346
یکشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۹۶
1
خیمه شب بازی چینی‌ها برای حساب بانکی ایرانیان

آچمز FATF

بعد از اتفاق عجیبی که در چین بابت انسداد حساب‌های ایرانیان مقیم این کشور رخ داد و بسیاری از تجار ایرانی به یکباره با حساب‌های مسدود خود مواجه شدند اکنون نوبت به دانشجویان ایرانی رسیده است تا در یک اقدام غیرمنتظره پیامک‌هایی را از سوی برخی بانک‌های چینی دریافت کنند که خبر از مسدود کردن حساب‌هایشان بعد از مهلت مقرر می‌دهد.

حافظیه، تخت جمشید و سعدیه؛ بناهایی با بیشترین بازدید

مثلث عشقی ایرانیان

گفت و گوی «صبح نو» با محمدرضا دوست‌محمدی خالق دیوارنگاره اربعینی میدان ولی عصر (عج)

... بیا تا برویم

سیمای جدید میدان ولیعصر (عج) غیر‌ازسازه زیر زمینی ایوان انتظار، حالا مدتهاست جذابیتی دیگر هم دارد. بزرگ‌ترین دیوارنگاره ایران و به تعبیری بزرگترین دیوارنگاره منطقه که در ضلع شمال غربی میدان، عابران و رهگذران را سر‌به‌هوا می‌کند تا هربار، به مناسبت‌های مختلف، آنان را با طرحی جدید و جذاب، غافلگیر کند. آخرین نمونه این دیوارنگاره‌ها نیز حالا چند روزی است که حال و هوای این میدان را عوض کرده است. دیوارنگاره‌ای ترکیبی با حضور راهپیمایان اربعین و البته قهرمان این روزها و ماه‌های مردم ایران یعنی شهید «محسن حججی». با خالق این تصویر و بسیاری دیگر از دیوارنگاره‌های شاخص میدان ولی عصر (عج) در این میدان قرار گذاشتیم و با او درباره کارهایش گپ زدیم. حاصل گفت‌و‌گوی «صبح نو» با آقای «محمدرضا دوست محمدی» را در ادامه بخوانید.

سپنتا ؛بهانه جدیدی برای حمله به شورای نگهبان

پروژه‌ای برای زدودن اسلامیت نظام

این روزها نام «سپنتا» بر سر زبان‌هاست و ماجرای تعلیق عضویتش از شورای اسلامی شهر یزد، مورد سوءاستفاده بسیاری قرار گرفته و دستاویزی برای هجمه به شورای نگهبان شده است؛ در واقع عده‌ای به بهانه حق مردم و ... پروژه‌ای را برای زدودن اسلامیت نظام دنبال می‌کنند.

شهرداری به تخصیص نیافتن بودجه از سوی دولت واکنش نشان داد

چرخش 180 درجه‌ای یک مدعی

طلب شهرداری تهران از دولت مبلغ بسیار بالایی است که از دوران شهردار قبلی وجود داشت؛ اما با روی کار آمدن شهردار جدید، آقای محمدعلی نجفی در نخستین کنفرانس خبری خود بدهی 17 هزار میلیارد تومانی دولت به شهرداری را تکذیب کرد. حدود دو ماه از آمدن نجفی به شهرداری تهران می‌گذرد؛ در این مدت شهردار جدید به دلیل ارتباطات نزدیکی که با دولت داشت کار خود را با زیر سؤال بردن اقدامات و همچنین ادعاهای شهردار قبلی مبنی بر طلب از دولت شروع کرد. در این مدت کم و بیش خبرهایی که از شهرداری درز می‌کرد که همگی علیه آقای محمدباقر قالیباف و ادعاهای وی بوده است.

مهدی یغمـایی در گفت‌وگو با «صبـح نو»:

خـودم را تکـرار نمی‌کنـم

آقای مهدی یغمایی سال ۱۳۸۸، فعالیت خود را در آلبومی با عنوانِ «سلام آقا» و با‌همراهی خوانندگانی مانند آقایان محسن چاووشی، محمد علیزاده و رضا صادقی آغاز کرد. در رمضانِ ۱۳۹۱، نخستین آلبومِ رسمی مهدی یغمایی با عنوانِ «یه دنیا حرف» به بازار عرضه شد. دومین آلبومِ رسمی یغمایی با نام «چمدون تو» دهمِ خردادِ ۱۳۹۵ رونمایی شد. یغمایی همچنین در برنامه تلویزیونی«شب‌کوک» به‌عنوان داور حضور داشت.

گزارش «صبح نو» از خیریه دانشجویی«امام حسن (ع)» که لبخند به مردم هدیه می‌دهند

جمعیت «حال خوب کن» ها

خیلی‌ها فکر می‌کنند که دل مردم هم درست مثل آسمان دودگرفته پایتخت، خاکستری شده است و مثل قدیم مردم به هم کمک نمی‌کنند. خیلی‌ها معتقدند دل‌ها مثل قبل یکرنگ نیست؛ اما فقط کافی است در شهر دودگرفته، قدمی بزنید، هنوز مهربانی در شهر وجود دارد و هنوز هم آدم‌هایی پیدا می‌َشوند که غبار، دل‌هایشان را نگرفته و دلشان مثل کاری که انجام می‌دهند، رنگی است. هنوز‌هم گروها، نهادها و مکان‌هایی پیدا می‌شوند که به مناسبت‌های مذهبی و سنتی در حد توانشان دل مردم را شاد کنند.

گلایه استاندار کربلا از حیدرالعبادی

دولت عراق بودجه راهپیمایی اربعین را نمی‌دهد

سرمقاله

ولنگاری اقتصادی

شماره‌های پیشین