346
یکشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۹۶
14

خبر

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در غرفه «صبح نو» مطرح کرد

حمایت قاطعانه از سینمای انقلاب و دفاع مقدس

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی باحضور در غرفه روزنامه صبح نو در نمایشگاه مطبوعات، از فعالیت های این بنیاد گفت.

حجت الاسلام زائری مطرح کرد

حقوق چهار میلیونی برای خبرنگاران قرآنی

صبح نو

خبر

رقابت «پاهای بی قرار» با سریال های ترکیه ای
نویسنده سریال «پاهای بی قرار» گفت: حواسمان بود که قصه ای جدید را روایت کنیم تا بتوانیم به نوعی با سریال های ترکیه ای ماهواره هم رقابت و هم مقابله کنیم.آقای «مهدی محمدنژادیان» نویسنده سریال «پاهای بی قرار» به فارس، گفت: «پاهای بی قرار»  قصه ای ملودرام نقل می کند و داستان آن بیشتر عاشقانه است، اما در محمل تاریخی اتفاق می افتد. ما در نگارش این سریال قصد روایت تاریخ نداریم و فیلم نامه طوری نگارش شده است که اصلاً به سمت اتفاقات تاریخی نرویم. وی ادامه داد: بخشی از این سریال ( 15 قسمت) با فلاش بک به دوران پیش از انقلاب تا جنگ می رود.نویسنده فیلم سینمایی «گشت ارشاد» در ادامه بیان داشت: اتفاق انقلاب و جنگ در قصه این سریال تأثیر دارد. آدم های قصه انقلابی و رزمنده جنگ هستند، بنابر این روی زندگی و کاراکترهایشان تأثیر می‌گذارد. همان قدر که آنها روی تاریخ تأثیر می گذارند تاریخ هم روی زندگی و شخصیت آنها اثر می گذارد. در حقیقت هدف مان جذابیت دراماتیک داستان است.این نویسنده ادامه داد: سعی کردیم اغلب موقعیت های جذاب دراماتیک را در این سریال داشته باشم قصه عشق، انتقام، ما بین عشق و وظیفه، مثلث عشقی و ... از این جمله هستند. از طرفی حواسمان بود که قصه ای جدید را روایت کنیم تا بتوانیم به نوعی با سریال های ترکیه ای ماهواره هم رقابت و هم مقابله کنیم.

«پنجره ها» بااجرای مجیدواشقانی
آقای مجید واشقانی بازیگر سینما و تلویزیون با اجرای برنامه «پنجره ها» به شبکه آموزش می آید.به گزارش روابط عمومی «پنجره ها»، این برنامه یک مجله تصویری (شوی تلویزیونی) هفتگی با محوریت آموزش و سرگرمی به تهیه کنندگی خانم سهیل سلیمانی و اجرای مجید واشقانی است، که از اواسط ماه آبان هر هفته جمعه، از ساعت حدود 10 صبح تا 12 از شبکه آموزش پخش خواهد شد. برنامه دو بخش دارد یکی بیان دغدغه ها و دیگری بخش آرامش بخش و سرگرم کننده متناسب با حال و هوای روز جمعه که بخش مهم تری از برنامه را شامل می شود.«پنجره ها» دارای آیتم های مختلفی از جمله کودکانه، شهرفرنگ، راپورت، گرامافون، شهرقصه، کندو، سکانس زندگی، پلک، حرفه خبرنگار، خاطره های بامزه،  نیش، قلق، چهره ها، تقویم تاریخ، تندُرُست(تلنگر)، روستا(قریه)، 361 درجه، جمعه بازار(انباری)، استایل و... است که هریک ویژگی های مختص به خود را دارند.

تولید «روزهای بی‌قراری2» از دوماه دیگر
تاکنون ۸ قسمت از فصل دو «روزهای بی قراری» به نگارش درآمده است و گروه تولید تا دو ماه آینده وارد مرحله تولید می شوند.آقای «امیرحسین شریفی» تهیه کننده سریال «روزهای بی قراری» به فارس، گفت: در حال حاضر نگارش این سریال به قسمت 8 رسیده و قرار است تا دو ماه آینده وارد مرحله تولید شویم. وی ادامه داد: در این فصل برخلاف فصل قبلی، بخش اعظمی از قصه در تبریز می گذرد. مشهد نیز از دیگر لوکیشن های این سریال هستند. این تهیه کننده افزود: 15 بازیگر جدید نیز قرار است به این سریال ۴۰ قسمتی اضافه شوند. به گزارش فارس، سری اول روزهای بی قراری به کارگردانی کاظم معصومی و با حضور ابوالفضل پورعرب، پژمان بازغی، کامران تفتی، مریم خدارحمی، الهام حمیدی، سارا صوفیانی و... سال گذشته از شبکه سه سیما پخش شد.

پخش سریال رادیویی «نقاب» از رادیو نمایش
از هفتم آبان ماه ، سریال جدید رادیویی «نقاب» به کارگردانی آقای رضا عمرانی در رادیو نمایش آغاز می شود.به گزارش صبا، این نمایش را خانم سهیلا خدادادی نوشته و ماجرای دو روزنامه نگاری که در روزنامه گاردین فعالیت می کنند و از منتقدان ایالات متحده آمریکا هستند را روایت می کند. در «نقاب» هنرمندانی چون خانم ها و آقایان کامیار محبی، نورالدین جوادیان، معصومه عزیز محمدی، شهریار حمزیان و تعداد دیگری از هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به ایفای نقش پرداخته اند.این نمایش رادیویی به تهیه کنندگی: آقای فرشاد آذرنیا، صدابرداری: آقای رضا طاهری و افکت: آقای محمدرضا قبادیفر، از یکشنبه، هفتم  آبان ماه، ساعت ۱۲:۰۰روی آنتن رادیو نمایش می رود.

تمجید نایب رییس کمیسیون فرهنگی
از یک فیلم کودک
حجت الاسلام نصرالله پژمانفر گفت: با اینکه قبلاً در اکران خصوصی، «قهرمانان کوچک» را دیده‌ام، اما حتماً یکبار به همراه خانواده‌ام به سینما می‌روم تا این فیلم را ببینم.به گزارش سوره سینما، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری فیلم سینمایی «قهرمانان کوچک» گفت: سینما یکی از بزرگ ترین تریبون هایی است که می‌تواند حرف ها و پیام های مهم را با مردم در میان بگذارد. وی که به عنوان «حامی معنوی» فیلم سینمایی «قهرمانان کوچک» معرفی  شده است، ادامه داد: فیلم «قهرمانان کوچک» یکی از گروه های فراموش شده حوزه فرهنگ را مجدداً به صحنه آورده و آن، کودکان و نوجوانان  هستند که شاید بیش از دیگر گروه های سنی، به تولیدات سینمایی احتیاج دارند.

captcha
شماره‌های پیشین