب «سلام» حسن کسائی به کوشش محمدجواد کسائی و نت‌نویسی مهدی قره‌خانی در 36 صفحه با شمارگان 1500 نسخه و بهای 15000 تومان از طرف انتشارات هنر موسیقی روانه بازار کتاب شده است.
حسن کسائی، موسیقی‌شناس، ردیف‌دان، نوازنده نی و سه‌تار و از نامداران موسیقی اصیل ایرانی سوم مهر ۱۳۰۷ در کوچه باغ کلم، محله بید آباد اصفهان متولد شد.
اگرچه بیشتر آثار حسن کسائی بداهه نوازی است تا موسیقی پیش‌ساخته، ولی امروز بخش زیادی از ضربی‌ها و حتی آوازی‌های نوازندگان نی و حتی دیگر سازها ، بهره گرفته از مکتب نوازندگی اوست.
کسائی در نواختن نِی ایرانی تا به امروز همانندی نداشته و ندارد و آثارش که حاکی از ذهنی پویا و اندیشه‌ای نوگرایانه است، می‌تواند برای جامعه موسیقی‌، همواره راهگشا باشد.

 

captcha
شماره‌های پیشین